28 March 2024, Thursday, 19:11
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories

16

Comments 16
+66 +
Паненка, 14:41, 9.01

Спасибо автору, Беларусь уникальное государство. " Ад прадзедау спакон вякоу нам засталася спадчына, памiж сваiх i чужакоу яна як ласка матчына." Жыве Беларусь!

Reply
+54 +
HELLAS , 14:48, 9.01

Нашы продкi на нашай зямлi пахаваныя да 10 га калена i зямля будзе вечна нашай. Жыве Беларусь!

Reply
-33 +
sad but true, 14:54, 9.01

Вот только одна вещь, один молодой, тогда ещё, человек (как ни странно из рашки) спел в песенке вот такую строку: "... Кто ненавидит войну тот в плену...". Наверно другими словами, просто трус.

Reply
-15 +
N , 15:06, 9.01

Не з усім згодны Хачу з Вамі паспрачацца

Reply
+15 +
Валер Барташ, 15:27, 9.01

ТАК!

Reply
+29 +
яуген, 16:03, 9.01

Моцна,дакладна,абгрунтавана i дасканала!
Дзякуй Зьмiцер!
Гэты Манiфэст бязумоуна трэба ведаць кожнаму беларусу напамяць змаленства

Reply
+6 +
белоруска, 16:24, 9.01

Какие гены? Все люди имеют способность к обучению, из-за чего общество и развивается. Кто какие способности стремится развивать в этом разница. Если россияне в последние 25 лет уничтожили тех, кто умел что-то создавать и строить и развивали способности пропагандистов и рисовальщиков серый схем, стремясь при помощи насилия отжимать у других народов для себя любимых все. что при помощи насилия могут отжать, то превратились в бандитских фашистов. Белорусы - отдельный народ, потому что имеет свою мораль, в соответствии с которой должны быть законы в Беларуси, чтобы белорусы их считали справедливыми. Белорусы уникальны в том, что всех заставляют подчиняться морали белорусского народа на белорусской земле. если кто-то не подчиняется, то подлецы. наглецы и преступники. какой бы национальности не были.

Reply
+29 +
Ежи, 17:03, 9.01

Браво Дмитрий!!!Так все точно и.исторически верно!!!Слезы на.глазах!!!_Вспомните хотя бы.Я.Купалу.Я.Коласа, настоящих.песняров.с В.Мулявиным!!Дальше.не.пойду.Мы какую только историю не учили кроме.своей???Да еще нам это удовольствие продлили на.25 лет после развала союза!!!Спасибо!!!Жыве Беларусь!!!Слава Украине!!!


Reply
+29 +
Ежи, 17:19, 9.01

Дмитрий СПАСИБО ОГРОМНОЕ!!!Полностью разделяю и.поддерживаю!!!Много читаю благо появились источники .Народ жив не смогли всех и вся уничтожить!!!

Reply
+23 +
Siaroza, 19:39, 9.01

"што былі і будуць напалеоны і гітлеры, якія будуць разглядаць нашу зямлю..."

Я б дадаў тут: Сталіны, Пуціны і Кірылы.

Reply
+17 +
VIRMANA, 20:10, 9.01

Наша, Лiцьвiнская , гiсторыя - з глыбiнi вякоу.
I не Беларусь была прыдаткам Вялiкага Княства Лiтоускага, а Беларусь i была Вялikiм Княствам Лiтоускiм.

Reply
+11 +
Бульба, 22:21, 9.01

Моцна!

Reply
+21 +
Толік, 22:47, 9.01

Вялікая ЛІТВА, - вось наша гісторыя. Людцы аж да Чарнігава ўспамінюць сябе як літоўцы.
БЕЗ ПАЎНАЦЭННАЙ ГІСТОРЫІ НЕ МОЖА БЫЦЬ СЁНЬНЯ І БУДУЧЫНІ.

Reply
-1 +
Жанна, 15:53, 12.01

Часто бываю в Литве и всякий раз напоминаю им о нашем родстве! Ни разу не встретила ничего иного, кроме удивления! А что касается языка, то ни одного общего корня! Не понимают! Предлагают либо на английском, либо на русском! Но только не на белорусском! Сорри!

Reply
+10 +
;;jhfipo[l';l, 23:16, 9.01

Любая нация неповторима)))

Reply
-4 +
zet, 23:07, 10.01

Паважаны пан Зьміцер Дрозд! Няма такой гістарычнае назвы нацыі - "бело - русы" (белые русы), як і гістарычнай назвы дзяржавы - "Беларусь.
Калі ж ужо правільна пісаць чужую гістарычную назву, дык "Русь" - ТЫТУЛЬНУЮ частку, трэба пісаць з' вялікае літары, а значыць праз дэфіс - "Бела-Русь". Тое ж, што назвы Дзяржавы і Нацыі ("Бела-Русь, бела - русы") зьяўляюцца падвойнымі сьведчыць аб адным - гэта есьць ШТУЧНЫЯ назвы, ані САМАНАЗВЫ! Ні адна эўрапейская нацыя, акэм туземных пляменаў, не надала сабе падвойнай ці дубэльтовае назвы, напрыклад - племя "та-та"... Назвы "Беларусь, Белоруссия" есьць этнічна "Московские". Гэта значыць - калі Палякі называюць нас, хоць і чужой, але правільнай назвай - BIALARUSINY дык Маскавіты называюць нас па-свойму - "бело-русы". І як бы мы ня абураліся, яны будуць называць нашу краіну па-свойму, літаратурнаму закону - "БелоРуссия" (ні Бело-русь), што зноў сьведчыць а штучнасьці назвы, бо адкінуўшы "Бело"- застаецца - "руссия", якой ня існуе ў прыродзе!

Reply