28 марта 2024, четверг, 17:53
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 23
+45 +
Хворы Футболам, 15:34, 4.03

Гэта вельмi добрая навiна

Ответить
+7 +
Made in Zhodzina, 21:10, 4.03

Пакуль БАТЭ толькі рыхтуецца, у Жодзіна гэта ўжо даўно існуе. У Жодзіна мінімум апошнія гадоў 10 дыктар размаўляе па беларуску, і да мінулага года заставаўся адзіным у рэспубліцы беларускамоўным дыктарам, прозвішчы на майках гульцоў пішуцца выключна на мове, фанаты аднымі з першых пачалі выкарыстоўваць матчыну мову на банерах.
А ўвогуле гэта вельмі прыемная навіна:)

Ответить
0 +
Игнат, 8:50, 5.03

Согласен. У фэнов Торпедо много баннеров на роднай мове. Так же у фэнов минского Динамо есть некоторое кол-во банееров на роднай мове!

Ответить
+19 +
m, 15:47, 4.03

Можа пачнуць галы забiваць, калi на майках беларуская мова зъявiцца..

Ответить
0 +
сша, 22:21, 4.03

Хоть на говяжем языке говори, а в футбол играть - это надо уметь !

Ответить
+24 +
helgi, 15:48, 4.03

Прывітанне аматарам футбола!
Добрая справа. Падтрымліваем! Вiдаць i мне , невуку, трэба беларускай карыстацца! Лаяць ворагау буду па-расейску!

Ответить
+29 +
Перасвет, 16:01, 4.03

Марчэла, паважаю за годнасць i кемлiвасць! Вялiкая колькасць беларусаў апынуцца у стане вашых прыхiльникаў

Ответить
+4 +
Владимир, 16:28, 4.03

Хорошие люди- хороший футбол.
Не бойтесь проигрывать - играйте хорошо ))))

Ответить
+26 +
rem, 16:29, 4.03

Няўжо каму то так цяжка зразумець найпростую рэч-калі ў вас усё ўсюды па-руску, то гэта апускае ніжэй ліштвы павагу да вас у свеце ... Як толькі вы будзеце шанаваць СВАЮ выдатную мову-гэта будзе прадметам захаплення і зайздрасці усяго свету ...

Ответить
+17 +
trrew, 16:49, 4.03

в Гомеле уже год на футболе диктор разговаривает по белорусскому

Ответить
+15 +
1, 16:50, 4.03

Малайцы. Падымайцеся прешымі, хай астатняе быдла піша хоць на кітайскам, мы ж ведаем, што вы лепшыя) Гэта будзе цудоўны рэбрэндзінг! Даеш беларускі футбол!

Ответить
+19 +
свой - тутэйшы, 17:17, 4.03

А яшчэ б няхай як раней каментатары на тэлебачаннi па-беларуску пачалi гаварыць

Ответить
+23 +
Vadim Kravtsov, 17:17, 4.03

Для мяне гєта навіна лепшая, чым бы яны выиграли Кубак Кубкау.Алеб не памешла б.))))Малайцы. РЭСПЕКТ.

Ответить
+18 +
так-так-так , 17:21, 4.03


можа і ў астатніх прачнецца сумленне :D

Ответить
+18 +
хмырь, 17:22, 4.03

ДЗЯКУЙ ВАМ , ХЛОПЦЫ !

Ответить
+19 +
уперад хлопцы, 17:24, 4.03

Магчыма з гэтага и пачнецца менавита БЕЛАРУСКИ футбол!

Ответить
+13 +
SMS1964, 17:43, 4.03

Магчыма з гэтага,пачнецца вяртанне роднай мовы!

Ответить
+15 +
военный, 18:07, 4.03

Малайцы, БАТЭ! Ганаруся вами. Дзякуй!

Ответить
+10 +
трр, 18:23, 4.03

Красава

Ответить
+3 +
Сергей, 19:36, 4.03

ПЕРВЫЕ, ОНИ ВЕЗДЕ ПЕРВЫЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!1

Ответить
+4 +
болельщик, 22:12, 4.03

падтрымливаю!дзякуй!

Ответить
0 +
Vrazina, 10:24, 5.03

Вялікае дзякуй БАТЭ за падтрымку беларускай мовы.

Ответить