banner1 banner1 banner1

7.02.2013

Вышла книга Беляцкого «Асьвечаныя беларушчынай» фотографии 5

14:09, — Политика

Вышла книга политзаключенного Алеся Беляцкого «Асьвечаныя беларушчынай», в которую вошли его литературоведческие статьи и эссе....




Комментарии

призрак оперы, 16:43, 7.02      -   +6   +  
Купил недавно стихи В.Шаламова. Не ожидал, что они меня так потрясут. Считал его только прозаиком.
Хорошо, что и о Беляцком мы больше узнаем.
Ответить
azhbeta, 22:33, 7.02      -   +5   +  
Вельмі добрая навіна. Спадзяюся, што з кнігі мы даведаемся шмат новага і цікавага і пра жыццё палітвязняў і іх катаў, а таксама і пра самога Беляцкага, шкада толькі, што гэты чалавек знаходзіцца ў камуна-лукашыцкай няволі. Застаецца толькі спадзявацца, што рабства ў асобна ўзятай краіне не будзе доўгавечным.
Свабоду Алесю Беляцкаму!!!
Ответить
Алеся, 0:38, 8.02      -   0   +  
Поздравляем! славная новость!
и Алесь молодец, и коллеги, которые его дело продолжают и сохраняют - МОЛОДЦЫ!
Ответить
Таццяна, 0:50, 8.02      -   0   +  
Віншую з выхадам кнігі! Выглядае прывабна, хочацца пагартаць.
Ответить
RET, 1:42, 8.02      -   0   +  
Добрая навіна ! Віншую, Вас, Алесь Віктаравіч !
Ответить