25 апреля 2024, четверг, 19:57
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 71
+369 +
я, 7:53, 27.07

ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!!

Ответить
+124 +
antosha, 11:58, 27.07

Жыве Вечна!!!!!!

Ответить
+76 +
Дед Базыль, 12:40, 27.07

Марш ліцвінаў Касцюшка:

Жыве Беларусь!
Пакуль мы шчэ жыемы!
Пакуль в руцэ ёсць моц
І шабля у жаўнера!

Айчыне гонар!
Героям чэсць!

Ставай ліцвін
руш крок у крок
Пакуль у жылах кроў
Дыеў лішыў нам Літву
У спадак ад дзядоў

Айчыне гонар!
Героям чэсць!

Айчына больш аніж жыццё!
Гучыць жаўнераў кліч.
Вяртае рэха адбіццё.
За Волю Годнасць чесць

Ответить
+32 +
Дзед-Барадзед, 20:06, 27.07

Всех с Праздником! Са Сьвятам! Жыве Беларусь!

Ответить
+341 +
я, 8:01, 27.07

Са Сьвятам, Спадарства. Жыве Беларусь!!!

Ответить
+116 +
удод2, 11:13, 27.07

Всех - с Большим Праздником Беларуси! Нам нужно вернуть Конституцию, принятую 15 марта 1994 года, и все станет как надо!

Ответить
+58 +
Удод2, 13:22, 27.07

Усіх - з Вялікім Святам Беларусі! Нам трэба вярнуць Канстытуцыю, прынятую 15 сакавіка 1994, і ўсё стане як трэба!

Ответить
+10 +
Stelmah, 21:39, 27.07

только с поправкой в Конституцию 1994 года: Беларусь - парламентская республика.

Ответить
+18 +
меркаваньне, 20:07, 27.07

Далучаюсь да пажаданняў! Нам трэба яднацца!

Ответить
+232 +
скайуокер, 8:04, 27.07

ВІНШУЮ ЎСІХ СА СВЯТАМ !!!

Ответить
+171 +
Марья я, 8:08, 27.07

жыве Беларусь !

Ответить
+197 +
Стаўпецкі, 8:11, 27.07

СА СВЯТАМ ВАС, СЯБРЫ ! ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!!

Ответить
+271 +
Беларус, 8:13, 27.07

Самый красивый флаг наш!!!

Ответить
+115 +
Люстэрка , 10:19, 27.07

Вiншую ўсiх беларусаў са святам! Так сама лiчу наш сцяг найпрыгажэйшым.
Прапаную сёння, у гонар атрымання нашай краiнай доўгачаканай незалежнасцi aд буйнапамешанай, вечна крывавай Расеi, паказаць у сваiх каментарах, што мы беларусы, а не рускiя. I ня трэба лезцi ў наш дом са сваiмi танкамi, як на Данбас.
Каб любы мог убачыць, што мы беларусы, а не расейцы, ня трэба нiчога даказваць i тлумачыць, марнуючы шмат словаў.
Трэба проста напiсаць каментар па-беларуску. Хаця б частку каментара, калi складана напiсаць увесь. Ня бойцеся памылак. Нашай нацыi так доўга затыкалi рот, вынiшчаючы мову з паўсядзённага i афiцыйнага ўжытку, што ясна, чаму беларусам цяжка гаварыць i пiсаць на роднай мове.
Свята Незалежнасцi - добрая нагода праявiць волю i паказаць мовай: Я - Беларус!

Ответить
+28 +
скиталец, 17:47, 27.07

Люстэрка,+ 1000!

Ответить
+106 +
Bel, 10:53, 27.07

Красно-зеленая тряпка - одно из самых неприятных для человеского восприятия сочетание цветов.
"Закат над болотом" напоминает что-то мусульманское, чуждое нам - беларусам.

Ответить
+35 +
Марыля, 13:41, 27.07

Паважаны! Якая ўлада- такі і сцяг! І жыццё нашае з балота яшчэ не вылазіла. А чужасць адчувецца ва ўсім. Нават у варожай мове, якую прымаюць за сваю, разам з прэзідэнтам і большасць беларусаў!

Ответить
+151 +
Евгений, 8:17, 27.07

Са Святам усiх! ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!

Ответить
+15 +
цыркач, 18:58, 27.07

Са Святам Незалежнасці, сябры!!! :-)

Ответить
+138 +
Вадим, 8:23, 27.07

Жыве Беларусь!!!

Ответить
+223 +
Алексей, 8:26, 27.07

Вот настоящий праздник Беларуси, а не надуманный шклоускими придурками 3 июля.

Ответить
+106 +
ab, 8:27, 27.07

Жыве Беларусь!

Ответить
+110 +
Baнга, 8:38, 27.07

С праздником!на телефоне заставка Погоня!все кому показывала обзавидовались!

Ответить
+42 +
Dimon, 9:46, 27.07

Кому интересно !!! В google play market есть обои на рабочий стол смартфона - планшета " Пагоня" з вершам Максiма Багдановiча. Усiх са святам, Жыве Беларусь !!!

Ответить
+143 +
беларус, 8:39, 27.07

Всех читателей и посетителей этого сайта поздравляю с ДНЕМ НЕЗАВИСИМОСТИ БЕЛАРУСИ!!!
Беларусь будет независимой и европейской страной. Я в это очень верю, как и многие-многие беларусы и все, кто живет в этой замечательной стране.

Ответить
+105 +
Mikolka, 8:40, 27.07

Это действительно ДЕНЬ НЕЗАВИСИМОСТИ!!!
Независимости от ордынско-московской (советской) оккупации.

Ответить
+175 +
пенсионер, 8:42, 27.07

Кто-то выше написал, что самый красивый флаг - НАШ. И действительно. Бело-красно-белый с погоней самый красивый флаг. Когда на него смотришь, душа радуется и верится в светлое будущее Беларуси, в ее суверенитет, в ее независимость, в ее процвитание. Верю, что Беларусь станет настоящей европейской страной, а не только страной, находящейся в центре Европы. Место Беларуси в Евросоюзе.

Ответить
+91 +
Нико, 8:43, 27.07

Жыве БЕЛАРУСЬ!!!

Ответить
+90 +
All about us, 8:47, 27.07

Са сьвятам усіх добрых людзей Беларусі!
Жыве Беларусь!!!

Ответить
+85 +
ales, 8:49, 27.07

ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !

Ответить
+80 +
ИВА, 8:57, 27.07

Са святам!!!!! ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!!!

Ответить
+81 +
алекс, 9:06, 27.07

Жыве Беларусь!

Ответить
+107 +
blur, 9:09, 27.07

Вот реально красивая же символика

Ответить
+84 +
ales', 9:13, 27.07

Вiншую са сьвятам усiх свядомых Беларусау !

Ответить
+73 +
Артём, 9:18, 27.07

Са Святам!! ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!!

Ответить
+73 +
Native, 9:23, 27.07

Са сьвятам усіх!!!!!!

ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!!!!!

Ответить
+82 +
Гражина, 9:26, 27.07

Сто лят! Многая літа, благия літа! Са сьвятам, тутэйшыя!

Ответить
+210 +
Клим, 9:27, 27.07

Не так давно были с семьей в Варшаве. Там в музее Войска Польского под стеклом лежит 2 на 3 метра наша хоругвь войска павета Слонимского 1611 красного цвета с изображением Погони..Потрепаная с годами в дырках однако не утратившая своего потрясающего величия..Я был просто шокирован увидев эту хоругвь и завороженно смотрел на нее, как на шедевр дошедший до наших дней..Погоня наш древний родной символ!!! И как можно ее ненавидить и отрекаться, когда наши предки под этим символом шли в бой и погибали за нашу землю..Люблю и горжусь Погоней, чтобы власть не запрещала и не придумывала. Как можно отрекаться от святого??

Ответить
+72 +
bel, 11:02, 27.07

МЫ с вами это понимаем....
Но знаете ли вы вы, сколько в стране людей, мозги которых насквозь профаршированы луковской пропагандой и российской пропагандой?! А ещё хуже - их смесью. И это не лечится. Люди просто превращаются в советское быдло. И у них нет ценностей, кроме чарки и шкварки.

Ответить
+45 +
имя изменено, 9:37, 27.07

Усiм мае вiншаваннi

Ответить
+31 +
екм, 9:48, 27.07

Паважаныя сябры! Настоящий День Независимости Беларуси — 26 августа 1991 г. Именно тогда был принят Закон о самостоятельности БССР во всех вопросах. 27 июля 1990г. по приказу Москвы было сделано заявление Верховного Совета. И всё. О независимости тогда никто не думал. И поэтому коммунисты оставили его как "День Независимости". Кстати. Украина тоже сначала отмечала фейковый День Независимости 16 июля 1990г. Но вскоре перешли на реальный праздник — 24 августа 1991г. Все республики СССР получили Независимость в 1991г. И это логично.

Ответить
+19 +
Aleg, 13:33, 27.07

Я согласен с вами. Нисколько не умаляя значение сегодняшней даты имеено событие 26 августа 1991 года стало юридически выверенным и необратимым ответом на ГКЧП и попытки оживления трупа СССР. Сложности восприятия дат легко преодолеваются правильной и естественной системой образования, а не вывернутой на изнанку как сейчас.

Ответить
+3 +
Люстэрка, 19:01, 27.07

25 жніўня – Дзень юрыдычнага аднаўлення незалежнасці Беларусі. 25 жніўня 1991 года Вярхоўны Савет БССР надаў Дэкларацыі аб дзяржаўным суверэнітэце Беларусі статус канстытуцыйнага закона.

Гэта адбылося пасля паразы жнівеньскага путчу ў Маскве. Пад ціскам дэпутацкай Апазіцыі БНФ на чале з Зянонам Пазьняком пракамуністычная большасць Вярхоўнага Савета прагаласавала за незалежнасць Беларусі ад Масквы.

Ответить
+33 +
vikov, 10:02, 27.07

Всех земляков с праздником

Ответить
+37 +
Тверичанка, 10:03, 27.07

Поздравляю, соседи! Пусть у вас всё будет хорошо.

Ответить
+3 +
елена, 20:33, 27.07

Спасибо, землячка моей мамы!

Ответить
+52 +
Кот, 10:14, 27.07

Я верю,что скоро наш прекрасный флаг будет гордо реять на главном флагштоке страны,вместо колхозного "заката над болотом"! Жыве Беларусь!

Ответить
-25 +
pogonia nevasha, 10:14, 27.07

[Комментарий удален]

Ответить
+27 +
Николай, 10:17, 27.07

Да друзья..сегодня действительно праздник !!!
Поздравляю !!

Ответить
+41 +
Нацыяналіст, 10:20, 27.07

У часы паўстання Касцюшкі існаваў цудоўны дэвіз-"Pro Patria Et Libertate",- "За Радзіму і Свабоду",ен не страціў значнасці і ў нашыя дні . Са святам, Жыве Беларусь!

Ответить
+28 +
Юрась, 10:46, 27.07

СА СВЯТАМ!!!
ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!!!

Ответить
+29 +
Mihas, 11:08, 27.07

Жыве БЕЛАРУСЬ! Са святам сябры!

Ответить
+34 +
serg_kyiv, 11:29, 27.07

ВІТАЄМО!!!!!!!!!!!

Ответить
-81 +
совок совком , 11:34, 27.07

Такое впечатление, что все эти жыве, да здравствует и прочую муть писала одна и та же рука, что не оскудевает своими восклицаниями (или возмущениями), когда надо или то или другое. Ну зачем так позориться, как в одобрямсном совке?!

Ответить
+37 +
Хаус, 11:58, 27.07

Мои наилучшие поздравления всем тем, кто силен духом, честью и совестью! Жыве и будзе жыць Свабодная Беларусь!!!

Ответить
+38 +
Фама, 12:22, 27.07

Са святам, мае землякі ! Шкада, што ізноў нас на сваёй роднай зямлі загналі ў падполле. Пахерыў гэты бязконцы правіцель усё нацыянальнае: і мову, і сцяг, і герб, і свята незалежнасці, і саму незалежнасць. Не дай бог гэтае бачыць людзям нават у сне. І вось ізноў хоча сябе прызначыць галоўным, каб і надалей пазбаўляць краіну сувярынітэту. А гэта застаецца толькі здаць яе з вантробамі ў суседнюю імперыю ліха!

Ответить
+33 +
Дзмiтрый, 12:27, 27.07

Са святам! Жыве Беларусь!

Ответить
+14 +
лекс, 12:46, 27.07

яднаюся

Ответить
+42 +
Арье, 12:57, 27.07

Из далекого Израиля поздравляю Вас, дорогие земляки, с 25 - летием принятия декларации о Независимости! Очень жаль , что народу в 1996году не удалось отстоять эту свободу и независимость. У народа Беларуси это еще впереди, все зависит от Вас. Живе Беларусь! Народ Израиля живет!

Ответить
+27 +
kvetka, 13:03, 27.07

Са сьвятам ; Беларусь !!! А у мяне сёньня дзень нараджэньня :-)

Ответить
+26 +
Алесь, 14:28, 27.07

KVETKA, 13:03, 27.07 віншую з Днём Нараджэння і Днём Незалежнасці нашай краіны. Разам пераможам !!!

Ответить
+32 +
Algerd, 13:07, 27.07

Са святам незалежнасцi лiцвiны.

Ответить
+20 +
Слава, 13:59, 27.07

Виншую усих са святам!!!!Жыве Беларусь!!!!

Ответить
+40 +
dad, 14:00, 27.07

Брати білоруси, сердечно вітаю Вас з вашим національним святом - Днем Незалежності ! Бажаю вам якомога скоріше здобути справжню незалежність і позбавитись тоталітрного тирана. Жыве Беларусь!

Ответить
+11 +
литовец, 14:21, 27.07

Независимость конечно вам с неба свалилось...Не надо было битса за нее...другие на блюдечке принесли. Так вот, берегите ее! Что легко приходит- то легко уходит! А так праздником вас!

Ответить
+23 +
azhbeta, 16:25, 27.07

Усіх са святам Незалежнасці Беларусі.

Ответить
+14 +
Димка-Невидимка, 17:18, 27.07

С праздником, соотечественники!

Ответить
+19 +
Stefan, 17:22, 27.07

Айчына больш аніж жыццё!
Цудоўныя, Вялікія словы. Бо якое жыцце, калі няма у ім Айчыны.
Са святам родныя Ліьцтвіны. Са святам Беларусь- Літва

Ответить
+21 +
БАЦЬКА, 18:22, 27.07

ХЛУСНЯ - не мой выбар,
ВІТАЮ БАЙКОТ !!!

Са Святам! ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!

Ответить
+7 +
PAVEL, 21:41, 27.07

Са Святам, сябры! З Днём Незалежнасцi!

Ответить
+1 +
чалавек, 23:19, 27.07

ВІТАЮ ВАС ГЛЫБОКАШАНОЎНАЕ СПАДАРСТВА!!!
СА СЬВЯТАМ ВАС! З ДНЁМ НЕЗАЛЕЖНАСЦІ! +++

Ответить