20 красавiка 2024, Субота, 8:01
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

У Страсбургу патрабуюць вызваліць Аляксандра Казуліна

6

У Страсбургу завяршыўся “Беларускі тыдзень”, прымеркаваны да 90-годзя Беларускай Народнай Рэспублікі. Падчас мерапрыемства адбыліся сустрэчы беларускіх дэмакратычных лідэраў з кіраўніцтвам і дэпутатамі Еўрапейскага Парламента. Еўрапейскія палітыкі казалі аб неабходнасці тэрміновага і безумоўнага вызвалення экс-кандыдата на пасаду прэзідэнта Аляксандра Казуліна і іншых палітвязняў Беларусі.

Каментары 6
0 +
Несьцерка, 0:18, 15.03

Мы не можам патрабаваць у ЭЗьвязу таго, чаго ў іх няма...
Беларусы павінны тварыць дома сытуацыю самі, разумеючы, што:
- ні адна эўрапейская краіна не размаўляе на расейскай мове болей, чым Беларусь.
- ні адна эўрапейская краіна не падпала пад ідэйна-палітычнае рабства і норавам не аслабла ад алкашызму (унутранага тэрарызму) болей, чым Беларусь.
- ні адна эўрапейская краіна не мае такой дзікай "дружбы" (праз нянавісьць) з Расеяй як Беларусь., і дзе Расея адкрыта ў адказ-"падзяку" і грэбліва ("брезгливо") да беларускіх "улад", падтрымвае дыктатуру над народам.

ГЭТА УСЕАБДЫМНАЕ (ТРАЙНОЕ) РАБСТВА.., якое можна выкарчаваць болей пасьпяхова, калі адкрыць усе дзьверы Эўропы для шараговых грамадзян Беларусі.
Што азначае дазволіць ім
Працаваць
Вучыцца
Жыць у ЭўраЗьвязе нароўні з Летувой і Польшчай.

КАЛІ ЭЎРОПА ШЧЫРАЯ ДА БЕЛАРУСАЎ, ТО ЯНА ТАК І ЗРОБІЦЬ.
Няхай 10 міліёнаў людцаў-беларусаў заробяць сабе на лепшую долю і раствораць сваё гора сярод 500 міліёнаў братоў-эўрапейцаў.
Для ЭЗ гэта будзе матэр'яльна НЕПРЫКМЕТНА, яны проста "не заўважаць" такіх матэр'яльных расходаў на Беларусь, бо Тады, з падзяжом дыктатуры, - ім не прыйдзецца траціцца на ваенныя, паліцэйскія і іншыя будучыя расходы супраць лукавага ў Беларусі...

Такія меры ж могуць прыняць і ЗША.
Адзначым, у сполучы (камбінацыі) з амэрыканскім эканамічным прэсам на дыктатуру эфэкт Адчыненай беларускаму народу Эўропы будзе прадказальным, пазытыўным (можа болей карысным, чым Летуве і Польшчы) і эвалюцыйна-мягкім.

Вядома, наша воля ў нашых рукох...
Але сатанізм магчыма перамагчы толькі сілай агульна-гуманнага высакамаральнаснага імпульсу.

Жыве Беларусь!

Адказаць
0 +
Vadzim ire, 4:39, 16.03

Aj ,da malajdets!

Адказаць
0 +
kom, 19:39, 16.03

Объясните мне пожалуйста, я в растерянности как такое может быть?

В страсбурге требуют а в Минске народ молчит

На форумах тысячи людей возмущаются тем что людей, детей ставят в "живой щит" тем что Казулин в тюрьме,
(пришел на площадь в 18.15 немного опоздал но мне пришлось проехать для этого 160 км что бы вернуться в Минск к предполагаемой акции, тем более в поселке Новый двор перекрыли движение так как фура перевернулась с какими то пакетами KNAUF так что думаю это простительно

и что? На площади было человек 70, в основном это те кто пришел поддержать требования Евросоюза и США выпустить политзаключенных пришли Оля и Юля Козулны пришла братья Скребцы хотя видно как Сергею Скребцу непросто было придти на 5 день голодовки(поверьте когда голодаешь холодно, даже в Конго в 32 градуса жары, а тут такой ветер)
Оля и Юля Козулины, Сергей и Александр Скребцы, не смотря ниначто я почему-то верю что мы победим я поддерживаю вас по тому как ваши требования справедливы
на я в растерянности почему люди не пришли ведь защитить человека который в стал на защиту нас людей это просто порядочно и никакого героизма здесь нет, где же люди которые хотели приехать, что думать?

Ау люди где вы, кто о вас позаботиться кроме вас самих? Кого ждем?

Александр Владиславович, профессор, вы оказались лучше чем я ожидал вы заступились за людей которые не могут заступиться за себя сами и даже за своих детей

Адказаць
0 +
velvet, 22:43, 16.03

Народ будет молчать всегда. Историю двигают единицы, готовых жертвовать собой. А толпа - жующее и плодящееся стадо, ожидающее перемен для своей задницы, но от стула ее не оторвет.

Адказаць
0 +
nik_K, 0:33, 17.03

Историю двигают единицы
======================
Историю более не двигают единицы! Историю двигают _коллективы__экспертов_. И в политике, и в технологии, и в медицине, и в образовании, и....... ВЕЗДЕ.

Поэтому, если идиотизм превышает некую критическую величину - экспертиза вырождается. С соответвутствующим результатом для всех остальных. Дачники, присмотритесь к своему огороду! Что произойдёт если вы будете планомерно селекционировать одуванчики? Или картошку, подверженную заболеваниям? Так неужели одна картошина (это насчёт единиц), случайно родившаяся с хорошими задатками вас накормит? И будете ли вы её есть не оставив шанса на разведение в следующем году?

Адказаць
0 +
kom, 6:17, 17.03

to nik_K, 0:33, 17.03
Спасибо за объяснение

*но боюсь картофелину съедят червяки, до следующего сезона
ваше объяснение разумно

обычно в таких случаях говорят что "одно зерно умирая производит колосок, но если он выростит без трудностей то будет пустым"

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны