23 апреля 2024, вторник, 16:35
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 10
+37 +
студент, 8:57, 5.04

Вот они настоящие наши братья!!!Люблю поляков,а не русских!!!

Ответить
+17 +
Надзея, 9:07, 5.04

Я таксама ўжо другі год без працы. Прапрацаваўшы 19 год у Магілёўскім педуніверсітэце ("паважанай" усімі установе па пэўных біяграфічных фактах галоўнага чалавека гэтай краіны), трапіла пад скарачэнне на прыканцы навучальнага 2011 года. Не сакрэт, што з кожным годам жадаючых вывучаць родную мову ўсё меней і меней. Апошнія гады набіралася група ў складзе 10 чалавек. А ў 2012 -- 2013 навучальным годзе ўвогуле быў адменены набор. Таму скарацілі ўжо чатыры чалавекі. Але я не пра гэта... У кастрычніку -- лістападзе 2010 года збіралі подпісы за кандыдатаў у прэзідэнты. Як гэта рабілася, усім вядома, і на вашым сайце пісалася неаднаразова. Мне таксама пазванілі дамой і сказалі прыйсці з пашпартам. Я, ведачы, што за гэтым стаіць, адмовілася. Тады мне патэлефанавалі яшчэ раз і адкрытым тэкстам сказалі, што я буду звольнена з працы ў першу чаргу. Я сказала: "Добра! Звальняйце". У чэрвені 2011 мяне выклікаў дэкан, каб паведаміць пра скарачэнне. На маё пытанне: "Няўжо па законах гэтай дзяржавы можна скарачаць маці з двума дзецьмі, якім яшчэ далёка да паўналецця?" Апускачы вочы прамямліў, што нельга скарачакць, толькі калі дзіцяці няма 5 год. Вядома, майму малодшаму сыну ў лютым споўнілася 6.

Ответить
+25 +
Через образование к десократии!, 9:16, 5.04

Не только преподавателей белорусских нужно поддерживать, но и в первую очередь молодеж белорусскую. Дать ей возможность обучаться в польских ВУЗах, облегчать визовый режим, создавать для них условия в Польше. Нынешняя молодеж - это будущее Беларуси. И если она созреет в условиях Европейской демократии, получит европейское образование, то и страна пойдет в этом направлении...

Ответить
+2 +
яна Гродно, 14:24, 5.04

Наши дети уже давно учатся в Польше... в Литве....
Но хочу вас разочаровать-------ни жить,ни работать здесь в рб они не собираются,во всяком случае в ближайшем будущем...

Ответить
+19 +
аып, 9:17, 5.04

Ничего не имею против русских...Но вот москали....

Ответить
+25 +
Без луки, 9:25, 5.04

Полякам уважение!
Лет 20 назад я был за россию, я был почти русский, тсзть "советский".
Служил в СА, мои одноклассники воевали в афгане.
И кто я сейчас? Я скорее европеец, чем русский. Если сюда придут русские воевать за "ржавую трубу", я буду стрелять в русских. Таких как я много.
Поддержка луки тебе дорого будет стоить

Ответить
+13 +
ртопа, 9:42, 5.04

Зачем стрелять в русских? Нужно убрать только одного...Дракона.

Ответить
+7 +
ніка, 12:01, 5.04

вельмі слушная прапанова!

Ответить
+3 +
rif, 16:28, 5.04

вельмі слушная прапанова! i зрабiць каб як мага часцей вандравалi да РБ! гэта будзiе iнтэлектуальны уплыу!

Ответить
+1 +
преподаватели..., 8:22, 6.04

а чё беларуские преподаватели не поддерживают своих коллег..???
и в такой стране можно нормально жить...??

Ответить