19 красавiка 2024, Пятніца, 9:21
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 40
+113 +
Юст , 10:50, 23.07

Я что-то не пойму причем здесь флаг росии?

Адказаць
+145 +
Сергей, 10:58, 23.07

Мягкая оккупация идет полным ходам, вот при чем.

Адказаць
+49 +
V, 11:25, 23.07

Мягкая оккупация - это отдача земель внутри страны всяким арабским шейхам. А это - проявление зомболэнда

Адказаць
+88 +
Менск, 10:56, 23.07

Вот ватные головы!

Адказаць
+75 +
пра, 11:09, 23.07

Дзеці яшчэ не нарадзіліся а яны ужо рабы масковіі? Ну проста трызны акупантаў- якія мецяць тэрыторыі, каб потым падымаць вэрхал ,як будуць нашы дзеці, дзеці беларускага народу, зносіць гэтыя адмеціны акупантаў. Гісторыю цяпер не перапісваюць а ачышчаюць ад хлусні , спадар сцяганосец. Ужо стары , а розуму да галавы так і баішся дапусціць.
Ва усім свеце гісторыю пішуць гісторыкі на основе гістарычных сведак падзей . І толькі на прастрах імпэрыі расейскай , у тым ліку і у бальшавіцкай, гісторыю пісалі пераможцы. Вось і напісалі - поўная хлусня акупантаў. бо пісалася з пункту гледжання акупантаў.

Адказаць
+44 +
рб, 11:10, 23.07

Этих десяток маразматиков можно везде найти...

Адказаць
+71 +
пра тое ж, 11:16, 23.07

Колькі іх ў Івацэвічах - беларусаў якія служылі у марскім флоце - што ім дазваляюць увекавечваць іх "подвзвіг".
Наступных каго увекавечваць будуць, якіх сабярэ 15 чалавек крамлёўская шобла дзеля падняцця трыкалора і папоўскай пропаведзі пра вялікую былую дзяржаву ?
Касмічныя войскі, ці казакоў , ці сабаку Паўлава ?

Адказаць
+80 +
Ягор, 11:35, 23.07

Прычым тут Івацэвічы і Чарнаморскі флот ! Хіба раку Грыўду, на якой стаяць Івацэвічы, мо ўжо прадоўжылі да Чорнага мора? Ніколі ў Івацэвічах не было нават маракоў. Ардынцы ўжо падурнелі зусім. Знайшлі слабое месца, дзе іх не могуць "далёка паслаць" і славяць там сво флот. Гэта нішто іншае, як падрыхтоўка да еднання Беларусі з Ардой ! Як гэта яшчэ на адкрыццё не прыехаў беларускі дыктатар? А мо ўжо за яго спіной дзейнічаюць рускія агрэсары ? Мне сорамна за гэтае відовішча1 Сорамна за абыякавасць зямлякоў. Ганьба мясцовай уладзе, якая відаць прадалася захопнікам! Ганьба рускім акупантам ! Няхай яны ведаюць, што калі і славіліся ў вайну Івацэвічы, то ніякім там чарнаморскім флотам, а партызаншчынай! Здаецца ізноў прыдзецца маім зямлякам займацца той жа справай! Ганьба Ардзе!

Адказаць
+15 +
as, 11:52, 23.07

в ивацевичском районе население преимущественно невысокие, коренастые и очень здоровые. Таких частенько направляли во флот. Особенно в подводные войска. У меня лично несколько знакомых (родственников) из тех мест служили именно в подводниках. После развала СССР ивацевичских стали призывать в основном в танкисты (по тем же причинам).
Так что бывших совковых моряков том полно, и все ватники...

Адказаць
+32 +
реалист, 12:08, 23.07

Вы себе представляете сколько лет тем "совковым морякам" и знаете, что в Беларуси могли жить только те военные. ушедшие в запас. кто призывался с Беларуси? Вот с теми. кто понаехал после 1991 года нужно разбираться. зачем они приехали в диктатуру.

Адказаць
+28 +
as, 13:15, 23.07

Вы себе представляете, многие из них еще живы. У многих есть дети, которые такие же ватники...

Адказаць
+16 +
Валерий, 13:25, 23.07

Друг, вы бред пишете про коренастых. Отбор по родам войск происходил в облвоенкомате в основном по данным анкет, а затем уже на местах распределяли по учебкам. Не имела значения никакая коренастость из Ивацевичей.

Адказаць
+8 +
as, 13:38, 23.07

не вижу причинно-следственной связи того, что отбор производил именно облвоенкомат по данным анкет.
А вот то, что среди моих знакомых из ивацевичского района (мама из тех мест) много подводников и все они (как правило) невысокие и коренастые связь вижу. Того же и вам желаю...

Адказаць
+6 +
Валерий, 18:22, 23.07

Не обижайтесь, но вы сами выдумали эту связь. На ПЛ служат вполне себе люди среднего роста, как и везде. Утверждаю это как офицер-подводник. Самому приходилось за призывниками ездить, никакого отбора коренастых не было. У меня лично всего двое знакомых матросов-подводников из всей Брестской области.

Адказаць
+43 +
пра, 11:55, 23.07

Ганьба не ардзе у першаю чаргу , а Івацэвічскай уладзе , якая запускае у рэгіён працэсы мяккай акупацыі. Да яе пытанні. А Арда - яна і ёсць арда ...

Адказаць
+69 +
Базыль з Вызны, 11:37, 23.07

Ды тут не настальгiя па СССР, а самы сапраудны расейскi шабаш. Нейкiя матросы (маракi) у параднай форме з нашыукамi Расеi. Нейкi вымпел цi сцяг з надпiсам пра нейкi там подзвiг трудавы Расеi. Выступовец, што вымпел перадавау, бла-бла-вакол урагi Той, што прымау чырвоную вышыуку i цалавау яе, таксама расейскi ваяка. Апафеоз усяму трызненне папа , што была вялiкая краiна i мы русскiя. Што вы рускiя, я i так бачу. А я беларус i жыву на Беларусi. А вы якога ражна тут. Лiнкоры i мiнаносцы, здаецца, па Iвацэвiчах нiколi не поузалi. Дахаты дуй Iван са сваiмi "урагамi". У беларусау ворагау няма.

Адказаць
+43 +
Наказывать!, 11:40, 23.07

Пусть Россия принимает у себя всех. кому она нравится, чтобы не было бегающих с флагами страны-агрессора. Поддерживаешь и одобряешь действия страны- агрессора - в тюрьму, чтобы россияне не устроили у нас то. что устроили в Крыму и на Донбассе с гиркиными и оружием. которое подвезли.

Адказаць
+84 +
ЛЕОН, 11:41, 23.07

Я сам флотский , но на эту показуху бы не приехал. Причем здесь триколор, могли бы поднять красный флаг. Все присутствующие служили еще при СССР - а это поголовно ВАТНИКИ. И никто не осмелился поднять БЕЛО - КРАСНЫЙ - БЕЛЫЙ наш СТЯГ. ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!!

Адказаць
+49 +
Колян, 11:42, 23.07

Народу хочется в вечный дефицит,отсутствия выбора одежды и обуви и мандарин только на НГ.Дебилы.И попы тут как тут.

Адказаць
+37 +
Антось верасень, 11:59, 23.07

Гэты "святар" з крыжом на шыі засумаваў аб "вялікай і магучай" дзяржаве. Значыць не вучыў, не чытаў і не ведае гісторыі, як тая "вялікая і магучая" знішчала храмы, забівала і вешала святароў, веруючых высылалі з родных мясцін на доўгія гады, а то і пажыццёва на поўнач і Сібір.
Паважаныя жыхары Івацэвічаў, ці пойдзеце вы ў Царкву дзе правіць гэты "апостал?" Я ведаю, што ў Царкву ідуць да Бога, а не да святара, але як можна маліцца і бачыць перад сабой гэту камуністычна-КДБэшную постаць?

Адказаць
+42 +
Игорь С., 12:01, 23.07

«Прежде всего это памятник для будущих наших детей, чтобы помнили, что граждане великой когда-то страны», - заявил православный священник о. Григорий.
------------------------------------------------------------------
Это всё что вам нужно знать о правосланых священниках! Просто читайте и слушайте Александра Глебовича Невзорова он знает о их подноготной практчески всё. Батюшке погоны не жали? И ксива где-то под рясой во внутреннем кармане лежала. ))

Адказаць
+1 +
Алексей, 19:06, 23.07

ахахаха
"Святой Пигидий"-это нечто.)
Рекомендую.

Адказаць
+38 +
J23, 12:22, 23.07

Меня интересует: на чьи деньги?
Меня возмущает: поп "ностальгирующий" по совку (где эта самая религия была в загоне) и втюхивающий про "наш русский народ-миротворец".

Адказаць
+43 +
Евгения, 12:31, 23.07

У меня просто нет слов......До какого времени мы будем все это проглатывать?Неужели в Ивацевичах (а это сердце Беларуси) не нашлось ни одного патриота??

Адказаць
+35 +
Ясь, 13:04, 23.07

Яўгенія! Не турбуйцеся! Ёсць яшчэ ў Івацэвічах патрыёты- партызаны. Пройдзе невялікі час і гэты флот пойдзе да дна. Жыве Беларусь! Слава Украіне! Жыве Польшча! Ганьба фашысцкай Ардзе!

Адказаць
-4 +
Алексей, 19:08, 23.07

спалился

Адказаць
+47 +
Назад?, 12:52, 23.07

Большая часть моей жизни прошла при СССР. Не всё там было плохо, много было и хорошего. Но это время ушло в историю. Можно вспоминать , но пытаться вернуть назад это дурость. Мы пенсионеры можем петь те песни , бегать с флагом СССР и т.д. , при чём здесь флаг РФ? Я расцениваю это как провокацию. У меня родственник такой притыренный. Мы без РФ никуда , старший брат , русский мир и тому подобный бред. Когда говорю ему , раз там так хорошо , собирайся и едь жить к своему "старшему брату". В ответ брызгает слюной и матерится. Да , говорю ему, хреново у вас с аргументацией "русского мира". Пока шкловский лежит под рашей , ничего не изменится. Надо менять причину , а не следствие.

Адказаць
+24 +
ВВФ, 13:52, 23.07

Адзінае, што было тады добрае – гэта былі мы маладыя... А калі задумаесся колькі зьнішчылі нашых людзей за 70 з лішком гадоў чырвоныя гордасць за тую краіну адразу зьнікае і застаецца толькі сорам, што жылі сярод варвараў...

Адказаць
+41 +
Грамацей, 12:54, 23.07

Если бы они только ностальгировали по СССР, то подняли бы красный флаг СССР. А они подняли российский триколор, что говорит об их принадлежности к проплаченной Кремлём пятой колонне и о всё более наглой подготовке к оккупации Беларуси.

Адказаць
+36 +
Парамон, 12:56, 23.07

Адкуль там кацапаў панаехала! Хутчэй за ўсё гэта новая ўніформа зялёных чалавечкаў- ва флоцкім адзеянні. Адтуль- з Івацэвіч- цэнтра Брэсцкай вобласці і пачалі яны сваю захопніцкую аперацыю. Бо каб ставіць помнік чарнаморскаму флоту Расеі на алегласці, мо болей чым 1000 км. да Чорнага мора магло прыйсці на розум толькі сапраўднаму дуралею. Бо калі меркаваць па прынцыпу аддалёнасці да мора, то Балтыка будзе бліжэй да Івацэвіч. Чаму тады не балтыйскі флот славіць. Ну а пра рускага папа тут няма чаго казаць. Гэта тыпічны прадстаўнік РПЦ і ФСБ Расеі. Вось ён і выконвае заданне сваіх куратараў. Калі б быў католік, то той ніколі не стаў бы умешвацца ў палітыку і прычым расейскую на тэрыторыі сувярэннай Беларусі. А гэтых "службоўцаў" не ад бога, а ад Крамля сумлення не прыпыняе не перад чым. Таму, што яго ў іх няма.Чаму бы гэты помнік, ды яшчэ маяк, не паставілі на "Крымнаш"! Там і турыстаў шмат няхай бачылі гэтую "Славу". Відаць адчуваюць гэтыя "чалавечкі", што Крым прыдзецца вяртаць!

Адказаць
+23 +
LADZIMIR, 13:34, 23.07

Мяне ванітуе ад гэтых фейкавых ветэранаў- 1960 года нараджэння, ад прадажных ванючых часнаком і самагонам праваслаўных папоў, якія за пернік не толькі хрыста, маці радную прададуць, паднімуць фашысцкій сцяг- абы далі што не -небудзь пагрызці.

Адказаць
+25 +
Чыстакроўны беларус, 13:40, 23.07

Чаму пачалі "апрацоўку" насельніцтва менавіта з цэнта брэстчыны. Справа ў тым, што гэтыя месцы ў свой час былі пад Польшчай. Але каталіцтва ў гэтым раёне, па масавасці значна саступае маскоўскаму праваслаўю. Здаецца Івацэвічы не маюць нават свайго касцёла. Таму і расейскія прапагандысты спланавалі сваю чарговую захопніцкую аперацыю менавіта ў гэтым месцы. Бо ў Гараднянскай вобласці гэтых людзей не пусцілі б нават на ганак. А тут насельніцтва лаяльнае да любога пана. Толькі калі быў пан польскі, то ён шмат чаму добраму навучыў іх. Сумленна працаваць, еўрапейскай культуры. А вось калі прыйшлі "ўсходнікі", то прыняслі сваё безкультур'е. Навучылі беларусаў красці, хлусіць, піць і мацюкацца, як кажуць на всю "іванаўскую". А вось што харошага ад іх прыйшло прыпомніць немагчыма. Бо нічога харошага гэтыя людзі даць не могуць. Толькі шавінізм ад іх прэ! Таму і ставяцца яны да іншых нацый з вышыні арлінага палёта.

Адказаць
+29 +
Shum, 13:52, 23.07

И как всегда неутомимый замполит к1р Егоров из Пинска в первых рядах. Дуремар , успокойся и сиди на пенсии, лови пиявок в пруду! Толку от тебя небыло ни на лодке, ни в таможне... Ты всю жизнь был чирем на теле и сейчас нашу Родину сливаешь России... Позорник флота!

Адказаць
+15 +
Председатель, 14:32, 23.07

Ахах. Поржал от души. Для этой клоунады только казаков не хватает. Где эти ряженные? А Вообще не Очень смешно, вот такие попы по-моему и развязали войну в Украине.

Адказаць
+15 +
пра, 14:42, 23.07

Звяртаемся да Івацэвічскай улады - просім наступны помнік адкрыць пры удзеле трыкалора і папоў "сабаку паўлава", бо у нас жа у краіне таксама многа сабак і хто можа аспрачаць што яны не браты/сестры.

Адказаць
+15 +
супраць арды, 14:45, 23.07

Калі на сайт заходзяць івацевіцкія патрыёты, то напішыце адрас месца ўстаноўкі гэтага рускага чудзішча. Вельмі ж хочацца сустрэцца з ім. І аддзякаваць за такое шчасце нечакана прываліўшае беларусам!

Адказаць
+4 +
Бывший военмор, 16:42, 23.07

Я там на видео увидел стоящего за батюшкой контр адмирала Мочайкина Александра. Он из России, живет в Москве, но его жена из Минска. Поэтому он тут и крутится часто. Я знаю, что он служил на Северном Флоте на АПЛ, а затем был советником Б. Ельцина по социально - экономическим вопросам военнослужащих СНГ. А служил тамошний люд при Советском Союзе, а не при России. Хотя можно допустить, что некоторые офицеры и мичмана уже служили на флоте но России. Вот их ностальгия и мучает до сих пор.

Адказаць
+4 +
Анатолий, 17:43, 23.07

Служили во флоте СССР, а поднимают флаг России,
под которым никогда не служили. Но это не удивительно. Ведь у нас в правительстве куда ни посмотри почти одни потомки россиян.

Адказаць
+6 +
..., 18:01, 23.07

Снеёсм эту мерзость, как только сменится режим, даже не сомневайтесь.

Адказаць
+5 +
опоптымир, 20:11, 23.07

Больше всего повеселил поп. Если в РПЦ все такие долдоны, то я её поздравляю.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны