19 красавiка 2024, Пятніца, 15:07

Менскае «Дынама» падолела «Югру»

3

«Зубры» здолелі вырваць перамогу на апошніх секундах у клуба з Ханты-Мансійска.

Менскае «Дынама» працягнула выязную серыю чэмпіянату Кантынентальнай хакейнай лігі матчам у Ханты-Мансійску, дзе вырвала перамогу ў «Югры», закінуўшы вырашальную шайбу на апошняй хвіліне трэцяга перыяду.

«Югра» - «Дынама-Менск» - 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

«Югра»: Праскуракоў (59.30); Неколенка - Лекомцаў (капітан), Савінайнен - Макараў - Скачкоў; Штайнах - Вітасек, Варфаламееў - Шыпаў - Пястушка; Угольнікаў - Перацягін, Анкудзінаў - Маёраў - Булянскій; Моня - Кур'янаў - Каралёў; Мелякоў.

«Дынама-Менск»: Энрот (39.58-40.00); Граньяні - Дзянісаў (капітан), Скіллі - Хаўдэн - Фонтэйн; Корабаў - Лісавец, Паўловіч - Кавыршын - Мацярухін; Шынкевіч - Хенкель, Лінгле - Кулакоў - Сцяпанаў; Шаранговіч - Волкаў - Кітараў; Знахаранка, Д.Буйніцкій.

Шайбы: 0:1 - Д.Буйніцкі (Кітараў, 28.51), 1:1 - Савінайнен (Скачкоў, Лекомцаў, 35.29, у большасці), 1:2 - Кавыршын (Мацярухін, Фонтэйн, 59.10).