28 сакавiка 2024, Чацвер, 15:34

Сяргей Бябешка: Мы падолелі клуб, які прэтэндуе на «Фінал чатырох»

Сяргей Бябешка

Галоўны трэнер БГК імя Мяшкова падзяліўся ўражаннямі аб гульне з «Татранам».

Галоўны трэнер БГК імя Мяшкова Сяргей Бябешка пракаментаваў перамогу над «Татранам» (33:26) у матчы СЕХА-лігі, піша «Трибуна»:

«Апошняя нічыя з «Гарэнье» прымусіла спаборніка добра наладзіцца на сённяшні матч. У Берасце яны прыехалі змагацца. Гэта было бачна з самага пачатку. Мы нядрэнна згулялі стартавы адрэзак. Потым пайшлі страты. Дзесьці быў правал. Лічу, нядрэнна згулялі ў абароне. Пешыч спачатку адбіваў, пасля ў яго быў няўдалы адрэзак. Першы тайм атрымаўся хвалепадобны. Але госці глядзеліся крыху лепш.

Ведалі, што ў чацвер «Татран» правёў матч, што яны прыязджаюць ва ўсечаным складзе. Таму стаўка была на ратацыю, на хуткасць. І ў другім тайме, дзякуючы таму, што Мацкевіч паказаў сапраўды той узровень, які мы ад яго чакаем, нам удалося бегчы ў контратаку, атрымалася абараняцца. Ну, і ў нападзе практычна кожную атаку даводзілі да ўзяцця брамы. Гэта і дазволіла нам адарвацца ў ліку. Важна, што перамаглі, важна, што ўсе пагулялі.

Напярэдадні гэтага матчу правялі адну трэніроўку. Пасля гульні з «Загрэбам» каманда адпачывала, аднаўлялася. Мы бераглі сілы. Не памыліліся ў тым, што зрабілі. Сёння падолелі спаборніка, які прэтэндуе на тое, каб быць у «фінале чатырох», - сказаў Бябешка.