19 апреля 2024, пятница, 2:18
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 32
+54 +
xmur, 15:48, 3.05

Обыкновенный Фашизм.

Ответить
+56 +
Дзед-Барадзед, 15:57, 3.05

«Таварыства беларускай мовы» в перечне льготников не оказалось....

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ещё бы... Кто-бы сомневался.
При шкловском калгаснике Луке Беларусь - НИКОГДА не будет возрождена!
Этот дикарь ненавидет эту страну и беларусов.

Ответить
+32 +
Ага, 16:43, 3.05

І дармаеды-чужынцы за наш кошт. Вось яны сапраўдныя вшывые-блохі.

Ответить
+19 +
Белая гнусь, 20:49, 3.05

Белая русь- партыя вароу, злодзеяу,махляроу i прайдзiсветау!

Ответить
+23 +
Цыганскае iга, 16:09, 3.05

Вось на каго мы працуем-на камуна -фашыстцкi табар Будулая. У год так званай беражлiвасцi беларусам празраста паказалi iх гаспадароу, на каго яны павiнны гнуць карак.

Ответить
+20 +
Бефар., 20:09, 3.05

Кто постоянно лижет одно вонючей место диктатора - тому льготы. Логично...

Ответить
+48 +
Обнаглели!!!!!!!!!!!!!, 16:12, 3.05

Ну так где он берёт бабки, чтоб им давать льготы? Только из наших карманов! Сначала налоги и всякие выплаты отдай государству, потом коммунальные (хрен знает, как насчитанные) заплати ему же, а от него хрен! Узи, блин в, поликлинике сделать, так талончик на июнь только можно получить! Заплати 56 тысяч и делай хоть сейчас. А если человек болен и нет у него таких лишних денег? Что эти грошИ на предателей земли беларусской из Белой Руси пойдут?! Или на коммуняк, которые гробили страну и сейчас продолжают. Что такое Белая Русь?! Это и есть пятая колонна России.
Сколько нас пашет на это грёбанное государство, не получая взамен ни чего. Для детей больных с шапкой по кругу родители ходят, а этим хрякам льготы! Не надоело вам нести на своей шее эту кодлу?!

Ответить
-56 +
Ответ для Обнаглели!!!!!!!!!!!!!,, 17:22, 3.05

Что такое Белая Русь?! Это и есть пятая колонна России.
----------
Попробую ответить Вам кратко. «Белая Русь» — общественная организация, объединяющая в своих рядах лучших представителей белорусского народа, стремящихся построить независимую, сильную и процветающую Беларусь.
Председателем РОО «Белая Русь» являетсяАлександр Михайлович Радьков, видный белорусский государственный и общественный деятель.

Ответить
+25 +
крапива, 18:11, 3.05

Ответ для Обнаглели!!!!!!!!!!!!!,, 17:22, 3.05
ты хоть, сам понял, что написал?
или сайт по пьяни попутал?
али по злому умыслу? )))...
а радькова в ГОАГУ, там быстрей разберуться...
нет прощения врагам народа!!!

Ответить
+30 +
OOO ''Белая Русь'' - это лукашисты и аккупанты современной Беларуси, 18:18, 3.05

Супольнаць ''Белая Русь'' - гэта лукашыска-камунiстычна-фашысцкi акупанска-маскавiцкi Гiтлер-Югенд!
Якая з'ядае налогi насельнiцтва i беларусаў, i абараняе дупу Лукi, i замбуе моладзь!!!

Шклоўскаму калгаснiку вельмi страшна ад таго, калi супраць яго уздымецца яшчэ разумная моладзь.
Таму лукашысцкая ''Белая Русь'' i iснуе, каб часку моладзi прыцягнуць пад сябе, пад Луку.
Вы памiж сабой, нават, па-беларуску не размаўляеце. Толькi па-маскальску.

''Белая Русь'' - гэта акупанты. Небыло нiколi анiякай Белай Русi у Гiсторыi. Только пры акупацыi
расейскiмi царамi у 19-20 стагодзях. Заўсёды было Вялiкае Княства Лiтоўскае, Рускае i Жамойцкае.
У сучасным разуменнi гэта адзначае ,што была Беларусь (Лiцьва), Украiна (Русь) i сучаснае Летувiскае (Жамойць).

А назва ''Белая Русi'' i ўсё тое, што вы робiце - гэта сурагат лукашыстаў i вашых маскальскiх спонсараў!!!

Ответить
+19 +
Вы обирали свой народ..., 18:37, 3.05

А сейчас поддерживаете власть, правление которой способствует уничтожению Беларусов как нации таковой. Радетели растакие, вам без разницы на каких богов молиться, главное, что бы пожирнее кусок к вашим лапам прилипал.
Народ помнит и знает, кто вы такие. Вороватые подпевалы, вурдалаки, способствующие тому, что народ нищает, а Родину продает ваш Фюрер по кусочкам.

Ответить
+7 +
я туаллет сиббе вацдвех нирукаьворнэй, к немму низарацтетт.., 18:48, 3.05

а паччэму ни цэгганещэ иц туалетещща-руббенаф?

Ответить
+1 +
Мужик, 15:11, 4.05

Да когда ты успокоишься , провокатор ?

Ответить
+27 +
тут вам не там, 19:44, 3.05

"Белая Русь" - партыя прыкарытнай сволачы і халуёў усялякіх масцей, а Радзькоў - былы міністр адукацыі, які па загаду Лукі знішчыў у Беларусі сістэму нацыянальнай адукацыі, перавёў амаль усе школы на "человеческий язык". А потым фюрэр, такога як і сам беларусаненавісніка. паставіў на гэтую зграю. Радзькоў яшчэ не дазволіў адкрыць беларускі ўніверсітэт, за які было сабрана больш 50000 подпісаў.

Ответить
+6 +
Святлана, 9:45, 4.05

Тут і цяпер
На родную,
Мову
Загарэлася
Я
І маю намер
Перакласьці
Адказ
Люцыферавых
Служак
На шаноўнага
Спадарства гнеў!

" жывём мы
ў раі
ў вашай краіне,
нас мала
і мы ў крыві,
Прызнацца,
Па локаць,
А можа
і па шыю
крывёй
Беларусаў
Залітыя

Р.......ў
Нам як Ленін
Таму пакаленню,
Што вывеў
Праказу
На сьвет,
Хоць
Вам
ён і вораг,
А нам вельмі
Дораг
Адукаванец...
Гідкі
Прайдзісьвет.

Жадаем
І дАлей
Жыць
Ў квітнеючым
Садзе,
І кожны з нас,
Жадае /ох,жада-а-е/
Камандаваць
Рабамі- вамі...
І парадамі.

Цярпець і
Маўчаць вам
далЕй і
Мацней,
Пакуль
не далі
Вы пендаля
Гогаля
Вію!"

Мой лексічны запас
Для перакладу
Многа слоў
Яшчэ прыпас
Для Вас,
Але, мо,
Дастаткова!
Сэнс зразумець
Па сілах
Спадарству...
І не судзіце,
Мо, Святлану
Вельмі строга.sw.sw


Ответить
+8 +
Баба Дуня, 12:36, 4.05

Вельмі наіўнаму і выбачайце, але і не вельмі далёкаму "ответчику на Обнаглели".
Ну навошта вы заходзіце на гэты сайт. Гэта не для вас прадзвінутых. Таму ня трэба несці ўсялякую бязглуздзіцу для разумных людзей. Хто на гэтым сайце паверыць вам што ў Белай Русі лепшыя прадстаўнікі беларускага народа.Абсурд да і толькі.
У той час калі ў гэтую будучую партыю загналі ўсіх чыноўнікаў, кіраўнікоў рознага рангу, ну і вас- моладзь з БСРМ без свядомасці і вялікага розуму. Адным словам увесь статак які прысмактаўся да народнага карыта. Куды ваш гаспадар падлівае, як бы ад сябе, але на самай справе з народных сродкаў, вам пойла. За гэта вы яго і любіце.
Ну а "видный белорусский государственный и общественный деятель Александр Михайлович Радьков"-смеху варта, мне жудасна нават паўтараць гэтыя вашы словы з недалёкага камуністычнага мінулага. Здавалася, што мы ўжо зышлі з тых часін, але атрымліваецца што гэта не так. Дык вось ваш партыйны камандзір настолькі вялікі і вядомы дзеяч на сколькі яго падняў з нізоў яго паплечнік па вучобе ў педагагічнай установе, сёняшні прэзідэнт. Як кажуць з бруду ў князі. Адразу ў міністры адукацыі. Дзе ён адразу і пачаў душыць астаткі беларускай мовы ў школах і дзіцячых установах. Разагнаў мінскую беларускую гімназію. Вось па гэтаму ўнучак вы сённі і не бум-бум на роднай мове карэннай нацыі дзкуючы антыбеларускай дзейнасці вашых кіраўнікоў. Мабыць гісторыя, а можа не толькі гісторыя, калісьці разбяруцца і з гэтым.Адчыню вам вочы яшчэ і пра мэты і задачы вашаго аб'яднання- партыі. Можа дойдзе? Вось гэтая пропрэзідэнтская шайка узнікла па прыкладу пуцінскай адзінай Расеі. Мэта як у той партыі, гэтак і ў вашай- падтрымка, альбо плячо прэзідэнта. Асабліва ў нас яна патрэбна на момант правядзення "выбарчых" кампаній. Тут мэта жалезная і адзіная- захаваць сёняшнюю ўладу на заўсёды. Вось на гэтым унучак я і закончу свой табе адказ. Калі не быў двоячнікам то можа штосьці зразумеяш.

Ответить
+48 +
3, 16:15, 3.05

скора людзі выйдуць на вуліцы, спаляць на плошчы усе саўковыя сцягі. Усе камунякі і лукашысты будуць у судзе...

Ответить
+30 +
Андрусь, 16:55, 3.05

Быдляцкая ўлада .. Няма горш пана чым пана з хама...Паплечнікі хітразалізанага -гэта люра!!!

Ответить
+32 +
123, 16:57, 3.05

Ну и где законы одинаковые для всех?

Ответить
+11 +
Ради удержания власти эти с три короба наплетут., 18:41, 3.05

Жить то хочется не просто припеваючи.
Красиво хочется жить, и что бы им за это ещё и денюх много платили.
Так что руки друг -другу моют.

Ответить
0 +
Семён, 18:47, 3.05

Вы кому поверили?

Ответить
+14 +
Пятая колона, 18:51, 3.05

Руские камуняки поивыкли жить за счет народа и командовать-работать то не умеют и не могет

Ответить
-2 +
Будулайнинг, 20:54, 3.05

ТЫ МНЕ Я ТИБЕ

Ответить
+20 +
siarhiej, 18:54, 3.05

Халуi рохкаюць каля карыта i маюць прывилеi ад Пахана.

Ответить
+14 +
pol, 19:35, 3.05

А их льготы будем оплачивать мы !

Ответить
+15 +
Дзімітрый, 20:28, 3.05

Смелые Граждане! Если у кого-то есть возможность официально предоставить место для «Таварыства беларускай мовы» ОТКЛИКНИТЕСЬ и ПОМОГИТЕ ПОБОРОТЬ БЕСПРЕДЕЛ!!! Хоть по данному ФАКТУ!!! Лучше мы поможем ТБМ в данном контексте, чем буквально ПЛАТИТЬ этой усатой твари с его холуями посредством внесения средств за госаренду... Возможно я не совсем правильно изложил, но уверен, что ВМЕНЯЕМЫЕ поймут!!! Шануйце РОДНУЮ МОВУ! Няма МОВЫ - НЯМА ЧАЛАВЕКА, НЯМА НАЦЫІ!!!

Ответить
+12 +
Петро, 20:45, 3.05

Па моему всё правильна написал про обнаглевших. Они думают, то мы ничего не понимаем и не видим. А мы ненавидим их. Пока тихо...

Ответить
+12 +
AD, 20:57, 3.05

Ну чего же еще можно было ожидать от русских оккупантов.

Ответить
+15 +
Cергей, 21:49, 3.05

Этих уродов с человеко ненавистнической идеологией надо умертвлять и отлавлять по одному пока эта зараза не охватила пол мира как это было в 20 веке Белорусам очень от них досталось.

Ответить
+10 +
лекс, 21:52, 3.05

цыган на нашай мове не размаўляе

Ответить
+19 +
Вадим, 22:59, 3.05

Не удивлен. Таким флагом, управлением, менталитетом из совка не будет свободной страны. Не будет при плешивом Беларуси которой хотел видеть Калиновский, Костюшко, Купала и прочие славные сыны!

Ответить