9 чэрвеня 2026, aўторак, 6:50
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

ДАІ Беларусі адмаўляецца ад голых дзяўчат і слоганаў аб маленькай мужчынскай годнасці

2

Яшчэ ў жніўні беларускія даішнікі вырашылі ўсталяваць уздоўж дарог шчыты з надпісам "Хто парушае правілы дарожнага руху, у таго мужчынская годнасць менш!", каб псіхалагічна ўздзейнічаць на парушальнікаў ПДР, асабліва аматараў ездзіць з перавышэннем хуткасці. І вось гэтая ідэя больш не здаецца прывабнай.

Каментары 2
0 +
Алексей, 19:12, 19.10

Да просто большинство водителей подвержены неврозу на почве нерешаемых материальных проблем, у кого больше, у кого меньше. Так же, как и другие граждане. А идиотские размеры штрафов и гаишники за каждым кустом лишь усугубляют ситуацию.
К тому же в этой стране только за рулем своей машины или с бутылкой в руках человек может хотя бы представить себя свободным - особенно молодежи касается. Вот и превышают, вот и пьют.
А плакаты... Ну, можно повесить в гастрономе плакат, что пьют только конченные алкоголики, а настоящие мужчины в хоккей играют. И объявить кампанию "минус 100 грамм".
И что?

Адказаць
0 +
nik, 1:05, 20.10

Я даже предположить не могу что плакат с подобным содержанием мог бы быть вывешен на всеобщее обозрение за бугром. И этот бред творится на гос уровне!

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны