banner1 banner1 banner1

4.03.2013

БАТЭ готов играть в «белорусский» футбол фотографии 23

15:14, — Общество

Борисовский клуб первым из клубов Высшей лиги ответил на запрос насчет популяризации белорусского языка через футбол....




Комментарии

Хворы Футболам, 15:34, 4.03      -   +45   +  
Гэта вельмi добрая навiна
Ответить
Made in Zhodzina, 21:10, 4.03      -   +7   +  
Пакуль БАТЭ толькі рыхтуецца, у Жодзіна гэта ўжо даўно існуе. У Жодзіна мінімум апошнія гадоў 10 дыктар размаўляе па беларуску, і да мінулага года заставаўся адзіным у рэспубліцы беларускамоўным дыктарам, прозвішчы на майках гульцоў пішуцца выключна на мове, фанаты аднымі з першых пачалі выкарыстоўваць матчыну мову на банерах.
А ўвогуле гэта вельмі прыемная навіна:)
Ответить
Игнат, 8:50, 5.03      -   0   +  
Согласен. У фэнов Торпедо много баннеров на роднай мове. Так же у фэнов минского Динамо есть некоторое кол-во банееров на роднай мове!
Ответить
m, 15:47, 4.03      -   +19   +  
Можа пачнуць галы забiваць, калi на майках беларуская мова зъявiцца..
Ответить
сша, 22:21, 4.03      -   0   +  
Хоть на говяжем языке говори, а в футбол играть - это надо уметь !
Ответить
helgi, 15:48, 4.03      -   +24   +  
Прывітанне аматарам футбола!
Добрая справа. Падтрымліваем! Вiдаць i мне , невуку, трэба беларускай карыстацца! Лаяць ворагау буду па-расейску!
Ответить
Перасвет, 16:01, 4.03      -   +29   +  
Марчэла, паважаю за годнасць i кемлiвасць! Вялiкая колькасць беларусаў апынуцца у стане вашых прыхiльникаў
Ответить
Владимир, 16:28, 4.03      -   +4   +  
Хорошие люди- хороший футбол.
Не бойтесь проигрывать - играйте хорошо ))))
Ответить
rem, 16:29, 4.03      -   +26   +  
Няўжо каму то так цяжка зразумець найпростую рэч-калі ў вас усё ўсюды па-руску, то гэта апускае ніжэй ліштвы павагу да вас у свеце ... Як толькі вы будзеце шанаваць СВАЮ выдатную мову-гэта будзе прадметам захаплення і зайздрасці усяго свету ...
Ответить
trrew, 16:49, 4.03      -   +17   +  
в Гомеле уже год на футболе диктор разговаривает по белорусскому
Ответить
1, 16:50, 4.03      -   +15   +  
Малайцы. Падымайцеся прешымі, хай астатняе быдла піша хоць на кітайскам, мы ж ведаем, што вы лепшыя) Гэта будзе цудоўны рэбрэндзінг! Даеш беларускі футбол!
Ответить
свой - тутэйшы, 17:17, 4.03      -   +19   +  
А яшчэ б няхай як раней каментатары на тэлебачаннi па-беларуску пачалi гаварыць
Ответить
Vadim Kravtsov, 17:17, 4.03      -   +23   +  
Для мяне гєта навіна лепшая, чым бы яны выиграли Кубак Кубкау.Алеб не памешла б.))))Малайцы. РЭСПЕКТ.
Ответить
так-так-так , 17:21, 4.03      -   +18   +  

можа і ў астатніх прачнецца сумленне :D
Ответить
хмырь, 17:22, 4.03      -   +18   +  
ДЗЯКУЙ ВАМ , ХЛОПЦЫ !
Ответить
уперад хлопцы, 17:24, 4.03      -   +19   +  
Магчыма з гэтага и пачнецца менавита БЕЛАРУСКИ футбол!
Ответить
SMS1964, 17:43, 4.03      -   +13   +  
Магчыма з гэтага,пачнецца вяртанне роднай мовы!
Ответить
военный, 18:07, 4.03      -   +15   +  
Малайцы, БАТЭ! Ганаруся вами. Дзякуй!
Ответить
трр, 18:23, 4.03      -   +10   +  
Красава
Ответить
Сергей, 19:36, 4.03      -   +3   +  
ПЕРВЫЕ, ОНИ ВЕЗДЕ ПЕРВЫЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!1
Ответить
болельщик, 22:12, 4.03      -   +4   +  
падтрымливаю!дзякуй!
Ответить
Vrazina, 10:24, 5.03      -   0   +  
Вялікае дзякуй БАТЭ за падтрымку беларускай мовы.
Ответить