24 апреля 2024, среда, 21:29
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 11
+79 +
Dzmiter, 9:04, 19.09

А красота та кокая,это наше родное.

Ответить
+71 +
Сяргей, 9:28, 19.09

Жыве Беларусь!

Ответить
+14 +
Алесь, 9:40, 19.09

У страны не имеющей собственной истории,флага,герба и т.д.,вернее лишенной всего этого намеренно,нет будущего. По этому мы все живем в умалишенном мирке,который нарисовало больное воображение идиота у власти(которому не дали наиграться во власть в свое время,вовремя сообразив кто оно есть и оградив его от власти,вот оно и отыгрывается теперь) . Мы так и остались в совке,нас так и воспринимают окружающие,как БССР,мы не Беларусь,мы все та же Белоруссия со всеми вытекающими.И до тех пор пока мы не станем Беларусью,мы так и будем восприниматься у всех остальных,как одна из покорных рабских губерний России,которая не имеет даже слова,как Вова скажет так и будет.

Ответить
+11 +
Stefan, 9:53, 19.09

Сённяшняе грамадства акрамя толькі невялікай часткі ліцьвінаў пакуль не вартае гэтых сімвалаў. Калі людзі моўчкі глядзяць на здзек над гэтымі сімваламі і на здзек над іх носьбітамі, то ім утульна як раз у тым, што нацягнуў на іх вырадак.
Давялося зрабіць аналіз адносін і да душы народа_ мовы. Жанчыны, беларускі па паходжанню, у большай часцы з вашэйшай адукацыяй, тыя, хто павінен даскасканала ведаць сваю сапраўдную беларускю мову і укладваць яе ў вусны сваіх дзяцей, называюць роднай рускую. Ганьба такой вышэйшай адукацыі і ганьба такім маці. Падумаць толькі, як быццам іх род вякамі карыстаўся толькі рускай мовай.
Людзі , якія нядаўна адышлі ад краніцы свайго існавання, зямлі, вескі, лічаць вяршыняй свайго сродка зносін варварскую мову арды, забыўшы пра мову маці, бацькі, дзядоў. Добра, што яшчэ на пасху горэлкі на магіле продкаў выпіць можна, так бы і іх забылі.Сорам.

Ответить
+24 +
ТАСС уполномочен, 10:03, 19.09

Объяснял, объясняю и буду объяснять детям: флаг, герб, гимн, президент, ... у нас не настоящие. Как в мультике - понарошку.

Ответить
+19 +
Влад, 11:04, 19.09

Очень уважаю символы своих предков и надеюсь на их возвращение сам волею судеб живу в Чите

Ответить
+4 +
azhbeta, 12:55, 19.09

Влад, 11:04, 19.09 Дык, прыязджайце дадому, у Беларусь, будзем змагацца разам за нашу мову, герб і сцяг, за нашу Беларусь!
Жыве Беларусь!!!

Ответить
+17 +
Виктар Окалакулак сябра БНФ "Адраджэнне", 11:26, 19.09

Лукашэнка и яго хеура---злачынцы,якия здрадзили Дзяржаве Рэспублика Беларусь,забараниушы нашы гистарычныя Бел--Чырвона --Белы Сцяг и Пагоню.Ну а злыдню "ивану цицянкову",яки парвау наш Сцяг --николи не будзе места на беларускай зямли разам з лукой--фашыстам и яго крывавай бандай ва уладзе.Мы зрынем их у нябыт!Жыве Беларусь!

Ответить
-22 +
Димыч, 11:42, 19.09

А какие белорусские предки жили с этой символикой?
Не припомню даже белорусской автономии в составе кого-либо.....

Ответить
+9 +
azhbeta, 12:59, 19.09

Димыч, 11:42, 19.09 Затое мы памятаем, што ты тролль са стажам. Прычым першай хвалі, калі троллі былі такія прымітыўныя нападобіе Дзіміча.

Ответить
+25 +
Вадим, 11:54, 19.09

Плешивый колхозник украл символы и зачеркнул великую историю Беларуси. Поэтому к нам так и относятся все, типа на прислужке у России. А кем мы были? какие имена, какие достижения-всё хочет стереть гнида и только припоминает то, что сам сделал, как считает хорошее.

Жыве Беларусь! А Пагоню не спыниць, не стрымаць!

Ответить