28 марта 2024, четверг, 18:05
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 8
+55 +
Вэл, 19:42, 25.07

Избегайте заключения трудовых договоров на территории РБ!

Ответить
+60 +
Legenda, 19:54, 25.07

Айтишники негодуют) А по серьёзному то видно валюта очень быстро кончается у государства)

Ответить
+39 +
Бенедзікт, 19:57, 25.07

"Супрацоўнікі замежных прадстаўніцтваў, незалежна ад свайго грамадзянства, павінны з 25 ліпеня атрымліваць заробак у беларускіх рублях."
------------------------------------
Ага.

Трэба яшчэ ў кожную амбасаду ці іншае замежнае прадстаўніцтва пасылаць (раз у квартал) падатковую інспекцыю, санслужбу, пажарную інспекцыю...

А калі нешта не выконваецца - перадаваць справу ў Следчы Камітэт, Камітэт дзяржкантроля, КГБ (ФСБ), ці ў скрайнім выпадку даручыць мясцовым міліцыянтам правяраць - як ходзяць на працу дыпляматы і іншыя службоўцы ці не спазняюцца.

І ўвогуле, трэба іх, гэтых дыпляматаў, рэгулярна пасылаць на сельскагаспадарчыя працы, кожнаму амбасадару скласьці графік выездаў працаўнікоў амбасады на фэрмы...

Трэба за кожнай амбасадай замацаваць па калгасу - хай падымаюць. А за Амбасадай ЗША замацаваць дзесяць калгасаў, хай шэфствуюць...

Ответить
+42 +
Елена, 20:27, 25.07

ЩЩас... Пойдем переподпишем контракт ))

А откаты у руководства тоже в белорусских начнут брать? )))

Ответить
+48 +
Глор, 20:36, 25.07

Совсем "ку-ку"..А чего не в тугриках?И какое вам дело,в какой валюте расплачиваются со СВОИМИ работниками иностранные представительства?Хоть борзыми щенками,лишь бы устраивало работника и работодателя.Как в контракте прописано.А налоги..Пожалте в "белках",не вопрос...Маразм крепчал..А инвестиции тоже в "белках"?Будет круто..

Ответить
+61 +
daisy, 20:44, 25.07

и обязать их сдавать по 40кг макулатуры ,24 кг стеклянных бутылок и 6 кг пластиковых ....как обязали бюджетнив в Горках ....-) !

Ответить
+67 +
Антилукашист, 20:46, 25.07

Да-а-а, Мозаика обанкротился, так и не дотянув до "элегантнай пабэды" в 2015. Мозаика = ты шизик.

Ответить