29 сакавiка 2024, Пятніца, 18:47
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 6
+24 +
bara, 18:05, 18.09

Расейская iнтэрпрэтацыя гісторыі - не?

Адказаць
+24 +
Віктар Кірпічэнка, 18:25, 18.09

З'ездзіце ў г. Дзісна, асабліва зараз! Халодныя хвалі Заходняй Дзвіны і рэчкі Дзісна і па сёняшні дзень выплёскваюць на пагорыстыя берагі зліцця двух рэк, нібы дзвюх эпох, трапяткія ўспаміны пра былыя перамогі літвінаў. Гэта месца нібы вароты ў нашу гісторыю. Гісторыю, на ўзроўні пачуццяў і эмоцый. Я быў там 3 чэрвеня 2017.

Адказаць
+9 +
+1, 18:25, 18.09

интересно

Адказаць
+31 +
н-да, 20:28, 18.09

Не "русские" купцы, а московитские.

Адказаць
+16 +
Hz, 0:09, 19.09

Редкостно тендециозный бред.
Для начала- стоило бы указать и перечислить подробно все чудовищные зверства московской орды на территории Ливонии. Фраза фон Мюнцера, которому выкололи глаза и забивали кнутом, "Почему вы убиваете меня так долго?"- как раз из той жуткой войны. См. Карамзина, Штадена и т.д.
Баторий? Действительно великий человек, спаситель ВКЛ. На свои деньги войска собирал. А умница какой... Вот просто часть письма Ивану "Грозному" :
"...Ты не государь своему народу, а палач. Ты привык повелевать над подданными, как над скотами, а не так как над людьми!"
И далее: "...Ты довольно почувствовал нашу силу, даст Бог почувствуешь еще!"
Почему нет у нас проспекта Батория??? Площади??? Позор....

И снова те же бредни про помехи торговле бедной Московии... Одно и тоже мочало, все мешали торговать! все просто как грабли. Такое отсталое примитивное государство, построенное по принципу орды, способно существовать только грабежом. Чем оно занимается давно и с успехом.

Адказаць
0 +
ПЕРМАНЕНТНАЯ АШИПКА, 8:32, 20.09

Пад час гэнай лівонскай вайны КОЖНЫ ДРУГІ жыхар ВКЛ лішыўся жыцця- краіна напалову была спустошаная, рамантызаваць няма чаго. А памылка зусім ня апошняя- зь фэдканалаў эрэфіі дрэсіраваныя агітпропаўцы штодня науськваюць тэлеглядачоў БЯРЫ СКРЭПЫ У РУКІ (АК зь падсумкам) І МАРШ МАРШ НАПЕРАД- БЯЗДУМНА ПЕРАВЫХОЎВАЦЬ СУСЕДЗЯЎ "лепшай у сьвеце русі", якая "гранічыць зь кім хоча"...

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны