29 марта 2024, пятница, 18:14
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 37
+20 +
Анна, 20:24, 5.11

МОЖЕТ ЧТО-НИБУДЬ КРОМЕ ДЕКЛАРАЦИЙ БУДЕТ ЕЩЁ???

Ответить
+2 +
Паўлюк, 22:45, 5.11

А так заўсёды.
Народ выйшаў учора на шэсьце ў Лошыцы ва ўмовах дыктатуры і тэрору, каб ушанваць памяць нявінна забітых беларусаў, а людзі, якія называюць сябе "лідэрамі", сядзяць у Літве і прымаюць мемарандумы...
Ці не абсурдная сітуацыя?

Ответить
+2 +
Дебицелл, 5:54, 6.11

Сидят и обсуждают в Литве потому, что, сядь они в Беларуси, они бы сидели по камерам и ничего не обсуждали бы.

Ситуация абсурдна не тем, что так называемые лидеры сидят в Литве, а тем, что они вообще что-то предпринимают.
Выходят на шествие единицы, а так называемый "народ" сидит дома и ждет, что кто-то придет и сделает им классно.

Ответить
+3 +
Ага, 9:15, 6.11

Гледзячы якія. Наконт БНР няма чаго цяўкаць, ці табе лепей каб ляжалі у Курапатах?

Ответить
-2 +
Серж, 9:22, 6.11

Все эти господа напоминают участников ролевой игры. Как может что-то решить никем не избранная рада юридически не существующей республики, тем более за её пределами?

Ответить
+8 +
ЛОЛ, 20:28, 5.11

Удачи

Ответить
+23 +
сяргей-паляшук, 21:09, 5.11

Там где милинкевич и его молодой ученик Янукевич- БУДЕТ ПРОВАЛ !
Туши свет... Жаль что Бородач, Ивонка Сурвила и Сяргей Навумчык дали себя втянуть этой группе !

Ответить
+2 +
д, 21:54, 5.11

С языка сорвали :)

Ответить
+14 +
Pawka, 21:22, 5.11

Миля, давай дасьвиданья.

Ответить
+1 +
Аляксандр, 21:26, 5.11

Сумленна кажучы, мне ад гэтых мемарандумаў, санкцыяў і іншых паказчыкаў "працы" ужо бляваць цягне. Што-небудзь гэта зьмяняла?

Ответить
+2 +
гэта яшчэ ня золак, 1:39, 6.11

Александр. Вот ад збрыдзеўшай да немагчымасці рыторыкі такіх снобаў,як Вы, сапраўды ванітуе.Я, напрыклад, ня ведаю, ці сапраўды Мілінкевіч і Янукевіч-засланыя казачкі, затое па вашай пагардзе да ўсіх, хто нешта спрабуе рабіць, можна заключыць, што Вы або тролі, або па прынцыпу "трымай злодзея набіваеце сабе цану, што для вас важней за ўсё.

Ответить
0 +
ter, 21:44, 5.11

а милька такой милашка!

Ответить
+2 +
Вай-вай, 21:45, 5.11

Никто принял ничто о ниапчем.

Ответить
+2 +
nik_K, 22:41, 5.11

Вильнюс soglasilsya chto RB nujno reformirovat'. A RB ob etom znaet?

Ответить
+16 +
ЯДвига, 21:47, 5.11

...как сообщается на странице Рады БНР в facebook, была «выработка мер по обеспечению защиты независимости Беларуси».
--------------------------------------------------------------------------------
Ну, наконец-то, в рамках принятого Меморандума по демократизации своими непосредственными служебными обязанностями, то есть "выработкой мер по обеспечению защиты независимости Беларуси" займется наш КГБ, чьи представители были широко представлены на мероприятии!

Ответить
+15 +
я, 21:51, 5.11

Милинкевич, янукевич - они ещё не надемократизировались?
Это засланные казачки и гнать их надо поганой метлой

Ответить
0 +
Юрась з логава, 22:50, 5.11

Какое право кучка этих никем не уполномоченных людей имеет представлять народ Беларуси? Я уже не говорю о мифической раде БНФ, которую тоже никто не избирал.

Ответить
-2 +
Юрась з логава, 0:03, 6.11

Я хотел сказать, раде БНР. Задурили голову с этим БНФ.

Ответить
+2 +
Юрась з логава, 19:02, 6.11

Стоит на пару дней уйти в свои дела и хлопоты, как кто-то пытается тебя подменить... Читая материалы последних пару дней поймал себя на мысли, что надо иногда просматривать не только материалы, но и форумы к ним, т.к. находится некий (или некие) нехорошие люди (скажем, мягко), которые пишут некую галиматью под твоим ником, что ты начинаешь думать со смехом, а не пойти ли этот ник и зарегистрировать как брэнд в национальном агентстве интеллектуальной собственности, чтобы потом иметь полное право подавать в суд на тех, кто его без согласия с тобой использует. Это я к тому, что вот эти два поста написаны не мной, а неизвестно кем и об этом приходится говорить уже не в первый и не во второй разы...
Юрась з логава, 22:50, 5.11
Юрась з логава, 0:03, 6.11
Счатья вам и здоровья авторы указанных постов.

Ответить
0 +
Ага, 9:17, 6.11

Ну адкуль расейцу ведаць гісторыю Беларусі, тым болей нейкі БНР ?

Ответить
+3 +
Василий , 22:58, 5.11

Вопрос ко всем меморандюкам, ваш тяжолый однодневный труд поможет простому белорусу Вашим меморандумом, ребята загрантовские трудяги не заплетайте народу мозги и как аглы покажитес врачу.Народ устал от всего и не кому не верить ему нада выжить а не читать всякую бредятину.Всему коллективу Хартии и Натальи Радиной особое уважение, потому что знаю лично как цепные псы под строжайшим секретом читают Ваши материялы.

Ответить
+21 +
derby, 23:03, 5.11

Обидно видеть Шушкевича и милинкевича за одним столом...

Ответить
0 +
Ага, 9:18, 6.11

Абое рабое.

Ответить
-4 +
Нарочно не придумаешь. , 23:09, 5.11

Такая масштабная встреча - отметил Нюнька :)

Нарочно не придумаешь. Действительно встреча вселенского масштаба нюньки. Навеки вечные.

Ответить
+13 +
Зьмiцер Леановiч, 23:55, 5.11

Прачытау усе каменты - адзiн негатыу! Вы проста не разумеяце i аб чым гаворка i што крытыкуеце, якая, насамрэч, робiцца праца каб Беларусь заставалася незалежнай i дзеля чаго усe гэтыя мемарандумы, прамовы цi заявы. Гэта трэба разумець, а не лаяцца. Прауда зауседы бачна праз некi час...

Ответить
0 +
Я сам решу, 0:10, 6.11

Чаму ня видям?Видям,что мне на заводе 300 евро,а мильке кангрэсы и бизнес-ланчи в самолете.

Ответить
+1 +
ЯДвига, 0:38, 6.11

Так "нейки час" уже не раз прошел, и мы прекрасно знаем, что все эти меморандумы, прамовы и заявы - ради эволюционного преображения режима во главе с перевоспитанным Лукой, от которого зависит в данный момент независимость Беларуси, которую он сдает России. Или члены мероприятия, которые все эти годы настаивали на диалоге с Лукой, внезапно изменили свои взгляды?! С чего бы это? И можно ли поверить, чтобы эти люди были всерьез обеспокоены независимостью страны?

Ответить
+1 +
G, 4:29, 6.11

Ну вось аб гэтым і гаворка, якія "мамарандумы", "дэкларацыі" і іншыя паперкі дапамаглі Беларусі? Хіба толькі дэкларацыя аб сувернітэце РБ.

На гэтым тле толькі "Гавары праўду" штосьці робяць. Хоць зараз нажаль уже трэба казаць рабілі...

Ответить
0 +
Ну и ну...., 0:16, 6.11

робiцца праробiцца праца каб Беларусь заставалася незалежнайца
------------------------
Оставалась? Вы говорите о статус кво? Для этого нужна ПРАЦА...?

Ответить
+2 +
miron , 7:02, 6.11

ЧТО- БЫ ПОБЕДИТЬ НАДО СОЛИДАРНОСТЬ ВСЕХ!!! НАРОД ПОСМОТРИТ работу оппозиции и поддержит. Что- то ДЕЛАТЬ НАДО, независимость в опасности. Критика здесь не уместна начните с себя , что вы сделали, хотя бы на " копейку " для организации гражданского общества. СПРОСИТЕ У СЕБЯ ,В СОСЕДА, не нужно на кого -то надеется , давайте начнем с малага и превратимся в бурный железный поток, мирной демонстрации сил , тем самым мы покажем свое не согласие к нынешней ВЛАСТИ.!!!! ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!!!!

Ответить
+1 +
Сенс, 9:10, 6.11

Сперва очень обрадовался этому сообщению, но как только прочитал фамилии Милинкевич и Янукевич радость сошла на нет. Вот каких представителей нашего многострадального народа хотел бы видеть я на этой конференции: Ивонка Сурвилла, Позняк, Санников, Шушкевич, Бородач, Рымашевский, Усс, Халезин, Радина. Вот этим людям я доверяю судьбу Беларуси. Конечно и Статкевичу, Дашкевичу, Северинцу. Я надеюсь, что перечисленные политики, отбросят свои амбиции и какие то разногласия и объединятся в мощный кулак, который выбьет всю дурь из Беларуси. Ну а затем пройдут свободные, прозрачные, демократические выборы, где каждый кандидат выдвинет на рассмотрение свою программу развития Беларуси. И тот, кого поддержит народ и станет президентом. В идеале конечно же перейти к парламентской республике.

Ответить
+1 +
koi, 10:57, 6.11

----------ot-----------slov------------k-------delu---------politiki-----------------------------------------------------mi------ zdem-----

Ответить
+1 +
CtrlDel, 13:35, 6.11

Цалкам згодна з вамі. З цягам часу людзі, якія ў апазіцыі, зразумелі, што выбараў няма і быць ня можа пры дыктатуры. Пакуль разбіраліся з выбарамі, удавачка моцна сціснула нашу незалежнасць.
У 2006 г. у інтэрв'ю “ГЭТА АШУКАНСТВА. ТРЭБА СТВАРАЦЬ НАЦЫЯНАЛЬНЫ ЧАСОВЫ ЎРАД” (Сяргей Навумчык да Зянона Пазьняка) сказана : ''... у часовы нацыянальны ўрад могуць быць дэлегаваныя, выбраныя прадстаўнікі любых беларускіх арганізацыяў, якія ня згодныя з дыктатурай. У тым ліку з асяродзьдзя кандыдатаў у прэзыдэнты, якія выступалі супраць рэжыму. Могуць выбраныя быць асобы адпаведныя. І з гэтай мэтай я апублікую гэтую заяву. Я даю свае тэлефоны, сваю электронную пошту ў Варшаве, і прапаную тэрмінова правесьці кансультацыі. Пасьля гэтага прыняць адпаведнае рашэньне''.
Навумчык: "Ці трэба разумець гэтыя Вашыя словы як прапанову канстультацыяў таксама і Мілінкевічу і Казуліну?"
Пазьняк: "Я сказаў дакладна, што маю на ўвазе палітычнае асяродзьдзе тых кандыдатаў, якія выступалі супраць рэжыму... гэта павінен быць урад над партыямі, які палягае на агульнанацыянальных задачах — захаваць нашую Незалежнасьць, свабоду, пазбавіцца ад дыктатуры, захаваць нацыянальныя каштоўнасьці, эканоміку, зямлю, людзей. і гэтак далей. Вось мэты нацыянальнага ўраду. І я ўпэўнены. што калі нацыя ўпэўніцца, што мы гэта зробім — а мы гатовыя да гэтага — то мы будзем мець падтрымку. І ў гэтым я перакананы. Я бачу, як разьвіваецца сытуацыя і ў ЗША, і ў Польшчы, дзе я. дарэчы, найбольш бываю". - Паводле Радыё "Свабода"
------------------
Ясна, што аб'яднаная агульнай ідэяй апазіцыя = кансалідараваны народ, а не асоба, вырашае гісторыю. Ужо існуе супольнасьць грамадзянаў Беларускай Народной Рэспублікі (БНР). Скажаце, БНР - віртуальная краіна. Не меньш, чым РБ, кіраўніцтва якой не прызнана ў свеце. Грамадзянствам БНР, як і грамадзянствам РБ, валодаюць рэальныя людзі. Я - грамадзянка БНР з 1998 г. З. Пазняк у 1998 г. пісаў: ''з разгортваньнем гэтае справы узьнікне магчымасьць рэалізаваць сацыяльныя ініцыятывы грамадзянаў: ствараць, напрыклад, Камітэты грамадзянаў БНР, як некалі у Эстоні ці Летуве, утварыць функцыянальныя структуры мясцовага самакіраваньня, выбарчыя кaміcіі, а пры шырокім руху стварыць нават грамадзкі парлямант i яго выканаўчыя органы. Аднак, каб узьніклі такія магчымасьці, патрэбна найперш мець гэтых людзей, што зрабілі выбар на карысьць Ідэалаў Беларускай Народнай Рэспублікі. Рада БНР застаецца найвышэйшым органам, хавальнікам цягласьці справы БНР, гістарычных традыцыяў i ідэалаў.Яна не ўмешваецца ў канкрэтную дзейнасьць на Беларусі i не стаіць над канкрэтнымі палітычнымі дачыненьнямі. Але сваімі заявамі, зваротамі падтрымлівае агульны якасны ўзровень беларускай нацыянальнай ідэі''.
Лічу, што рyx за "Грамадзянства БНР" стаў бы працягам актыўнага байкоту рэжыма.

Ответить
+1 +
Літвін, 17:19, 6.11

Шаноўная! А як атрымаць такое грамадзянства?

Ответить
+1 +
azhbeta, 13:52, 6.11

Згодна с вамі. Усё, што робіцца дзеля Беларусі - гэта добра. Прыемна бачыць такое беларускае прадстаўніцтва і асабліва Івонку Сурвіла - старшыню Рады БНР і Сяргея Навумчыка. Хацелася б ведаць, чаму няма тут Пазьняка? Крытыкаваў ён зусім нядаўна ўсю апазіцыю, бо было за што і з ім няльга не пагадзіцца, але дзеля Беларусі трэба аб'яднацца ўсім і прабачыць можа і рэзкія выказванні Пазьняка ў чый-небудзь адрас, але крытыку павінны ўспрымаць належным чынам, калі вы ў палітыцы, бо Беларусь - перадусім і трэба знаходзіць кансэнсус. Только так агульнымі сіламі можна перамагчы акупацыйны рэжым на Беларусі.

Ответить
-1 +
Толік, 21:30, 6.11

МАЛОЙЦЫ!!!
ТАЛАКА!

..А тут крытыкі выступаюць, як быццам у іх нехта яшчэ ёсьць, апроч гэтыя людцы.
Вядома дзікая крытыка, - "зяноне" і яго кгб вас пасёт і "спасёт"! (ад цынізму).

Ответить
0 +
Tina, 19:44, 8.11

Цікава, а ў межах Беларусі зусім няма "общественных и политических деятелей" жаночага роду? Колькі можна "таким как..." гаварунам прастору даваць? Рэальнае жыццё краіны трымаецца на плячах жанчын, якія добра ведаюць, ЯК гэта выжываць і якім няма калі займацца пустой балбатнёй, а "гэтыя" зясядаюць і засядаюць... Дайце, нарэшце, слова тым, хто ведае рэальнае жыццё!

Ответить