25 красавiка 2024, Чацвер, 5:28
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

«Подарок» к 1000-летию Бреста

13

1000-летие Брест встретит без концертного зала, но с новой прокуратурой, судом, налоговой.

Каментары 13
+55 +
УЛЛЕ, 13:19, 23.09

НЕЛЕГИТИМНЫЙ ПРЕЗИДЕНТ.
НЕЛЕГИТИМНАЯ ВЛАСТЬ.
ПЛОЩАДЬ. ЛЮСТРАЦИЯ. СУД.

Адказаць
+5 +
партызан, 21:02, 23.09

Не абавязкова падстаўляцца пад дубінкі. Дастаткова ігнараваць бандыцкую ўладу ЛЮБЫМ спосабам. Можна і дома седзячы змагацца.

А Плошчы трэба ў кожным горадзе свае, каб аб'яднаць людзей па месцу жыхарства і расцягнуць сілавікоў па усёй краіне.

Галоўная і першапачаткая перамога - ПЕРАМОГА ІДЭЙНАЯ, У ГАЛАВАХ.

Адказаць
+18 +
усё, 13:20, 23.09

для людей, чтобы им скучно не было.

Адказаць
+14 +
наблюдать противно, 13:30, 23.09

Вот если построим концертный зал, то дела наладятся! Брест сразу расцветет, как Нью-Васюки. Бизнес поднимется, инвестиции в город пойдут, мировые звезды потянутся... А то, что режиму прокуратура важнее, до тебя не доходит? Может это звезды будут бизнесменов душить и режиму деньги добывать?

Адказаць
+32 +
Чубака, 13:36, 23.09

Заслужили, потому что они рабы

Адказаць
+26 +
Вольга, 13:53, 23.09

Народ ! Няужо нам не дастаткова той налогавай,якая есць ,тых судоу и пракуратуры ? У нас хто пытау ,што будаваць за нашы грошы ? Справа у тым ,што гэта усе будуюць на нашы грошы ,за бюджэт . А ен з нашых налогау. Вось мы и павины сабрацца и спытаць у мясцовай улады - чаму яны вырашыли трациць нашы грошы на гэта ? Можа выйсци з прапановай - 1 раз у месяц каб выходзиу наш мэр на площу и адказвау на нашы пытанни,казау аб планах горада .Гэта ж и есць мясцовае самаупрауленне ! Вось адкуль пачынаць.

Адказаць
+8 +
Мужик, 15:13, 23.09

...Можа выйсци з прапановай - 1 раз у месяц каб выходзиу наш мэр на площу и адказвау на нашы пытанни,казау аб планах горада...
Увы, нам это не грозит- не выйдет он на площадь. Хотя бы потому, что у нас не избранный народом мэр, а назначенный солнцеподобным глава администрации, и подотчетен "мэр" только тому, кто его назначил, а на население этому "мэру" по большому счету плевать.

Адказаць
+9 +
Федя, 14:32, 23.09

Все для удобства населению!

Адказаць
+22 +
януш, 14:35, 23.09

Народ Бреста превращен в рабов ,а рабы должны понимать,фискальных органов должно быть много,чтобы Вас рабов держать в узде.У Вас 2 варианта,1-слушать умных людей и делать ,что они советуют и 2-сидеть на кухне и не дергаться. Выбирайте,все зависит от Вас !

Адказаць
+8 +
ІЛЛЯ, 14:46, 23.09

Усё робіцца ў краіне праз жопу, таму, што чыноўніцтва, разам з самым галоўным чыноўнікам, не робяць народу справаздачы аб сваёй дзейнасці і менавіта аб расходаванні бюджэтаў. Відаць лічаць гэтае канстытуцыйнае права народа на інфармацыі для сябе за ўніжанасць. Таму і будуюць не для народа, а для сябе.

Адказаць
0 +
КАЗІМІР, 16:54, 23.09

А яшчэ "Ілля", выбачай, калі глядзець у корань справы. А корань- гэта канстытуцыя кожнай краіны. Калі б яна ў нас працавала. то нават народ "кіраваў" бы краінай праз вылучаных імі дэпутатаў палаты. Але ж усім вядома, што ў нашай краіне дэпутатаў вылучае не народ, а сам дыктатар. А народ не мае нават права на свой голас на выбарах. Бо яго там ніхто не лічыць. Адным голасам дыктатара "абіраецца" ўвесь склад адной і другой палат. А не дазволіць гэтага злачынства можа толькі народ. Таму трэба шукаць народ! А-у-у-у! Дзе вы!

Адказаць
0 +
Самая Умная, 16:39, 23.09

Дважды повторяется "Я ловила себя на мысли, что мне в Ледовом не помешали бы субтитры. И вообще Бресту не помешал бы нормальный концертный зал."

Адказаць
+14 +
Oleg S., 16:49, 23.09

Брест абсолютно обрусачене місто,на вулиці легше почути польську і українську мови,ніж білоруську.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны