20 красавiка 2024, Субота, 2:23
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 23
+24 +
MovaCiKava, 15:02, 15.01

Далучайцесь http://www.facebook.com/MovaCiKava

Адказаць
-35 +
Москаль, 17:22, 15.01

Спасибо, ссылочку дали, будем знать куда подтягиваться русский язык гостям столицы преподавать!

Адказаць
+9 +
Русский, грамадзянiн, 21:34, 15.01

%))))
Москаль, 17:22, 15.01 ,
точнее провокатор, москвич, себя москалём не назовёт.
Нагадить не сумеешь.
;)
Как мило, лукашист самоназваля москалём. Совсем креатива нет!

Адказаць
+2 +
интеллект ниже плинтуса , 12:53, 16.01

И я заметила,что вот таких вот русских и москалей с малинауки что-то развелось))

Адказаць
+6 +
Дзядзька зь мятлой, 21:40, 15.01

А сам-то разве еще помнишь русский? Вся масква давно уже по чеченски, грузински да по азербайджански говорит- выбирай москаль какой из тюркских языков ты учить будешь!!!

Адказаць
-16 +
кариес, 15:17, 15.01

Это очень правильно и хорошо.Я обязательно приведу свою восьмилетнюю русскоговорящую дочь послушать мелодию нашей мовы.И сам отдохну душой.Вот только не нужно думать(как когда -то пазьняк и его свора) что главное условие возрождения (а точнее рождение по-настоящему независимого государства Беларусь)-это выпячивание и возвышение беларускамоуных и знишчэнне и знявага иншых(прабачэнне за клавиятуру) Я с задавальненнем размауляю и чытаю на роднай мове у усяким зручным выпадку,але па-першае каб звацца людзьми,трэба с павагай аднасицца да иншага погляду,иншага народу.И тое,што менавита у Маскве прадрпымаюцца намаганни адрадження беларускай мовы знакава.Пазьнякоуским фашыстам-нацыяналистам дауно час зразумець,што нашы усходния суседи не вораги.Карысци будзе больш усим.Нельга блытаць Крэмль и ягоную палитыку и расейских грамадзян .На жаль у памяркоунай Беларуси няма сталых палитыкау-альбо хворы на галаву лу-лу,АЛЬБО ПАЗЬНЯКИ.яНЫ АБОДВА ЗНИШЧАЮЦЬ КРАИНУ.

Адказаць
+10 +
Ага, 15:29, 15.01

Гэбнюк.

Адказаць
+34 +
дзядзька зь мятлой, 16:34, 15.01

не памятаю каб Пазьняк калі-небудзь казаў нешта дрэннае пра расейцаў. Пра расейскую імпэрыю і крэмлін - так, але ж не пра саміх расейцаў. Таксама ня памятаю каб БНФ на чале з Пазьняком без павагі адносіўся да іншых народаў: на колькі мне вядома там ёсьць і расейцы, і украінцы, і габрэі, і прадстаўнікі іншых народаў якія жывуць на Беларусі. Тады аб якім зьнішчэньні іншых і выпячваньні сваіх вы кажыце? - хіба толькі гэбельс бт гэтым страшчала насельніцтва! І ня трэба параўноўваць Зянона з лукой кажучы, што абодзьва знішчаюць краіну!!! - Хто як ні Зянон і яго БНФаўская каманда ўпершыню ў далёкіх 90-х узьняла пытаньне адраджэньня мовы, культуры, спадчыны, хто як ні яны гаварылі аб неабходнасьці ўтварэньня дзяржавы, усталяваньня незалежнасьці, хто як ні яны распавядалі пра сапраўдную гісторыю нашай краіны, пра Курапаты, ВКЛ і хто як ні яны дамагліся што нашія нацыянальныя сымбалы набылі статус дзяржаўных!!!!!!!!!! Канешне Пазьняк далёк ад ідэала і ён нарабіў шмат памылак, але ён Асоба зь вялікай літары, асоба якая змагла падштурхнуць людзей да самапаважэньня, а краіну - да адраджэньня і самавызначэньня і калі б такія як Пазьняк, Шушкевіч, Мілінкевіч, Казулін, Саннікаў, Некляеў і іншыя прыйшлі да ўлады мы з вамі даўно б ўжо мелі Эўрапейскую Беларусь і на мове размаўлялі бы не па кавярнях за мяжой, а ў цэнтры Менску, на кожнай вуліцы, у кожнай вёсцы!!!! А вы кажыце няма палітыкаў?!!! - Ёсьць і шмат!!!!! А вам за хлусьню а-ля гебельс-бт - мінус!!!

Адказаць
+6 +
Вася, 16:35, 15.01

лизнул так лизнул...

заметил тенденцию - что украинские, что беларуские граждане, выехав РФ-ию, становятся ненавистниками своей Родины куда больше чем рядовой уроженец России..

Адказаць
+1 +
Иван, 10:35, 16.01

Это в целом иммигрантский тренд, не важно куда иммигрировать. Не все конечно, но многие, особенно не очень то удачливые в эмиграции, в очернении своей экс-родины ищут подсознательно оправдания своего отъезда

Адказаць
+18 +
helgi, 16:36, 15.01

Вы видимо давно не были на Родине. Если не знаете никого, кроме Вами названных, то оччень Вы оторваны от Беларуси. Наш народ не отождествляет российский народ с кремлёвскими путанами. Встреча в кафе 50-ти человек не имеет ничего общего с попытками возрождения беларускай мовы. Это клуб по интересам. Пазьняк никогда не был фашистом. Очевидно Вы не читали Зенона вообще!
Может быть есть повод почитать? А вдруг я не пазьнякоуски фашыст - нацыяналист? Может быть когда прочтёте, то увидите, что Зенон как и Вы не путает россиян и Кремль?
Читайте статьи в оригинале, а не враньё на сайтах Единой россии, ЛДПР или КПРФ прости Господи!
Моя дочка не только говорит па-беларуску, но и отличные оценки получает и гордится этим! Как и все в моей семье, хотя не все беларусы по-национальности.

Адказаць
0 +
Анджей из Западной Беларусi, 1:16, 16.01


А у меня в семье все поляки - однако дома говорим i w j

Адказаць
+10 +
Віталь, 17:10, 15.01

Гэныя вечарына больш патрэбныя тут, на Радзіме!!!

Адказаць
+7 +
беларус, 17:41, 15.01

Брэшаш, шасцёрка цыганская пра Зянона(((. Таму што яго баiцёся больш чым каго!:)))

Адказаць
+22 +
Дзiчка, 15:32, 15.01

Чакаем МовуЦiКафу ў Мiнску!

Адказаць
+14 +
tw, 16:44, 15.01

А чаго чакаць? Трэ самiм ужо збiрацца ды i размауляць. Вось давайце i вызначым вeчар i дзе правесцi сустрэчы.

Адказаць
+30 +
Вясна, 15:46, 15.01

Виншую землякоу з першым крокам да адраджэння нашай рОднай мовы !!!
Глядзиш----и краину АДРАДЗИМ !!!
Пакуль жывем мы -ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!!!!

Адказаць
+5 +
Нёман, 16:24, 15.01

кариес, 15:17, 15.01 ...... Кариес- он и в Африке кариес. Провокатор и ничего более.

Адказаць
-13 +
Antimoskalin, 17:00, 15.01

Зачем белорусский в московии?У себя на своем языке говорить не могут,а тут в логове врага собрались.

Адказаць
+11 +
Васіль, 17:10, 15.01

Добрая ідэя! Для поспеху задумкі, трэба каб у кавярні былі слоўнікі Беларуска- русскій і русско-беларускій для прадажы наведвальнікам.

Поспеху Вам, спадарыня Кацярына!

Адказаць
+3 +
дачка партызана, 21:21, 15.01

згодна ...Некрашевіча

Адказаць
+6 +
дзя ДУЛЯ з балотнай вёсачкі Менск., 21:28, 15.01

Паважаная Кацярына. У вас,там, на Расеі ёсць "Нацыянальны партал расейскіх паэтаў - Стихи.ру". Дык вось на ім выкладаюць (друкуюць) свае творы на беларускай мове сучасныя літаратары з Беларусі.
Заглядайце, бярыце,што да спадобы, выкарыстоўвайце на сустрэчах.
Гэта - сучасная паэзія пра сучасную Беларусь.
Напрыклад: =Олег Буйницкий.Стихи.ру=
Паглядзіце Вялі-і-ікі цыкл (зборнік) "МінскіЯ Хронікі".

Адказаць
0 +
Иван, 10:38, 16.01

Старбакс?
Сели бы в каком-нибудь ресторанчик белорусской кухни, распили бы по 100 - и обучение пошло куда успешнее и аутентичнее :))

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны