29 марта 2024, пятница, 15:50
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 16
+34 +
Stefan, 10:28, 10.05

В ходе боев генерал практиковал свою излюбленную тактику партизанского боя.
Цікава было б даведацца пра гэтую тактыку.

Ответить
+116 +
Olgerd, 10:38, 10.05

Подзвiгам продкау сваiх ганарусь
Слава героям!!! Жыве Беларусь!!!

Ответить
+92 +
Яўген, 10:38, 10.05

Вечная Слава Героям ! Жыве Беларусь !

Ответить
+51 +
варшава-наша столица, 10:45, 10.05

слава героям!

Ответить
+41 +
слава, 11:06, 10.05

Слава и уважение, наш Герой!

Ответить
+80 +
azhbeta, 11:21, 10.05

Больш такіх артыкулаў пішыце на сайце, людзі павінны ведаць сваіх гярояў. Бандера таксама нацыянальны герой Украіны, змагаўся супраць бальшавікоў, дык гэтыя пачвары так абалгалі яго імя, што нават самі украінцы напалоханы мнімымі бандераўцамі - гэта проста нейкі жах, як так можна? Таму больш інфармацыі, каб людзі ведалі хто ёсць хто, інакш гэтыя проклятыя мразі ўсё перакруцяць на сваю карысць і нашых, у тым ліку і ўкраінскіх гярояў будуць шэльмаваць, як гэта здарылася з Бандерай і Шухевічам.

Ответить
+49 +
добрый, 11:43, 10.05

Вот это настоящий герой!
А не те ряженые, которые вчера по Минску ходили.

Ответить
+50 +
Мікола, 12:02, 10.05

Хіба трэба каму тлумачыць, што народ, які не мае сваіх нацыянальных герояў -- не народ , а проста насельніцтва?! А сёння, аказваецца, толькі расейцы маюць права мець сваіх "герояў". Але калі разабрацца -- гэта ў асноўным бандыты-бальшавікі... І цяпер Украіну тэрарызуюць бандыты... Ды яшчэ пужаюць людзей "бандэраўцамі" -- ачарняюць украінскіх патрыётаў. Агідна!.. І калі ўжо запануе справядлівасць? Ці не тады, калі паўстане Беларусь... а з ёю і ўся сумленная Расея!?

Ответить
+34 +
Дымон, 12:34, 10.05

Почему не сказать правду, что Булак-Балахович был убит в результате совместной операции гестапо о НКВД в окупированной Варшаве. На том этапе войны совок и фашисты ещё действовали сообща.

Ответить
+25 +
Andrus, 13:45, 10.05

Слава сапраўднаму сыну Беларусі !!!
Савецкая "пачвара" толькі і рабіла, што змагалася з народам.
Але мы, нашчадкі нашых слаўных дзядоў, павінны памятаць пра іх подзвігі і працягваць іх шлях у барацьбе за незалежнасць.

Ответить
+12 +
MGL, 13:52, 10.05

Обращаюсь к Дымону. Подскажите где почитать о деталях совместной операции по устранению Булак-Балаховича. Согласен с Вами, что это была спланированная акция.

Ответить
+8 +
andrei, 14:43, 10.05

SLAVA GEROJAM!

Ответить
+26 +
riga2014, 15:33, 10.05

Надеюсь, наступит время, когда в Минске на Площади Независимости вместо памятника Ленину будет стоять памятник Булак-Булаховичу.

Ответить
+5 +
Алекс Трэш, 21:44, 10.05

или Калиновскому

Ответить
+20 +
Нацыяналіст, 17:21, 10.05

Дзісненская зямля памятае свайго героя.Гэтую памяць аб змагарах з маскальскай ардой тваі нашчадкі пранясуць праз стагоддзі. Слава Героям!

Ответить
+7 +
Сярога беларус, 21:31, 10.05

Жыве Беларусь! Слава Героям!

Ответить