29 сакавiка 2024, Пятніца, 13:06
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 31
+54 +
Oleg, 11:47, 2.02

S parazdnikom vsex!!!

Адказаць
+88 +
Gleb, 11:51, 2.02

Жыве Беларусь!

Адказаць
+62 +
rem, 11:59, 2.02

Асабіста для мяне Кастусь Каліноўскі - ідэал беларуса, адзіна жыццяздольнай Беларусі .... адзіна ...

Адказаць
+27 +
Алена, 12:08, 2.02

Где же наши современные Кастуси??? Ауууууууу!

Адказаць
+11 +
Антось, 17:37, 2.02

Нашчадки Зянон, Статкевiч - трымацца за iмi. На дварэ 21 век - мы пераможам.

Адказаць
+90 +
helgi, 12:21, 2.02

Мне тут молодые люди говорили, что Калиновский был человеком другого времени. Да нет ребята, он наш современник. 150 лет прошло, а его идеи актуальны и в настоящее время! Да уж, Булгаков прав, рукописи не горят! Одна фраза, как приговор для нас! Но она же и как руководство к действию! Не будет нам счастья по сапогом москальским!
Мы выбираем СВАБОДУ!
P.S. Грамотный, культурный, никуда не сбежал и руководил восстанием в подполье до ареста! Вот пример для подражания нашей молодёжи! Но для этого надо читать , а не ю-тьюб смотреть до одури. После прочтения романа Караткевича" Колосья под серпом твоим", будучи 7-класником был потрясён и горд за Беларусь!

Адказаць
+46 +
Київ, 12:26, 2.02

Такі як Кастусь Каліновський вкрай потрібні зараз Україні та Білорусі - тільки на них надія, справжніх й готових йти до кінця заради свого народу та країни!

Адказаць
+29 +
роман87, 12:32, 2.02

герой! гордость беларуси! с праздником всех!

Адказаць
+24 +
нашчадак рэвалюцыянера, 12:33, 2.02

са Святам грамацтва!!!!!!
з адзіным святам, якое яднае народы Беларусі, Польшчы і Літвы!!!!!
са святам цябе, вечны юнак Кастусь!!!
____________________________________________________________________________
Алена, 12:08, 2.02 Где же наши современные Кастуси??? Ауууууууу!
____________________________________________________________________________
расплюшчы вочы, спадарыня Алена іх поўна, ўсех і не пералічыць, на любы густ і ўзрост.
а табе які патрэбен? а які парэбен нашаму народу? ці трэба сэрца з грудзі вырваць як Данка, можа тады ўжо людзі прачнуцца?????

Адказаць
+49 +
Olgerd, 12:42, 2.02

Калиновский и через 175 лет патриот своей земли и угроза маскалю

Адказаць
+43 +
ааа, 13:00, 2.02

царство ему небесное! великий человек! а про москалей правда на все века!

Адказаць
+37 +
rem, 13:01, 2.02

Да таго часу, пакуль дух ідэй Кастуся Каліноўскага жыве ў душах літвінаў-яны Непераможныя ...!!! Слава героям ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Адказаць
+23 +
имя изменено, 13:21, 2.02

Усiх з днем нараджэння

Адказаць
+22 +
Циник, 13:40, 2.02

Са Святам!

Адказаць
+29 +
Здань., 13:43, 2.02

Віншую ўсіх са святам!
Жыве Беларусь!

Адказаць
+29 +
Вадим, 13:46, 2.02

Горжусь, что такие Человек появился в Беларуси! Сегодня несомненно в тихом кафе посижу и почитаю то. что от него нам пришло. Всем белорусам, где вы ни жили-ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!

Адказаць
+31 +
dantistt34, 13:54, 2.02

Слава Герою! Жыве Беларусь!

Адказаць
+26 +
Гудмэн, 13:58, 2.02

А я живу на улице Калиновского и горжусь этим!

Адказаць
+40 +
Біркус, 14:05, 2.02

Мой прадзед Сцяпан Палішчук быў удзельнікам паўстаньня пад кіраўніцтвам Кастуся Каліноўскага. Быў сасланы расейцамі з радзімы у Чачню у жаўнеры. Пытаньне што рабілі расіяне у 1863 годзе на Беларусі? У іх што сваёй зямлі мала?Хто нарадзіўся на зямлі беларускай мае права на сваё адметнае жыцьцё . Хай яно будзе іншае,горкае, гаротнае але беларускае...Усіх астатніх пытаю не хвалявацца за лёс тутэйшых. Вызвалілі-дзякуй. Запамяталі сыйсьці- напамін Ваня - ступай да дому!

Адказаць
+1 +
fh, 14:14, 2.02

175 лет назад родился лидер национально-освободительного восстания в Литве и Беларуси.Так была в то время Беларусь или он в другой стране восставл , на территории которой сейчас есть и Литва и Беларусь , и Украина , и Польша?

Адказаць
+29 +
Pol, 14:46, 2.02

Chwala bohaterom!!!

Адказаць
+15 +
GenadZZZ, 15:35, 2.02

Здавалася б, зусім юнак, усяго-ткі 26 год на зямлі пражыў...А яго святло да нас праз 150 год даходзіць. Сапраўдны прыклад не толкі для моладзі, але і для "старэйшых памяркоўных".

Адказаць
+17 +
Семён, 15:45, 2.02

Неужели в Минске не найдётся места для памятника национальному герою Беларуси?

Адказаць
+12 +
слава героям !, 15:56, 2.02

Наш герой, к сожалению его арестовали по донесению такой же шестерки джиги...

Адказаць
+16 +
dzed, 16:07, 2.02

Алене: азірніцеся навокал, паважаная Алена, сучасныя Кастусі на Беларусі ёсць: гэта і Дашкевіч, і Севярынец і шмат іншых. Чытайце "Народную волю", "Нашу ніву" і Вы даведаецеся аб многіх змагарах за сапраўдную незалежнасць нашай шматпакутнай Беларусі.

Адказаць
+17 +
сссс, 16:30, 2.02

Жыве Беларусь!

Адказаць
+14 +
Анатоль, 20:55, 2.02

Кастусь Калiноускi - гэта гонар, гэта гордасць i слава беларусау!
Анi якiя шымавы з гiгiнымi i iм падобныя, сваiмi кламлiвымi, бруднымi языкамi не вырвуць яго з сэрцау лiтвiнау-беларусау!
Навекi у нашых сэрцах!!! Слава Герою!!!

Адказаць
+11 +
Леся, 21:51, 2.02

Імя сына - Кастусь!!! Спадзяюся, будзе варты Каліноўскага) Са святам, спадарства!!! Жыве Беларусь!

Адказаць
+1 +
фф, 13:23, 3.02

а не надо бояться властям
этой памяти
не так уж и много соотечественников
которых знает весь мир....

Адказаць
-1 +
неизвестный, 16:37, 3.02

Люди, опомнитесь! Вспомните историю, или вы ее знаете?
Скоро опять появлюсь.

Адказаць
+3 +
hunter, 20:00, 3.02

Кастусь Калiноускi - наш нацiянальны Герой.
Слава яму не згасне у вяках!
Жыве Беларусь!
Ганьба нонешнiм iлжэгiсторыкам (асаблiва нейкаму Гiгiнy).

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны