Корбут помещен под домашний арест?
132
11:27, — Политика
(обновлено) Информация об этом появилась сегодня утром в интернете....
Новости партнеров
11:27, — Политика
(обновлено) Информация об этом появилась сегодня утром в интернете....
Новости партнеров
| 21.05 | 22.05 | |||
| Брест | +23 +11 | +23 +13 | ||
| Витебск | +24 +13 | +23 +13 | ||
| Гомель | +26 +14 | +24 +14 | ||
| Гродно | +23 +11 | +23 +12 | ||
| Минск | +24 +9 | +22 +10 | ||
| Могилев | +23 +12 | +22 +12 | ||
| Валюта | 21.05.13 | 22.05.13| EUR | 11 120,00 | 11 190,00 | USD | 8 650,00 | 8 680,00 | RUB | 276,00 | 278,50
| | ||||
Дмитрий Дрозд
Валентин Стефанович
Анджей Почобут
Виталий Рымашевский
Мовсун Гаджиев
| посетителей | 118443 | |
| просмотров | 761669 | |
| посещений | 213829 | |
19.05, 1:22, — Культура
19.05, 10:22, Максим Швейц, ИА «Росбалт» — Общество
15.05, 17:23, — Общество
15.05, 13:16, — Политика
14.05, 23:04, — Культура
21.05, 15:18, — Общество
18.05, 0:28, — Политика
20.05, 8:50, Михаил Хмелев, profile.ru — Политика
20.05, 17:03, Валентин Стефанович — Мнение
21.05, 13:42, — Политика
| пн | вт | ср | чт | пт | сб | вс |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | ||
Конституция Республики Беларусь:
"Статья 34. Гражданам Республики Беларусь гарантируется право на получение, хранение и распространение полной, достоверной и своевременной информации о деятельности государственных органов, общественных объединений, о политической, экономической, культурной и международной жизни, состоянии окружающей среды..."
Комментарии
Одно ворье!
Очань мужественный пацан, сам себе кровь спустил, МУЖИК !!!
Скорей бы пришел всему этому закономерный крах! Жыве Беларусь!
Давить гадов и самозванца!
Избавляться от иродов.
Всех под СУД!
15:06, 6.02
_________________
Выползаешь гадёныш иудавый?
Конвой, этого тоже под арест!
Гадит здесь на сайте, тварь.
В каком еще государстве такая борьба с коррупцией, которая приводит не к положительным, а отрицательным результатам? Разрастается, как гидра.
-----------------------------------
Теперь это санаторий для одной сиволапой личности, его семьи и челяди. Полноценная резиденция через забор от путинского Бочарова ручья.
Интересно, оказывается и там прихвостни воруют.
__________________________
Эта "личность" - продажная ИУДА, которая за ворованные народные деньги
со своими подобными себе устраивает себе сладкую, безбедную жизнь.
Вот такой "интерес" сомнительный присутствует у некоторых...
Мадридский двор со своими интригами, заговорами и заказными отравлениями просто обзавидовался бы, зная какие сюжеты разворачиваются у "дворовых без роду и племени" в самом "центре Европы" )))...
Одного не понимаю, неужели взрослые мужики не знают, на чем держится власть режима? На подставах, сливах, так зачем взрослым мужикам участвовать в этом дерьме? Сиди, играйся со внуками, найди себе дело, то ведь чем выше с диктатором заигрался, тем больнее падать.
Думаю, что его окружение его и съело. Должность была у него слишком шаткая. Как говорят - добегался.
------------------------------------------------------------------------------
Шаноўны Юрась з логава, 11:57, 6.02, Вы задалі вельмі цікавыя пытаньні, якія ужо колькі часу хвалююць і мяне - нашто перціся туды, адкуль НЯМА шляху назад, да павагі да самога сябе.
Мае меркаваньні на гэтыя чыньнікі неадназначныя, таму й хачу імі падзяліцца.
Па-першае, "прафэсійны адбор". Ужо даўно вядома, што на лукавую службу немагчыма трапіць чалавеку, што мае сапраўдныя чалавечыя вартасьці - гонар, годнасьць, прынцыповасьць, сьмеласьць і г.д., што даказана наяўнасьцю ва ўладзе такіх людзей, як тузікі-тазікі-сумары-савіныя-батуры ды безьліч іншых, што стала адзначаюцца надзвычайнай хлусьнёю, заўзятым хабарніцтвам, відавочным, бачным "няўзброеным вокам" крывадушшам. Гэты лукавы "фільтр" адсявае тых, каго лічыць "іншымі", чужынцамі ва ўладзе.
Па-другое, я мяркую, гэтым людзям уласьцівая адна рыса - нездаровы, нічым не абгрунтаваны спадзеў, што менавіта іх абміне доля іхных былых "калегаў", што раней трапілі за краты з розных нагодаў. Мяркую, толькі гэтым можна апраўдаць той факт, што яны пруцца да лукавых начовак, разумеючы, што й іхныя "пацярпелыя калегі" таксама верай і праўдай служылі саўгассэн-фюрэру, а цяпер сталіся непатрэбнымі. Каб у іх была хаця-б доля глузду - яны-б паразумелі відавочнае - ніякая, нават звышлаяльная лаяльнасьць да фюрэра не ўратуе іх ад таго моманту, калі таму спатрэбіцца іх ахвяраваць каму-б то ні было - сваёй маніякальнай бясьпецы, расейскім гаспадарам, ці іншым часовым сёньняшнім фаварытам кукушэнкі.
Па-трэцяе, я мяркую, гэта звычайная неадукаванасьць (у шырокім сэнсе) і немагчымасьць прааналізаваць лёс бліжэйшых паплечнікаў Сталіна, Гітлера ды іншых, каго (п)рэзыдэнт Крамля абраў сабе за ўзор "дзяржаўных людзей" - хто сканаў ад ледарубу, хто - ад страшэнных пабояў, хто ад атруты, большасьць - ад банальнай кулі, але амаль усе зь іх напакутаваліся па турмах. Менавіта гэтая уласьцівасьць (неадукаванасьць) замінае ім прааналізаваць гістарычныя падзеі, "прымераць" іх на сябе.
Па-чацьвёртае, па-маех назіраньнях, ёсьць катэгорыя людзей, якія проста няздольныя увогуле (ад прыроды) аналізаваць сытуацыю, і, адпаведна, рабіць зь яе высновы. Такімі людзьмі, як правіла, кіруюць жывёльныя патрэбы, якія, відаць, патрохі пераўтвараюцца ў набліжаныя да "ачалавечаных" каштоўнасьцяў. Такім марна распавядаць пра людзей, што пакутуюць з-за Сьцяг, а не з-за трохпавярховы катэдж. Прырода ўдосталь надзяліла іх "шарыкаўскім" разуменьнем ладу жыцьця, узамен абмежаваўшы ў чалавечым.
Па-пятае, набліжанасьць да крымінальных колаў, якія пануюць у сёньняшняй уладзе, надала ім урок "сканай ты сёньня, а я - заўтра", які выдатна апісаны Салжаніцаным у ягоных расповядах пра законы злодзеяў у "зонах" і лягерах.
Кажучы больш сучаснаю моваю, гэты закон "куратніка" (дзяўбі ніжняга, сяры на ніжняга і лезь вышэй, каб цябе не абасралі) яны засвоілі на звышвыдатна, што цалкам падцьвярджае іх жывёльную накіраванасьць у дзеяньнях, аб якой я пісаў раней.
Гэта такі неглыбокі, павярховы аналіз. Але ён адлюстроўвае мае думкі апошнім часам.
Магчыма, я прапусьціў яшчэ якіясьці чыньнікі. Прашу падзяліцца тым, каму ёсьць што дадаць.
Бо гэта насамрэч вельмі цікавы фэномен, які прыходзіцца назіраць 9,5 мільёнам беларусам і якія-ж і ёсьць "падвопытнымі" ў гэтым масавым вычварэнчым эксперыменце над чалавечымі істотамі - Дарвін, магчыма, аддаў бы паўжыцьця, як можна не за мільёны год, а толькі за адно пакаленьне выгадаваць з чалавека скот.
Есть еще сорт гомосапиенсов четверто-пятый. Шариково-вертухаи. Им бы хоть какую власть. Но власть над людьми. Перед занимающий высокие посты расшаркиваются, а остальных (за кем власть и силу не чувствуют или не знают и не догадываются) готовы как тузик грелку порвать. Есть такой додик в службе безопасности ( а скорее опасности) одного предприятия бывший ментик, не доработавший до выслуги, грозивший посадить одного достойного человека за то, что тот его придурком назвал подумайте только - за разжигание межнациональной розни.
Есть еще сорт гомосапиенсов четверто-пятый.
==================================================
Ну, гэта ўжо "міжвідавыя мутацыі". Яны сапраўднаму даследвальніку не надта цікавыя )))))))))
==========================
бродит этот " додик" здесь, пытается разжигать. Урод с придурью, но надоедливый, грязные коменты всё строчит поджигатель хренов! Когда ему надоест? Ветеринар уже предлагал этому мише додиковному подлечиться, а он всё бегает от него и мается своей больной головой. Вот такая мутация у болезного под старость лет!
Большинство нынешних чиновников высшего звена подсознательно понимают, что с их уровнем интеллекта и знаний они сопоставимые деньги больше нигде не заработают, и принимают связанный с участием в созданной системе властных отношений риск. Они же и формируют эту систему, в которой нахрапистая бездарь будет иметь конкурентное преимущество перед талантливым человеком с принципами (а как правило, "внутренний стержень" является неотъемлемой составляющей таланта). Так что для них это рациональное поведение. Периодически кто-то идет на заклание для выпуска пара в свисток, но все равно риск незначительный и окупается с лихвой. В худшем случае отсидишь пару лет. А сколько лет нужно трудиться, чтобы заработать, к примеру, на особняк в 500 тыс. долларов? Десять лет? Двадцать? И не факт, что заработаешь. Ну а там не факт, что сядешь. Ведь, как ни парадоксально, при этой якобы "твердой руке" бардак сверху донизу стоит уникальный, никто ни за что толком не отвечает, уже брежневские времена переплюнули. Так что с их стороны все рационально.
Проблема в том, что вцелом система деградирует, т.к. талантливые люди не находят себя в этом обществе и или разбегаются или деградируют. Результат у всех перед глазами.
Амаль пагаджуся з Вашымі словамі.
Але гэта калі казаць толькі аб рацыянальным складніку дзеяньняў нашых марсіянаў, то, мажліва, Вы маеце рацыю: набыцьцё матар'яльнага дзеля іх, як мэта, - ёсьць першапачатковым чыньнікам, і адпаведна іхнія дзеяньні ў гэтым сэнсе маглі-б лічыцца лягічнымі ды пасьлядоўнымі, нават калі яны закладаюць у свае пляны такія "дробязныя" рызыкі, як "выпадковае" ДТЗ і сардэчную недастатковасьць, і - зусім ўжо "ня вартыя ўвагі" - "пасадкі" ды канфіскацыю маёмасьці. Па-праўдзе, як бачыце, ўжо тут я маю сумнеў у іхняй здольнасьці супастаўленьня аргумэнтаў і, адпаведна, іхняга аналізу. Мяркую, гэта "выдаткі прафэсіі", якая НЕПАЗЬБЕЖНА атупляе нават некалі разумных людзей (і асяродзьдзем, і пануючымі законамі).
Але чалавек - істота "псіхасаматычная", у адрозьненьне ад жывёлы. Таму Ваш адкід гэтага "псіхаса" (маральных якасьцяў душы), немагчымы. Магчыма, праблема і палягае ў той самай плыні "адкіду чалавечага", якую яны абралі дзеля сябе.
Але-ж гэта, паўтараю, немагчыма цалкам "адсекчы" у любым хомасапіенсы. Бо ўсяроўна-ж чалавек, як Божае стварэньне, мае сумленьне (ну хаця-б у самай маленечкай ступені, як у нашых "марсіянаў").
І вось тут самае цікавае дзеля мяне.
Наколькі гэта "жывёльнасьць" выцесьніла "псіхас"? Ці магчымы іхны зварот да хаця-б "50/50" (ці колькі там гэтай субстанцыі ў "сярэднечалавеку")?
Што кіравала гэтым "членам", калі ён рэзаў вены? Мо тое самае сумленьне?
Ці прыведзеная Вамі "рацыянальнасьць" ("па-зонаўску" даказаваючы "пахану" сваю адданасьць ды дэманструючы немагчымасьць жыцьця не пад ягоным "мудрым" наглядам")?
Тады "Вашая" (я кажу фігуральна) рацыянальнасьць ўжо сябе зьняпраўдзіла, бо ён ўсё-ж рызыкаваў уласным ЖЫЦЬЦЕМ - дзе-ж тут лёгіка?
Дык вось мне цікава: да якой глыбіні яны гатовыя "служыць" аднаму не самаму лепшаму прадстаўніку Беларусі, ВЕДАЮЧЫ, што гэта беззваротна, дазваньня разбурае лёс ня толькі ўсіх астатніх жыхароў краіны (і маральна, і матар'яльна) на доўгі-доўгі час, але й іхных дзяцей-унукаў-праўнукаў?
Няўжо яны настолькі пазбавіліся чалавечага, што нават уласныя нашчадкі ім да аднаго месца?
--------------
Не, пан Чегеварвар, толькі страх.
_____________________
Уверена, что это не совесть. Такие душевные переживания уже у них атрофированы, или, скорее, так и не были развиты.
Что этим "членом" двигало, когда резал вены? Животный страх и понимание того, что ТО, чего боялся больше всего - наступило. Неожиданно, неотвратимо, и эти ребята, которые пришли за ним - из "другой жизни", которая так пугала.
И это для него настоящее ГОРЕ. А горе - это процесс, и его первая (самая, порой, трудная) стадия - признать ситуацию, поверить ее реальность и принять.
"Член" осознал, что привычные, накатанные методы уже не сработают - ни откат, ни взятка, ни услуга, ни что-то еще уже не спасет. Вот и от желания отодвинуть наступивший "черный день" таким экстремальным образом попытался от него уйти...
Чегеварвар, 18:19, 6.02 , думаю, что те, кто "заминусовал" этот Ваш коммент, просто тоже из тех "членов", которые с ужасом сегодня "пасутся" на этой ветке, "прикладывая к себе" ситуацию, и Ваша правда для них ужасна, поэтому, минусуя, они надеются, что это их как-то отгородит от приближающегося подобного сюжета... Верить им в это не хочется...
Очень понравились Ваши комменты. Спасибо!
Цікавыя думкі. Вы зараз маеце наўвазе немагчымасьць "члена" перадолець дэпрэссію, я так разумею.
Той выпадак, калі страта "вісокава даверія" дзеля іх вызначае страту жыцьця?
Вы мяркуеце, там ёсьць такія - шчыра адданыя папеколі? Думаеце, сярод іх ёсьць непахісна веруючыя ў хрустальны сасут, працвітаюшчую стабільнасьць і перамогу лукашызму, як некалі хтосьці верыў у перамогу сусьветнага пралетарыяту?
Цікавая вэрсія, бо ня ўпісваецца ў мае пункты 1-5. Але яна, на мой погляд, малаверагодная.
П.С. Я таксама бачыў тут процьму мінусаў. Мне вельмі прыемна, што Хартыю чытаюць менавіта тыя, пра каго мы разважаем - падобна, гэта-й былі "іхнія" мінусы.
І выдатна. Бо было-б прыкра, калі б нашыя меркаваньні не былі-б ім цікавыя. Ды яшчэ прыемна, што яны праз нашыя паведамленьні далучаюцца да беларускай мовы.
Так мо й да іх праз беларускасьць вернецца й чалавечасьць?
Калі спачатку ў 1994 годзе ў калодзе Лукі было шмат годных людзей , якія яго хутка раскусілі , некаторым з іх гэта каштавала жыцця , то да зыходу другога дзесяцігоддзя ў яго калодзе засталіся толькі дурныя людзі. Яны могуць быць прафесіяналамі розных ступеняў у часткі сваёй спецыяльнасці , але прафесійнымі Чалавекамі i Грамадзянамi іх назваць ніяк нельга.
Вось зараз будзе адкупляцца ў абшчак прызначанай на К.Маркса , 38 суме , альбо будзе сядзець і не ўбачыць , як растуць яго ўнукі , так хіба ж можна параўнаць магчымасць сталення на тваіх вачах ўнукаў , з некалькімі дзесяткамі , ды нават сотнямі тысяч зялёнымі рублямі ?
Яшчэ раз дзякуй за цікавы каментар.
Цісну Вашую руку.
Чакаю часу, калі ў аффлайне можна будзе павітацца з Вамі, Ларысай Нік., Міхалінай, Гражынай, бел., Генадззззем, Міхаілам Давідавічам, Юры Міхалавічам, операм з народу, ажбэтаю ды іншымі цікавымі людзьмі (прабачце тыя многія-многія, каго не прыгадаў тут).
Чакаю часу.
Трохі раблю, каб гэта адбылося хутчэй.
Добра, панясло мяне трохі на аффтоп.
Тады па тэме:
Жыве Беларусь!
Гэта быў бы памятны вечар. Дай Бог усім здароўя і пераменаў , каб паскорыць гэтую падзею.
:-) ))
****************************************************
"azhbeta", а выдатны , малады і таленавіты палітык Віктар Ганчар , які жыццём заплаціў за лабізм Лукашэнкі? Хапала і іншых людзей больш дробнага калібра , якія наіўна думалі , што сваёй энергіяй Лука пераможа на выбарах , а потым яны ўсе яго будуць вучыць інтэлігентнаму кіраванню імі , а разам яны ўсё і намі.
Складана казаць , што ўсё ж такі рухала людзьмі , але нават сёння я, у сваім асяроддзі бачу людзей , якім бы не даў прыйсці да ўлады , хоць і маю зносіны з імі цяпер.
Пра тое пісаў па-мойму, Леонаў ці Фядута ў свой час.
Таму, Юрась, я больш згодны з azhbeta'ю.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
А-га, а внуки теперь не те: Деда, деда, дай миллиончик, дай миллиончик! Вот и пошел дедушка воровать, чтоб внучата не плакали.
Какие-то сумасшедшие на самом верху власти.
Их бы всех через кабинет психиатра и прокурора пропустить.
Господи, спаси эту страну!
давай, калхозники, мочи друг друга! :D
меньше о вас потом руки марать придётся :D
будем выдавать по очереди казённые:
- Два удара - восемь дырок. Следующий! :D
постоял с голой сракой у стенки
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Если он голой сракой постоит, то заговорит. А вот этого сильно боятся многие. В этом случае его тихо придушат и скажут, что инфаркт приключился. Отсель и гуманизм : и демонстрируется на публику борьба с коррупцией, и гарантировано молчание. Да и денюшку наворованную можно законно конфисковать.
А те, кто курит и кто пьёт,
Без медпомощи помрёт!
===============================================================
Только для кого это все строится, делается и вводится?!
Лучше готовьте каждый свои "ВИЛЫ", чтобы, когда придет время, как говориться "каждый солдат знал свой маневр" и чтобы нас в очередной раз не провели "на мякине".
Сейчас другой девиз: "Отнять и все себе оставить"
Сейчас : возмещение,прошение..И на свободу......директором предприятия...Потом орденок-побрякушку на грудь..
Раньше орденами гордились,а теперь это - как клеймо.
Кроме одного вышебога. Его растерзают!!!
АБСОЛЮТНАЯ ПРОЗРАЧНОСТЬ РАБОТЫ ВСЕХ ВЕТВЕЙ ВЛАСТИ +НЕЗАВИСИМАЯ ПРЕССА ( возможность открывать и не оглядываясь работать)+ наличие оппозиции как минимум в ЗАКОНОДАТЕЛЬНОЙ И ПРЕДСТАВИТЕЛЬНОЙ ВЛАСТИ. Ну а что быдляк-лукашенко ? Он не придумал ничего нового , продолжает советские правила : ВОРУЙ, ДЕЛИСЬ , НО НЕ ЗАВОРОВВАЙСЯ !
В советские времена существовало негласное правило : 1-й секретарь обкома мог "заработать" 100 000 рублей- знаю ( и это при официальной зарплате рублей 500-думаю), 1-й секретарь гор( рай) кома - 50 000 рублей . Ниже меньше... Превысил "планку" могут быть неприятности вплоть до лишения партбилета (садить УМ, ЧЕСТЬ И СОВЕСТЬ НАШЕЙ ЭПОХИ БЫЛО НЕЛЬЗЯ ПО ИДЕОЛОГИЧЕСКИМ СООБРАЖЕНИЯМ).
Ну а то лукашенко ? Он попадает под 90 процентов статей ныне дейстующего УК...И наивно думает что править будет всегда...
ЖАЛЬ ЧТО ВЫЖИЛ
Написать комментарий