19 красавiка 2024, Пятніца, 8:01

Беларускія хакеісты не паедуць на Алімпіяду ў Сочы?

121

Зборная Беларусі саступіла першы матч перадалімпійскага кваліфікацыйнага турніру хакеістам Славеніі 2:4.

У складзе зборнай Беларусі вызначыліся Аляксандр Кулакоў (29-я хвіліна) і Андрэй Сцяпанаў (30-я хвіліна). Падчас матчу беларускія хакеісты пацярпелі паразу з лікам 0:2, аднак здолелі выраўнаваць становішча. На жаль, да большага зборная Беларусі была няздольная, прапусціўшы дзве шайбы ў трэцім перыядзе. Пераможная шайба славенцаў была закінутая праз буліты, прызначаныя за «фол астатняй надзеі» галкіпера беларусаў Віталя Коваля, піша «Інтэрфакс».

Сёння вечарам у рамках турніру адбудзецца матч паміж зборнымі Даніі і Украіны. З гэтымі камандамі зборнай Беларусі трэба будзе гуляць у пятніцу і ў нядзелю. Толькі адная каманда з чатырох атрымае права гуляць на Алімпіядзе ў Сочы.