29 марта 2024, пятница, 18:07
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 13
+113 +
123, 14:59, 29.01

Кзендзы, видите ли, "плохие".
А когда РПЦ сюда присылает своего ставленника из России, то это нормально?

Ответить
+18 +
Православнутый Атеист., 15:57, 29.01

Ксензы плАхия , у них видите ли есть Папа. Римский.
И они не хороводят и не славят , как попы, нынешнюю "руку дающУю" "вышебога" , на майбахе .

Ответить
+94 +
Vic, 15:15, 29.01

Боже, разберись с Лукашенко!

Ответить
+24 +
turtle, 15:20, 29.01

А хто ён такі, каб выказваць незадавальненне службай святароў? Яны не яму служаць, а Богу. І вернікам.

Ответить
+24 +
Парамон, 15:22, 29.01

Па першае.Трэба прасіць прабачэння ў ксёндза Лазара. За тое, што яго трымалі ў ізаляцыі не адзін месяц. І вінаватасці не даказалі. Таму трэба матэрыяльна кампенсаваць яму за гэты тэрмін.
Па другое. РПЦ, якая пануе ў Беларусі і якую прэзідэнт вельмі любіць хоць ён і ерэтык, падтрымлівае расійскую ўладу і яе агрэсіўныя дзеянні (вайну) на Ўкраіне. А гэта ўжо зусім не па божаскі.
Па трэйцяе. РПЦ ў Беларусі праводзіць стагоддзямі прапаганду рускага языка. Гэта ўваходзіць у палітыку Крамля па русіфікацыі сваіх калоній.

Ответить
+11 +
turtle, 15:22, 29.01

Я так думаю, шмат хто гатовы выказаць незадавальненне тым, як ён сам служыць. А, паводле Канстытуцыі, ён служыць народу Беларусі. Ёсць падазрэнне, што займаецца "не тымі рэчамі".

Ответить
+1 +
нн, 16:09, 29.01

среди православных таких не меньше

Ответить
+15 +
Roman, 16:53, 29.01

как можно называть людей православными, если в уставе РПЦ прописано что кто не посещал 3 воскресных службы подряд, без уважительных причин, должен быть отлучен от церкви, Вопрос, так сколько тогда у нас православных.

Ответить
+19 +
Трес, 18:21, 29.01

Вот попы из Московии точно не теми делами здесь занимаются

Ответить
+22 +
asdf, 18:46, 29.01

А у РПЦ с семьей Лукашенко имеется общий экономический интерес. С костелом этого нет.
По этому такой разный подход у Лукашенко.

Ответить
+12 +
Tadeusz, 20:03, 29.01

Александр Лукашенко, ты тот юда, который предал Беларусь москалям за 30 серебребренников, ещё смеешь рот раскрывать и брехать на истинных патриотов Беларуси.

Ответить
+7 +
bedany, 20:15, 29.01

Мы поляки всетаки вроги

Ответить
-2 +
Кузнецов, 11:41, 30.01

Ксендзы-поляки истинные патриоты Беларуси? А я думал поляки должны быть истинными патриотами Польши.

Ответить