У мапу Беларусі ўключылі Беласток (Фота)
28- 17.10.2008, 17:17
У тэрыторыю Беларусі, мапа якой намаляваная на дзяржаўным гербе краіны, уключылі Беласточчыну. Такі герб можна пабачыць на апошняй станцыі перад мяжой з Літвой — Гудагай.
У тэрыторыю Беларусі, мапа якой намаляваная на дзяржаўным гербе краіны, уключылі Беласточчыну. Такі герб можна пабачыць на апошняй станцыі перад мяжой з Літвой — Гудагай.
Белостотчина и беларусы польши всегда в нашем сердце!
Адказацьэто лишь первый шаг к возвращению наших исконных земель!
Белосток включили, а про Вильню забыли...
АдказацьНехай лепей яны еще крыху у Польшче пабудуць. Потым разбяремся, зараз бы астатняе Расеi не аддаць...
Адказаць"Белостотчина и беларусы польши всегда в нашем сердце!
Адказацьэто лишь первый шаг к возвращению наших исконных земель!"
Барані божа ад такіх патрыётаў, якія па-маскальску размаўляюць і нешта кажуць пра ісконныя землі!
Спачатку станьце сапраўднымі літвінамі ці беларусамі, а потым кажыце пра тэрытарыяльныя прэтэнзіі.
Гэта ўжо, пэўна, рарытэт - узрост, прынамсі мапы, больш за 50 год. (лічыў ад 1941 г).
Адказаць"Гэта ўжо, пэўна, рарытэт - узрост, прынамсі мапы, больш за 50 год. (лічыў ад 1941 г)."
АдказацьНу какие 50 лет?? 50 лет назад что, Республика Беларусь существовала.
"Барані божа ад такіх патрыётаў, якія па-маскальску размаўляюць і нешта кажуць пра ісконныя землі"
ТО что человек высказывает такие мысли это уже хорошо, пускай и на языке культурной оккупации. Вот будет мова единственным госязыком, тогда и заговорит матчынай мовай.
А то что Вильня, Смоленск и другие земли — белорусские помнить нужно всегда и всяким литовцам и прочим популярно разъяснять, на каком языке — не важно.
To юРис
АдказацьДобра Вы ўсё разумееце!!! Пры чым тут ... 50 лет назад что, Республика Беларусь существовала...??? Вучыце гісторыю, ацэньвайце, параўноўваце, прыгадвайце, калі ёсьць што, не зьвяртайце ўвагі на абрэвіятуры.
Ці, мо, лічыце гэткі артыкул нейкім жартам?
І яшчэ, нікому нічога ня трэба растлумачваць, трэба любіць, магчыма, у сэрцы, самому верыць і ведаць, усё сваім чэрагам стане на свае месцы.
Объединение Беларусии, Литвы, Польши и Украины (а если согласятся присоединится и Латвия и Эстония еще лучше) в одну конфедерацию я одобряю, но не с нынешней властью в Беларусии. Да и объединение должно проходить добровольно по демократически.
АдказацьБарані божа ад такіх патрыётаў, якія па-маскальску размаўляюць і нешта кажуць пра ісконныя землі!
Адказаць------------------------
Vi kogda-nibyd v Minske bili ?
Tam 99,9% na rysskom jazike govorit. i oni ne menshie patrioti chem vi.
I eshe zamet'e - ne па-маскальску, a po rysski
Ychites yvazhat chyzhoe mnenie, chyzhoe pravo. Inache trydno v zhizni bydet. :))))
Это силуэт БССР после 1939г. Многое говорит о дизайнере который выдрал откуда-то этот профиль не обратив внимания, что берёт :) Может москальская контора какая делала...
АдказацьПамылка ў так званым "дзяржаўным" гербе не вельмі і здзіўляе ,бо гэта такі віртувальны "твор",які не мае дачынення ні да гісторыі Беларусі,ні да сапраўднай мяжы ад Бярэсця да Смаленска,ад Гомеля да Вільні.
Адказацьне могу понять в чем тут спор, но на всякий случай предлагаю взять за основу карту ВКЛ ( http://be.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%8F%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0%D0%B5_%D0%BA%D0%BD%D1%8F%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0_%D0%9B%D1%96%D1%82%D0%BE%D1%9E%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%B5 )
Адказаць2 vege
АдказацьВо во , Шчэ люблю Бранск i паудневую Пскоушчыну.
http://veras.litvin.org/Images/017.jpg
Осталось об этом только помнить! Я помню! И вдалеке от Родины помню!
АдказацьА вот помнит ли оставшийся там ЛИХТАРАТ!
95% ничего не помнит, не знает и знать не хочет! И ему все по. . . т.е. все равно! Очень все это прискорбно!
Жыве Беларусь!
Может, кто-нибудь зает где в Интернет можно найти карту Беларуси в ее исторических границах?
АдказацьЗгодная з Дзецюком. Зараз ніякі новы падзел немагчымы. Што каум належала некалі, засталася ў гісторыі.
Адказаць4 Здань
Адказацьquiproquo :)
Для Прохожий, 8:51, 18.10
АдказацьНету никаких карт Беларуси в исторических границах. Есть карты ВКЛ (вместе с Киевом), есть карты Речи Посполитой (самая большая: Польша+Прибалтика)... На сегодняшний день имеем, то что имеем.
P.s. Смешно слышать про исконно белорусский город Вильно, т.к. по переписи 1897 года белорусы занимали по численности 3-4 место.
@Прохожий, 8:51, 18.10
АдказацьКалі ласка! Напішы на мой асабісты адрас (спрашай у Адміна) - дашлю мапы ВКЛ-РП-БНР-Беларусі ад 15 стагодьдзя аж да сёньняшніх дзён.
Смешно слышать про исконно белорусский город Вильно, т.к. по переписи 1897 года белорусы занимали по численности 3-4 место.
Адказаць----------------------------------------
А ўзгадайця колькі тамака было жмудзінаў.
Мо 2 адсоткі - га ?
Габраяў па ўсіх местах шмат было. І ў Менску. Габрайскі адсотак ня ўлічваяцца. Вільня - места славянская.
Кортес, 18:07, 17.10
АдказацьБелосток включили, а про Вильню забыли...
И про Ковно...
Ладно, оставим пока наши земельные притязания на потом -))) Просто поражает, какие дундуки безграмотные занимаются разными вещами у нас. Ну это же банальное базовое интеллектуальное развитие... В печку.
АдказацьПакуль жывы хоць адзін чалавек, які не забыў хто мы, Мара аб вяртаньні гвалтоўна адабраных дзедзічных зямель нашага гаспадарства не пакіне нас. Літва аднаўляецца, - спачатку ў галовах, у пакалечанай маскоўскім панаваньнем памяці, потым дойдзе справа й да дзеяў. Паны ліцвіны, я не забыўся й сын мой памятацьме. Прыйдзе час, кола гісторыі грукае....
АдказацьУсе акупіраваныя спрадвечныя землі Беларусі павінны быць вернутыя ! Фактычна па плошчы Беласточчына, Віленшчына, Дзвіншчына, паўднёвая Пскоўшчына, Смаленшчына і Браншчына роўныя цяперашняй тэрыторыі краіны. Не трэба нічога цурацца - мы хочым вярнуць толькі сваё !!!
АдказацьКак говорится мечтать не вредно! Даж читать смешно)
Адказацьразве это ошибка! Да в половине паспортов в республике
Адказацьизображение герба имеет ошибку! Там справа нарисованы якобы цветы льна! Но у цветков льна по 5 лепестков! А у нашего герба после "Чарнобыля" - все 6!))
Проверте свой пасопрт!))) Неужели изза этого сроки действия паспорта были уменьшены!???
Герб советский, БССР, довоенный или сраазу после войны. Видно и по солцу и по звезде. Висел похоже с той поры. На ленточке просто БССР похоже замазали и нарисовали Республика Беларусь.
АдказацьДобры дзень сябрры! Кажіте,калі ласка,дзе я мажу стаць грамадзяніном БНР?
Адказаць