28 сакавiка 2024, Чацвер, 19:35
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 8
+23 +
Уга Чэ, 21:25, 7.04

Чаму начальнічкі-пажарнічкі ездяць не на патрыятычна-праваслаўных УАЗіках ад саюзнічкаў з Усходу, а на загніваючы-капіталістычным Ніссан Патрол? Прычым, хутчэй за ўсе аджатым у даход дзяржавы "карэшамі" з суседніх інстанцый.

Адказаць
+17 +
Юрась, 22:05, 7.04

Меў бы розум, грамацей!
Гэтаму Патролу больш за 20 год, УАЗікі тых гадоў ды з такім прабегам ужо даўно ў Гатава ляжаць.

МНС людзям дапамагае, ім не шкада налогаў! Адзін аўтазак каштуе як 10 такіх Патролаў, в мо і больш.

Пасароміўся б брахаць на людей не ведаючы што ды як!

Адказаць
+10 +
Уга Чэ, 23:13, 7.04

Усе людзі маюць аднолькавыя правы па Канстытуцыі, але не на справе. Калі грамадству патрэбны чалавек пэўнай прафесіі, то ен павінны маць гэтку ю ж колькасьць правоў, як астатнія працоўныя. Або не? Ці не рызыкуе кожны дзень і нават кожную гадзіну лекар, шахцер, працоўны на саўковым заводзе? Ці непатрэбная праца прыбіральчшыка? Папрацуйце ім 1 дзень і вы хутчэй за ўсе праклянеце грамадства, якое не паважае Вашую працу. Але чамусьці нешмат прафесій маюць ільготныя крэдыты на жытло ды выхад на пэнсію ў 45 год. Вельмі сацыяльна-арыентавана.
Па-другае, у адрозьненьне ад некаторых, ведаю, якія хапугі працуюць у МНС, там дзе справы тычыцца гэтак званага кантролю.
Па-трэцяе. У краіне, дзе 23г. сістэмны крызіс, вытрачаць грошы на набыцьце і сэрвіс замежных аўто - "вяршыня" розуму і ашчанасьці.
Па-чацьвертае, калі вам не шкада сваіх грошаў, то аднясіце іх у гэтую пажарную частку або аддзел, аддайце першаму чалавеку які там працуе. Упэўнены, грошы пойдуць менавіта на рэстаўрацыю гэтага Ніссану

Адказаць
+3 +
Чрезвычайщина, 9:50, 8.04

Аутазаки, патролы и нынешние правители - это одна шайка-лейка против народа.

Адказаць
+8 +
haik, 2:49, 8.04

Скорее всего джип из конфиската, а как известно ворованное и отобранное пользы не приносит

Адказаць
+13 +
Леха, 10:15, 8.04

Друг работает в МЧС,говорит такие машины это сэконд хэнд с других организаций,вечно донашивают.На боевую технику нормальную никто сильно не раскошеливаются.Посокращали посты- тушил.Зато всякие РЦУ и бесконечные кабинеты расширяют,которые просто сидят и бумажки ковыряют и должности с зарплатами далеко не сержантские и не прапорщицкие.На пожары не ездят,никого не спасают,но погоны носят,вопрос- с какого?

Адказаць
+8 +
Леха, 10:17, 8.04

Кстати одна смена РЦУ,по оплате за сутки по з.п.это две смены поста и полторы смена части.Вопрос- кто необходимее бойцы или бесполезные ковырятели бумаг.

Адказаць
+5 +
Яша, военпенс, 11:58, 8.04

А как обойтись без ковырятелей бумаг, если выпускники школ почти все, и двоечники и троечники, поступают в ВУЗы? А в самих ВУЗах сотни непонятных и неконкретных специальностей: социологи, маркетологи и т.д., с которыми один путь - в "ковырятели бумаг")))

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны