20 April 2024, Saturday, 11:16
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories
Comments 17
+139 +
Хелена , 17:07, 28.04

Какая умница Анхела.
И как жаль, что такие идиоты на роверах представляют нашу страну.

Reply
+13 +
911, 23:02, 28.04

Я бы еще проверил этого языковеда на наличие мельдония в крови и электродвигателя в раме велосипеда.

Reply
+81 +
Hort, 17:12, 28.04

Пасля выказвання Васi была думка прапанаваць яму пагутарыць с Анхелай на конт беларускай мовы, але яна i сама яму адказала - малайчына...

Reply
+67 +
А.В., 17:42, 28.04

Белорусский язык, если общаться на чистом белорусском, а не на каком то сленге, очень приятный и понятный язык. К сожалению, настоящим белорусским владеют довольно таки мало людей нашей страны. Живешь в Беларуси просто необходимо знать родной язык, и никто никого не заставляет общаться только на белорусском. Конечно резкого перехода на белорусский язык повсеместно необходимости нет, но уважать культуру страны в том числе и её язык нужно обязательно.

Reply
+61 +
немаскаль, 18:16, 28.04

Беларускую мову цкуюць і ганяць вось такія Васі, а яшчэ болей Саша, які Рыгоравіч. Вось, менавіта "дзякуючы" гэтаму неадукаванаму Сашы з саўдэпаўскім менталітэтам і выгадаваліся тысячы, а можа і міліёны, такіх вось Васей ды Вікусь. Светлай памяці Ніл Сымонавіч Гілевіч нездарма некалі казаў, што прыймаючы закон аб дзяржаўным дзьвумоўі Лука закладае ядзерную бомбу пад беларускую мову. А яе, гаротную, лёгка можна было бы адрадзіць і зрабіць паўсюднай на працягу 10-15 гадоў. Але для гэтага павінна быць галоўнае - палітычная воля кіраўніцтва краіны, якую ад здрадніцкага нацыянальным інтарэсам прарасейскага прадажнага рэжыму чакаць дарэмна...

Reply
+61 +
Уладысь, 17:45, 28.04

Разумнага чалавека паслухаеш, дык i сам разумнейшы зробішся.
А Васю лепш ня слухаць.

Reply
+49 +
ссс, 17:56, 28.04

Во попал Вася! А еще он в голову ест.

Reply
+48 +
DDD, 18:16, 28.04

Вася это, что то вроде ваты, по его умозаключениям.

Reply
+38 +
Астиаг, 18:26, 28.04

Абсолютно точное определение.

Reply
+14 +
лингва, 19:51, 28.04

Беларуский язык очень красивый. Жил и с украинцами и с поляками. У украинцев красиво поют на их языке, но разговорный режет ухо. Польский равномерно, что поют, что разговаривают. А беларуский очень интересен, красив и очень практичен в разговорной речи, а вот как в песнях мне не очень нравится.

Reply
+13 +
Andrei, 21:48, 28.04

Таму што няма шмат людзей, якія б маглі паказаць усю прыгажосць нашай родная мовы. Але ж паслухайце калі-небудзь "Песняроў". Так сама хапае дастаткова андэграўдных груп, іх адразу не знойдешь, таму што зараз, у Беларусі, на мой погляд, расейскі акупацыйны рэжым. Няма як расправіць крылы, няма як папулізаваць мову.

Reply
+3 +
Mikola Litvin, 0:20, 29.04

Беларуская мова другая па мiлагучнасцi у свеце, пасля iтальянскай. Як та так.

Reply
+21 +
Гэць, урыр!, 19:54, 28.04

Такiх кiрыенкабыдлот трэба гнаць з краiны . Мярзота смярдзючая

Reply
+20 +
V, 20:15, 28.04

Вось каму ордэн Скарыны даваць трэба.

Reply
+28 +
...ю, 20:32, 28.04

Одним словом Кириенко перечеркнул всякое к нему уважение....голова из ваты!

Reply
+9 +
ЛЫДЖНЕГ, 23:46, 28.04

Вася просто члём ненадевал. Наверняка упал с волосепеда и стукнулся тем, во что сейчас кушает. :D

Reply
+2 +
anna , 9:27, 29.04

!Querida Angela!Te invito a mi pueblo natal y hablaremos contigo en bielorruso porque mucha gente se rie de mi cuando yo hablo en puro bielorruso.Me dicen que soy oposicionista.La verdad es que el problema con la lengua bielorrusa existe y es muy grave.Con gran respeto a ti...Ana.

Reply