banner1 banner1 banner1

14.09.2013

«Жыве Беларусь» победил на крупнейшем польском кинофестивале 10

14:29, — Культура

«Жыве Беларусь» победил на крупнейшем польском кинофестивале

Фильм о белорусском Сопротивлении одержал победу в секции «Панорама» на кинофестивале в Гдыне....

Комментарии

сэмэн, 14:43, 14.09      -   +32   +  
жыве Беларусь!
Ответить
Ilia, 14:55, 14.09      -   +23   +  
Можам,можам пераможам!!!!!!!!!
Ответить
yurok, 15:05, 14.09      -   +15   +  
добры фiльм, некалькi разоу пераглядзеу
Ответить
Chelovec, 15:10, 14.09      -   +17   +  
Жыве Беларусь!!! ШОС !!!! SHOS!!! FREEDOM BELARUS!!!
Ответить
русакович сс, 16:14, 14.09      -   -23   +  
сами сняли и победили.....у саши научились ))))))))))))))...а фильм ...я лучше промолчу)))))))))))))бред....сам служил в барановичах..и в логойске. в 97-99г...уже дедовщины не было!!!!!!!!!!!!!!
Ответить
тю-ю, 16:57, 14.09      -   +13   +  
русакович, не повторяй и не будь похож на дикторов БТ. Похвали ещё "железом по стеклу" и "правдивое" видео метро.
Ответить
ccot, 18:54, 14.09      -   -8   +  
согласен и фильм отстой, и про службу в РБ правда, снимали обычную чернуху. Напомнило фильмы времен распада СССР.
Ответить
галина, 17:10, 14.09      -   +10   +  
творческую группу поздравляем. Это еще и признание независимого от полит. цензуры искусства. А вот автору надо бы внимательнее текст вычитывать. Попадают не на список, а в список.
Ответить
VIG, 18:28, 14.09      -   +2   +  

Беларус, Патрыёт, Дэмакрат—што гэта?

Інтэрнэт дазваляе ня толькі чытаць, але і слухаць (глядзець) замежныя СМІ. Больш ці меней , я разумею інфармацыю на 5-ці мовах, у тым ліку і польскую. Дык вось знайшоў “экспертную ацэнку” нейкага Паўла Усава , з нейкага (чарговага) Беларускага цэнтра даследваньнеў.. (польская радыё 1, вечаровы этэр, 12 верасьня). Дык вось гэта Усаў сказаў, што “Bialorus dla Unji stracona.”, то бок, Беларусь для Эўрапейскга Звязу ЎЖО ЗГУБЛЕНА! Гэты “эксперт”, нас пахаваў. Зразумела , маі эмоцыі “зашкалілі” ( даў бы ў морду, гэрі кэ агэ) . Але абмяркуем. Калі “эксперт”, то ён павінен усебакова разглядаць праблему ў 4- каардынатнай прасторы. Бо простая экстрапаляцыя сытуяцыі сёньня не ёсьць і ня можа быць Ісьцінай. Дам прыклад. 25.08.1991. Не было нават АДНАГО заходняга экспэрту, які 18.08.1991 думаў, што СССР разваліцца! То як можна зараз граць пахавальную музыку для беларускага народу. Мы яшчэ жывыя і шмат чаго можа адбыцца . Можа дыктатар атрымае чарговы, смяротны, інсульт, ці Лукашенко цалкам звар’яцее… А можа яго нехта заб’е: Беларус ці расійская “Альфа”… А можа беларусы абудзяцца…
Дык вось таму я маю пытаньне: кім ёсьць Павел Усов ? Беларус? Я не ведаю. Бо Беларус павінен гаварыць мовай беларускай, шанаваць культуру , традыцыі і праўдзівую гісторыю беларусаў, падтрымліваць існаваньне беларускай дзяржавы з уладай беларусаў; Ён дэмакрат ? Я не ведаю. Мінімум для дэмакрата-- гэта кіравацца Білям Правоў Чалавека (ААН) і Эўрапейскай Канвэнцыяй асноўных свабодаў і Правоў Чалавека. Можа ён патрыёт? Я думаю, што Павел Усов НЕ патрыёт. Бо патрыёт змагаецца за Незалежнасьць, сувэрэнітэт сваёй дзяржавы (беларускай) рознымі сродкамі , на кожны спосаб. А тут Павел Усов гаворыць, што Беларусь пайшла ( такі сэнс) у Расію, а таму ужо (!) згублена для ЭЗ!!! Адпаведна згублена нават надзея на Незалежнасьць. То бок, Усов дае эўрапейскай краіне “інфармацыю”, што на Беларусь можна “ставіць крыж” і , фактычна, спыніць усялякія выселкі адносна Беларусі, спыніць дапамогу беларускім дэмакратам, апазыцыі.
Як можна назваць такога чалавека? Я яго называю ЗДРАДНІКАМ БЕЛАРУСІ .
Павел Усов - (калі ён грамадзянін РБ) здрадзіў Беларусі і беларусам.

Валеры Грыцук, аналітык, Беларус, Патрыёт, Дэмакрат

Ответить