28 сакавiка 2024, Чацвер, 22:14
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 5
+26 +
Надежда, 10:01, 21.01

Ужас. Вот что дети в школах должны изучать.

Адказаць
+5 +
вялікае перасяленне, 10:19, 21.01

Пачатак перасялення. У IV-VII стст. адбылося “вялікае перасяленне народаў”. Аднак яго храналагічныя са сваёй прарадзімы частка славян пачала масавы рух на поўдзень. Сёння гэта - балгары, сербы, харваты, славенцы, македонцы і інш. Другая частка славян са сваёй прарадзімы рухалася на ўсход. Яны асімілявалі мясцовае балцкае, фіна-угорскае і цюркскае насельніцтва. Усходнія славяне сёння - гэта беларусы, рускія і ўкраінцы.У VI-VII стст. славяне пачынаюць пранікаць у балцкі арэал. У VIII-IX стст. пачынаецца масавае рассяленне славян на тэрыторыі сучаснай Беларусі. У выніку славяна-балцкага ўзаемадзеяння ўзніклі крывічы, дрыгавічы, радзімічы - не непасрэдныя продкі беларусаў, а этнічныя супольнасці на тэрыторыі сучаснай Беларусі ў IX - першай палове XII ст.

Адказаць
+16 +
Полешук, 11:47, 21.01

Вспоминаю теперь так называемую "Историю Беларуси", которую изучали в средней школе в 70-х годах прошлого столетия. Вот уже где образец утаивания настоящей истории страны и откровенного вранья, слепленный совковыми пропагандистами.
Целые поколения изучали мифы о вековой дружбе со "старшим братом", в то время, как, все беды и несчастья к нам приходили именно с востока.

Адказаць
+10 +
Няватнiк, 14:10, 21.01

Вось цiкава!Калi прааналiзаваць усю гiсторыю Беларусi,цi знойдзем хоч адзiн эпiзод добрых учынкаý папоý рпц у адносiнах да беларусаý i Беларусi???!!!Вялiкiя сумненнi у мяне да гэтага!!!

Адказаць
+10 +
ЛІТВІН, 16:22, 21.01

З вялікім задавальненьнем глядзеў гэты аповед пра перасяленне нашых продкаў пад час Першай Сусветнай вайны і параўноўваў з тым, што распавядаў мой бацька, які нарадзіўся там у 1913 г. у паўночным Казахстане. Тое, пра што казалі даследчыкі, амаль усё расказваў і ён. Землі там багатыя, самы працавітыя, таму і жылі даволі не блага, але грамадзянская вайна вымусіла вярнуцца на радзіму ў Заходнюю Беларусь. Давялося пажыць да 1939г. пры, як казалі ў нас, "пры паляках", затым прыйшлі першыя Саветы са сваёй "культурай" і пачалі замяняць у школе нашых настаўнікаў на сваіх малакультурных, але нясучых, як і цяпер, "рускі мір", сваю уладу, вяршэнства якой, мы маем зараз. Пасля другой вайны, прыйшлі другія Саветы і пачалі заганяць у калгасы. Ну, а на гэты час, пануюць трэцція Саветы і канчаткова забіраюць усё, што яшчэ засталося у нас у кішэнях, не пытаючыся дазволу.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны