banner1 banner1 banner1

2.02.2013

День рождения Кастуся Калиновского 31

11:42, — История

День рождения Кастуся Калиновского

175 лет назад родился лидер национально-освободительного восстания в Литве и Беларуси....

Комментарии

Oleg, 11:47, 2.02      -   +54   +  
S parazdnikom vsex!!!
Ответить
Gleb, 11:51, 2.02      -   +88   +  
Жыве Беларусь!
Ответить
rem, 11:59, 2.02      -   +62   +  
Асабіста для мяне Кастусь Каліноўскі - ідэал беларуса, адзіна жыццяздольнай Беларусі .... адзіна ...
Ответить
Алена, 12:08, 2.02      -   +27   +  
Где же наши современные Кастуси??? Ауууууууу!
Ответить
Антось, 17:37, 2.02      -   +11   +  
Нашчадки Зянон, Статкевiч - трымацца за iмi. На дварэ 21 век - мы пераможам.
Ответить
helgi, 12:21, 2.02      -   +90   +  
Мне тут молодые люди говорили, что Калиновский был человеком другого времени. Да нет ребята, он наш современник. 150 лет прошло, а его идеи актуальны и в настоящее время! Да уж, Булгаков прав, рукописи не горят! Одна фраза, как приговор для нас! Но она же и как руководство к действию! Не будет нам счастья по сапогом москальским!
Мы выбираем СВАБОДУ!
P.S. Грамотный, культурный, никуда не сбежал и руководил восстанием в подполье до ареста! Вот пример для подражания нашей молодёжи! Но для этого надо читать , а не ю-тьюб смотреть до одури. После прочтения романа Караткевича" Колосья под серпом твоим", будучи 7-класником был потрясён и горд за Беларусь!
Ответить
Київ, 12:26, 2.02      -   +46   +  
Такі як Кастусь Каліновський вкрай потрібні зараз Україні та Білорусі - тільки на них надія, справжніх й готових йти до кінця заради свого народу та країни!
Ответить
роман87, 12:32, 2.02      -   +29   +  
герой! гордость беларуси! с праздником всех!
Ответить
нашчадак рэвалюцыянера, 12:33, 2.02      -   +24   +  
са Святам грамацтва!!!!!!
з адзіным святам, якое яднае народы Беларусі, Польшчы і Літвы!!!!!
са святам цябе, вечны юнак Кастусь!!!
____________________________________________________________________________
Алена, 12:08, 2.02 Где же наши современные Кастуси??? Ауууууууу!
____________________________________________________________________________
расплюшчы вочы, спадарыня Алена іх поўна, ўсех і не пералічыць, на любы густ і ўзрост.
а табе які патрэбен? а які парэбен нашаму народу? ці трэба сэрца з грудзі вырваць як Данка, можа тады ўжо людзі прачнуцца?????
Ответить
Olgerd, 12:42, 2.02      -   +49   +  
Калиновский и через 175 лет патриот своей земли и угроза маскалю
Ответить
ааа, 13:00, 2.02      -   +43   +  
царство ему небесное! великий человек! а про москалей правда на все века!
Ответить
rem, 13:01, 2.02      -   +37   +  
Да таго часу, пакуль дух ідэй Кастуся Каліноўскага жыве ў душах літвінаў-яны Непераможныя ...!!! Слава героям ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ответить
имя изменено, 13:21, 2.02      -   +23   +  
Усiх з днем нараджэння
Ответить
Циник, 13:40, 2.02      -   +22   +  
Са Святам!
Ответить
Здань., 13:43, 2.02      -   +29   +  
Віншую ўсіх са святам!
Жыве Беларусь!
Ответить
Вадим, 13:46, 2.02      -   +29   +  
Горжусь, что такие Человек появился в Беларуси! Сегодня несомненно в тихом кафе посижу и почитаю то. что от него нам пришло. Всем белорусам, где вы ни жили-ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!
Ответить
dantistt34, 13:54, 2.02      -   +31   +  
Слава Герою! Жыве Беларусь!
Ответить
Гудмэн, 13:58, 2.02      -   +26   +  
А я живу на улице Калиновского и горжусь этим!
Ответить
Біркус, 14:05, 2.02      -   +40   +  
Мой прадзед Сцяпан Палішчук быў удзельнікам паўстаньня пад кіраўніцтвам Кастуся Каліноўскага. Быў сасланы расейцамі з радзімы у Чачню у жаўнеры. Пытаньне што рабілі расіяне у 1863 годзе на Беларусі? У іх што сваёй зямлі мала?Хто нарадзіўся на зямлі беларускай мае права на сваё адметнае жыцьцё . Хай яно будзе іншае,горкае, гаротнае але беларускае...Усіх астатніх пытаю не хвалявацца за лёс тутэйшых. Вызвалілі-дзякуй. Запамяталі сыйсьці- напамін Ваня - ступай да дому!
Ответить
fh, 14:14, 2.02      -   +1   +  
175 лет назад родился лидер национально-освободительного восстания в Литве и Беларуси.Так была в то время Беларусь или он в другой стране восставл , на территории которой сейчас есть и Литва и Беларусь , и Украина , и Польша?
Ответить
Pol, 14:46, 2.02      -   +29   +  
Chwala bohaterom!!!
Ответить
GenadZZZ, 15:35, 2.02      -   +15   +  
Здавалася б, зусім юнак, усяго-ткі 26 год на зямлі пражыў...А яго святло да нас праз 150 год даходзіць. Сапраўдны прыклад не толкі для моладзі, але і для "старэйшых памяркоўных".
Ответить
Семён, 15:45, 2.02      -   +17   +  
Неужели в Минске не найдётся места для памятника национальному герою Беларуси?
Ответить
слава героям !, 15:56, 2.02      -   +12   +  
Наш герой, к сожалению его арестовали по донесению такой же шестерки джиги...
Ответить
dzed, 16:07, 2.02      -   +16   +  
Алене: азірніцеся навокал, паважаная Алена, сучасныя Кастусі на Беларусі ёсць: гэта і Дашкевіч, і Севярынец і шмат іншых. Чытайце "Народную волю", "Нашу ніву" і Вы даведаецеся аб многіх змагарах за сапраўдную незалежнасць нашай шматпакутнай Беларусі.
Ответить
сссс, 16:30, 2.02      -   +17   +  
Жыве Беларусь!
Ответить
Анатоль, 20:55, 2.02      -   +14   +  
Кастусь Калiноускi - гэта гонар, гэта гордасць i слава беларусау!
Анi якiя шымавы з гiгiнымi i iм падобныя, сваiмi кламлiвымi, бруднымi языкамi не вырвуць яго з сэрцау лiтвiнау-беларусау!
Навекi у нашых сэрцах!!! Слава Герою!!!
Ответить
Леся, 21:51, 2.02      -   +11   +  
Імя сына - Кастусь!!! Спадзяюся, будзе варты Каліноўскага) Са святам, спадарства!!! Жыве Беларусь!
Ответить
фф, 13:23, 3.02      -   +1   +  
а не надо бояться властям
этой памяти
не так уж и много соотечественников
которых знает весь мир....
Ответить
неизвестный, 16:37, 3.02      -   -1   +  
Люди, опомнитесь! Вспомните историю, или вы ее знаете?
Скоро опять появлюсь.
Ответить
hunter, 20:00, 3.02      -   +3   +  
Кастусь Калiноускi - наш нацiянальны Герой.
Слава яму не згасне у вяках!
Жыве Беларусь!
Ганьба нонешнiм iлжэгiсторыкам (асаблiва нейкаму Гiгiнy).
Ответить