25 красавiка 2024, Чацвер, 11:49
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 17
+80 +
пенсионерка, 21:31, 20.11

чему удивляться,прилетела то в колонию, правда беларусы???

Адказаць
+70 +
ага, 21:37, 20.11

Даже при гауляйтере Вильгельме Кубе все надписи были на немецком, белорусском и русском, а при гауляйтере Луке белорусский язык жэстачайше вытесняется из публичного пространства.

Адказаць
+43 +
Ja-pan, 21:48, 20.11

До 1936 года в Беларуси были 4 государственных языка - Белорусский, идиш, польский и русский.

Адказаць
-1 +
ап, 16:10, 21.11

гауляйтере Вильгельме Кубе

Ляйтером какого Гау был Кубе, находясь в Минске?

Адказаць
0 +
ы, 12:52, 21.11

правда

Адказаць
+67 +
Бефар., 21:36, 20.11

ЭТО и есть лукашистское уродство-преступление против Беларуси и нашего народа. Где это виданно, чтобы не писали на языке страны, а на иностранных ? Ну... гад...

Адказаць
+62 +
fax, 21:41, 20.11

это не страна уже как 25 лет . . .это вуаль над реально окупационной зоной . .. оккупирована рашей . . .

Адказаць
+31 +
Ja-pan, 21:57, 20.11

Ошибаешься примерно на 200 лет...
Третий Раздел с ликвидацией ВКЛ был в 1795 году, если я не ошибаюсь...

Адказаць
+48 +
юзя, 21:57, 20.11

Усё робіцца з аглядкай на Мацкву.
У нас, у Беларусі, могуць сківіцу зламаць, калі на мове размаўляеш.
"Говори на нормальном языке!"
Студэнта на вакзале ў Мінску затрымалі за тое, што на мове размаўляў ( "Говори на нормальном языке!") , а потым зламалі сківіцу і рэбры ў аддзяленні

А чыноўнікі на запросы бацькоў, каб дзеці вучыліся на мове адказваюць хлуснёй: " Няма жадаючых"

А Міністэрства гандлю на просьбы пакупнікоў рабіць па-беларуску надпісы на таварах адказвае : " Это нецелесообразно"
Ляснецца Раша - усе ўздыхнуць з палёгкай. Асабліва - Украіна і Беларусь.
І наша мова паступова ўсюды загучыць - і ў аэропорце, і на вуліцах, і ў школах, і у дзяржаўных установах як ляснецца Раша.
Хутчэй бы!

Адказаць
+61 +
крик в ночи, 21:58, 20.11

Молодчинка министр! Ей даже за соседей стыдно...

Адказаць
+37 +
фантом, 22:04, 20.11

Зато есть китайский. А почему ,ну все просто ,кто платит для того и стараются местные заигрывающие с с очередными китайскими братьями .

Адказаць
+26 +
Базыь з Вызны, 22:25, 20.11

А чаго дзiвiцеся, тутэйшыя? З дзевяцi каментароу на гэту тэму толькi адзiн - у Юзi --напiсаны па-беларуску. Прас..лi родную мову, прасер.це i незалежнасць з дзяржаунасцю!

Адказаць
+22 +
Ірына, 22:50, 20.11

Так. Жахліва сорамна за краіну. Але гэта лукашэнкаўская Беларусь, паважаная Раса Юкнявічэнэ! Нас, сапраўдных патрыётаў, гнобяць у сваёй краіне -- не толькі зневажаюць і штрафуюць за нашы гістарычныя сімвалы і мову, нашы права і свабоду, але і катуюць і збіваюць у міліцэйскіх пастарунках, саджаюць у турмы. І ўсё гэта пры маўклівай згодзе бальшыні! Мы ўжо настолькі прызвычаіліся да ўсяго гэтага, што выклікаем здзіўленне і непаразуменне ў гасцей другіх нармальных краін.

Адказаць
+5 +
сваяк, 1:22, 21.11

Не пэцкайце маю родную краіну прозвішчам крамлёўскага паганца, які ліжа фашыскія боты сваіх гаспадароў.
Беларусь будзе заўсёды краінай беларусаў, а ад акупантаў мы безумоўна пазбавімся.

Адказаць
+28 +
сваяк, 23:17, 20.11

Кожны з нас вінен у знішчэнні роднай мовы беларусаў.
Пачні з сябе, знішчы ў сябе акупацыйны"язык" !
Не друкуй на варожай мове !
Стань беларусам!

Адказаць
+9 +
Maks, 0:50, 21.11

А зачем? Главное китайские каракули написать... все ж белорусы знают, что там написано, а туристы подавно. На м1 в районе Смолевич и знак стоит на китайской белеберде. Это бесит всех, но вусатому никто не задаёт вопрос - что это вобще за нахрен такой? Какого в нац. аэропорту люди видят иероглифы? Это же не алиэкспресс - а белорусский аэропорт!

Адказаць
+16 +
Андрей, 7:10, 21.11

Беда не в том что власть игнорирует белорусский язык.
Беда в том что народ в общей массе смотрит на это спокойно.
Иногда наша памяркоунасть лезет через край.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны