29 сакавiка 2024, Пятніца, 5:37
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 33
+175 +
Я, 12:37, 15.08

Жыве Беларусь!

Адказаць
+137 +
Цимоз, 12:47, 15.08

У зброю, беларусы- Литвины! Робим кожны што можа

Адказаць
+171 +
Білі, 12:53, 15.08

Спадар Зянон - Вы сапраўдны лідар Беларусі! Доўгіх год жыцця Вам!
Жыве Беларусь! Спадарства, толькі разам мы захаваем незалежнасць ды абаронім краіну ад ворага!

Адказаць
+17 +
Тату, 18:37, 15.08

Били, а как же тогда Николай Статкевич? Зенон Позняк хороший историк, аналитик, политик в конце концов, но настоящим патриотом, организатором, предводителем, способным в случае чего возглавить государство, является Николай Статкевич. И на сегодняшний день по силе духа и целенаправленности организационных действий нет ему равных в Беларуси...

Адказаць
+99 +
асмик , 13:04, 15.08

Мы должны защитить нашу милую Беларусь от окупации . ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!!!!!!!! ЖЫВЕ ВЕЧНА
АСЯ псковская область деревня красные пруды

Адказаць
+146 +
Клавдия, 13:11, 15.08

Согласна с каждым словом ПАЗЬНЯКА, БЕЛАРУСЬ спит,а когда проснется может быть поздно. НУжно бороться, не быть равнодушным,нужно всей страной выходить на улицу против путинской оккупации,против любого нахождения чужих военных на земле Беларуси.Лукашенко решил один за всю страну, сдал язык, культуру.РАБОЧИЕ проснитесь, МОЛОДЕЖЬ гоните всяких НОД с их пробегами,им не место в нашей стране,ЛЮДИ ! Мы победим , если выйдем всей страной на улицу и не уйдем,пока не победим.

Адказаць
+14 +
Тарас на Парнасі, 8:50, 16.08

"Присплять, лукаві, і в огні її, окраденую, збудять..." (с)

Це Шевченко написав про Україну. Але цитата зараз ТОЧНО підходить до ситуації у Білорусі.

"лукаві"...

Адказаць
+66 +
асмик , 13:14, 15.08

Режим луки не вечен . Рано или поздно он всеравно падет . Ох и будет лукаш за все отвечать . АСЯ псковская область деревня красные пруды

Адказаць
+90 +
г, 13:27, 15.08

Гэць,лицьвины! -- Бог нам радзиць!

Адказаць
+81 +
Лявон, 14:44, 15.08

Толькi не гэць, а гэй! "Гэць адсюль" трэба казаць акупантам i пляшываму табару..

Адказаць
+101 +
Бефар., 13:58, 15.08

Вялікі дзякуй, сп.Пазьняк ! Вось што зараз ёсьць ГАЛОЎНЫМ на нашай зямлі - захаваньне Незалежнасьці, але не "указы нумар3 пра дармаедаў". Нельга быть у баку, калі злачынныя акупатны лезуць на нашу землю ! Расейцы ўжо даказалі сваё "братэрства" ва Ўкраіне - сваім фашістоўскімі дзеяньнямі, войной, забойствамі украінцаў... Гэта трэба нам усім добра разумець, каб мець будучыню і лепшае жыцьцё для нашых дзяцей і унукаў.

Адказаць
+88 +
Prijatel, 14:00, 15.08

Восьмага верасня Дзень вайсковай славы Беларусі!

Хай да кожнага дойдзе, што мы i Радзіма у палоне!
Халуi ад ардынцаў, намі кіруюць, а усе мы як скот у загоне.
Усе нашы правы адняу паганец, да грудзей руку прыкладая.
Наша войска і міліцыю падмяніў на ардынцау, нас пры гэтым знішчая.
Чакаць дапамогі нам няма адкуль! Толькі мы самі з мячамі!
Калі нас шмат, то нас перамагчы немагчыма, паустанем жа усе ваярамі.
Брат з братам, сын з бацькам, бацька з сынам усе разам!!!
Нашы матулі, жонкі з дачкамі нам у дапамогу, з божымі абразамі.
Нам не трэба баяцца, толькі ўсім на плошчы трэба сабрацца.
Толькі так Радзіму мы абаронім!!! Іншага выйсцi няма трэба змагацца!
Без барацьбы нас знішчаць і станем нямымі рабамі.
Есць у нас усе на роднай зямлі каб стаць гаспадарамі.
Няхай у гэты дзень нашы сцягі на плошчы лунаюць.
Бо без нашай рашучасці ворагi нас, як нацыю пахаваюць.

Адказаць
+76 +
тарас, 15:08, 15.08

Вот нам и подсовывают всякие идиотские предложения от власти и мы кидаемся их обсасывать,а за нашей спиной сдают страну.НАРОД ПРОСЫПАЕМСЯ! ВСЕ НА ПЛОЩАДЬ!

Адказаць
+66 +
U, 16:08, 15.08

Зянон - единственный настоящий лидер Беларуси, которого боится и ненавидит Московия

Адказаць
+75 +
Язэп, 16:20, 15.08

Калі Пазьняк падаў голас з замежжа, то відаць адчуў ён сур'ёзную небяспеку для Айчыны! Чорныя хмары наплываюць на яе з усходу і поўначы. Збіраецца найвялікшы натоўп узброяных да зубоў ардынцаў на нашай роднай зямлі. Такой колькаці ваенных,мабыць, не было нават у часы вайны. Хто можа зараз даць беларусам гарантыю, што не застанецца палова з іх назаўсёды ў Беларусі? Няма такога гаранта! Нават Гарант Канстытуцыі РБ,( які дарэчы сам і разтаптаў яе) не можа гарантаваць нас ад акупацы! Жыве незалежная Беларусь!

Адказаць
+49 +
445566, 16:29, 15.08

Пришло время действовать! Жыве Беларусь!

Адказаць
+16 +
zet, 16:42, 15.08

PRYJATEL, 14:00, 15.08 - дзякуй Вам за верш і годныя, слушныя думкі!
Каб Вы ведалі - ў нашай Поднай Граматыцы няма расейскага канчатка "ей", таму будзе - "да грудзеў"...

Адказаць
+20 +
Prijatel, 23:36, 15.08

ZET, 16:42, 15.08
Вялікі дзякуй Вам за вучэнне. Я на старасці гадоў да роднай мовы павярнуўся. І то няма Беларускага асяроддзя. Вельмі цяжка калі шмат гадоў страчаныя без роднай мовы. Дзякуй вялікі за тлумачэнне.

Адказаць
+39 +
Makhno, 17:36, 15.08

Особенно интересен вывод по поводу С.КС.Кореи. Видно кремль специально подзуживает пхеньянского толстяка по поводу " ядерного удара" по Гуаму или еще куда то. Чтобы занять Трампа на этом направлении...пока тут в центре Европы по тиху раскладывается пасьянс " красноармейский". Позняк быстро все раскусил.

Адказаць
-39 +
Сэмэн с Победы, 17:49, 15.08

Спадар Пазьняк, а цi не час вяртацца? Запрашаем восьмага верасня да нас, на Кастрычнiцкую! Чакаем i абаронiм!

Адказаць
+16 +
несэмэн, 12:07, 16.08

Привет. "сэмэн"! Как служба?

Адказаць
+41 +
Aleksei, 17:57, 15.08

Жыве Беларусь!
Аналіз сітуацыі дае падставы для такога сцэнару. Грузія, Крым, Данбас... Пытанне толькі у тым, хто наступны?
І Беларусь падаецца ім найпрасцейшай здабычай.
Гатуемся да агрэсіі, і гэта не жарт і не дурны сон.
Ёсць упэўненасць - будзе дапамога ад братоў украінцаў. На НАТО можна не разлічваць, яны страшацца вялікага вайсковага канфлікту. Украіна таму першы прыклад.
І галоўнае, ПА ЗУБАХ АТРЫМАЮЦЬ МОЦНА, бо мы будзем бараніць сваю РАДЗІМУ.

Адказаць
+24 +
Aleksei, 18:01, 15.08

Жыве Беларусь!

Адказаць
+44 +
Кнехт, 18:48, 15.08

Этот режим, как и его руководитель полностью изжил себя. Он нам противен и его больше невозможно терпеть ибо он ведет к уничтожению беларусской государственности, свободы, незалежнасти и нейтралитета.

Адказаць
-5 +
Nobody, 20:03, 15.08

Так таму і быць!

Адказаць
-7 +
ЗЭК, 21:52, 15.08

ГДЕ БЕЛАРУСКИЕ ЭКСТРАСЕНСЫ, КОТОРЫЕ ПРЕДСКАЖУТ КОНЕЦ ЛУКАШЕНКО? ВЕДЬ А БИТВЕ ЭКСТРАСЕНСОВ ОНИ ПЕРВЫЕ....НА ПРИЗ.

Адказаць
+18 +
boj satane!, 23:11, 15.08

Shliahta u zboroiu!Yesus z nami!

Адказаць
+14 +
времени мало, 8:12, 16.08

необходимо создать правительство в изгнании,заочный суд над изменником и предателем с приведением приговора от имени народа в исполнение

Адказаць
-17 +
обрусевший литвин , 9:46, 16.08

Разговаривать с народом нужно на более
понятном языке,привычном,даже если он
чужой,-- это условие избежать гражданской войны. Вся промышленные,
и не только, предприятия возведены после войны всеми народами СССР,но
преимущественно русскоговорящими,
ставшими ведущими специалистами и
полноправными гражданами республики.
Это нужно всегда помнить!

Адказаць
-10 +
Беларуска, 17:02, 16.08

Зянон, вяртайся! Здаецца, час надышоў.

Адказаць
+10 +
не рюські, 18:38, 16.08

Дзякуй,Зянон Станіслававіч!!!ЖЫВЕ ВОЛЬНАЯ БЕЛАРУСЬ!!!

Адказаць
+7 +
депутат, 21:34, 16.08

Полностью согласен с Зеноном.Толькi збройны супрацiу калгаснаму здраднiку са Шклова.Iншага няма.

Адказаць
+4 +
VIRMANA, 12:14, 18.08

Вельмi pада пачуць Вас, але вяртацца Вам у Беларусь рана. Кiруйце аддтуль. Ваша дапамога вельмi патрэбна нам. Патрэбен ценявы урад. Памятаеце, адзiн чалавек Вам сказау пра памылку, дауно гэта было.Але гэту памылку патрэбна выправiць, прыйшоу час. Посьпеху усiм нам. Няхай жыве наша родная Беларусь!!!

Устань, краiна родная!
Званi у званы хутчэй!
Рэспублiка народная,
Скiдай ярмо з плячэй

Браты, радамi шчыльнымi
Збiрайцеся у шыхты...
I будзьце, будзьма пiльнымi,
I ен, i я, i ты.
Айчыну абаронiм мы
Ад дармаедау тых
Лiцьвiнскаю "Пагоняю"
Дыктатару пад дых.
Браты......
Сьцягам старажытным мы
Зямлю заслонiм ад бяды...
I мову матчыну i Волю
Нашчадкам вернем назаужды!
Браты...

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны