29 сакавiка 2024, Пятніца, 2:24
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 15
+11 +
Spadar, 7:57, 18.10

Акупанты спрабуюць выправіць "гістарычны " хіб,калі да 19 стагодзя на паўвыспе было амаль 0,0 адсотка так званых "ру$$кіх".

Адказаць
+22 +
пенсионерка, 9:26, 18.10

Россия тоже самое творила и творит в нашей стране. Не говоря о населении, во власти с трудом найдёшь белоруса. Читала интервью одного западного руководителя спецслужб.
Так вот он диву давался , что в Беларуси (единственная страна ) где в руководстве страны и в силовых структурах, граждане других государств.(России). А мы говорим об интеграции. Она уже давно произошла.

Адказаць
-5 +
Flop, 13:16, 18.10

Вот и я говорю. Много русских приехало после войны. У меня, например, дед с бабушкой переселились в Минск посое войны. Мать -русская, отец-беларус. Покопайтесь хорошенько у себя в корнях, много удивительного найдёте. Поэтому и неприемлю, когда слепо поливают грязью русский народ вместо их вороватых правителей. Равносильно тому, что лить на всех беларусов вместо их марионеточного правительства.

Адказаць
+22 +
сваяк, 8:15, 18.10

Імперская палітыка Масковіі па знішчэнню каранных народаў не змянілась.
Напрыкоал у гады савецкай акупацыі дырэктароў прадпрыемств, партыйных функцыянераў прысылалі з Мацквы.
Яны прывозілі з сабой сваю радню, знаёмых і верных чальцоў, якім давалі добрыя кватэры і лепшыя ўмовы працы.
Іхныя дзеткі мелі магчымасць усталявацца на вяршыше ўлады, бо гэтаму спрыялі бацькі-маскавіты.
Так сфармавалась правячае кубло маскавітаў ў Беларусі, якое выпнула для прыкрыцця Лукашэнку-быццам бы беларускага.
Яны і цяпер на беларускай ўладнай вяршыні служаць Крамлю .

Адказаць
+6 +
сваяк, 9:18, 18.10

І яшчэ, нашчадкі маскавітаў цяпер не толькі на першых пасадах дапамагаюць Лукашэнку, а служаць яму ў заступніках начальніка, прычым нязменных доўгі тэрмін.
Такіх кожны з вас можа знайсці ў кожнай ўстанове.

Адказаць
+23 +
ZB-BY-BULBASH-BREST, 8:25, 18.10

Точно так же как и у нас в зап Беларуси после оккупации Бреста и Гродно - депортация беларусов и их семей на магадан с красноярском, а в их дома заселили русских с сибири и урала!!!
Точно так же и в оккупированном Крыму....только там вместо беларусов - семьи украинцев и крымских татар!!!

Адказаць
+11 +
123, 9:45, 18.10

да методы Золотой Орды не меняются - стабильнасць!

Адказаць
-6 +
Xenos WIGHT, 8:54, 18.10

Я таки не понял - у украинской миграцонной службы что, нет данных о гражданах Украины в Крыму на момент начала оккупации?

Адказаць
+11 +
или, 9:00, 18.10

Пусть не обустраиваются ватные ордынцы, всё одно в мордор придётся возвращаться. Попрут их отовсюду, будут в "соловьиный помёт" по радиоприёмникам в копанках слушать.

Адказаць
+2 +
сваяк, 9:13, 18.10

У тым і справа, што крэмлефашысты добра ведаюць чалавечыя законы цывілізацыйнага свету, якія не прыемлюць генацыду.
Таму і заселяюць імперцы Крым, што ніхто потым цывільных жыхароў нікуды не выселіць.
Яны ўжо заселялі Крым пасля высялення крамскіх татар пасля вайны. І гэтыя засяленцы паспрыялі захопу Крыма ў 2014-м годзе.

Адказаць
+11 +
100%, 9:31, 18.10

В Прибалтике недвижимость вернули законным хозяевам, даже Вие Артмане дали мягкий пинок под зад. Не торопитесь, будет так и в Крыму.

Адказаць
+6 +
Интычмент, 10:00, 18.10

И у нас, придёт время.

Адказаць
+7 +
Камрад, 10:20, 18.10

Что мы видим!? Власть по сути, обращается с людьми, как с "скотом". Применяются, те же методы, что и в советские годы, прошлого столетия( Депортации народов в СССР). В вагон с пожитками и подписка, о невозможности покинуть места переселения. Иначе 20 лет каторжных работ. Время уже другое, а методы всё те же. Это на мой взгляд бесчеловечно по отношению к людям и их семьям, коренному населению. Если не на земле, то перед Богом всё равно, отвечать придётся за такие действия!

Адказаць
+8 +
ЯЗЭП, 10:51, 18.10

Такую тактыку прыдумала яшчэ Кацярына другая! У 1795 годзе яна выпусціла указ па захопляных землях ВКЛ! Дзе гаварылася, што не зрабіў рускі штык, тое павінны дарабіць рускія чыноўнікі, папы і настаўнікі на тых заходніх землях! Якія яны і назвалі пад сябе- Белая Русь! Вось таму ў Беларусі і зараз вялікая колькасць Івановых, Казловых, Паповых! Якія хоць і нараджаюцца ўжо ў Беларусі, але маюць у сябе моцны шавіністычны рускі ген! І сваю гістарычную радзіму яны любяць па сляпому! Бо нічога дрэннага ў ёй не заўважаюць. Бачаць усё толькі ў чырвоным коляры! І толькі вельмі нязначны іх адсотак можа называць сябе беларусамі !
Таму і змена дэмаграфіі ў Крыму- гэта не новая тактыка Крамля, а не забытая яшчэ былая!

Адказаць
+7 +
ЯГОР, 12:28, 18.10

Такая "кацярынінская" тактыка актыўна працягвалася ў часы СССР! Калі рускія ганцы ездзілі па сваіх калоніях і адбіралі там таленавітую і даравітую модадзь, каб забраць яе да сябе! Часцей усяго ў Маскву! Так зараз можна заўважыць там шмат украінскіх спявакоў, кампазітараў і вучоных! А туды і ў іншыя рэгіёны СССР яны накіроўвалі па ўсіх міністэрствах рускіх хлопцаў. Галоўным чынам начальнікаў! І тыя хлопцы прыязжалі ў новыя кватэры, са сваімі сем'ямі, са сваім рускім языком, сваёй культурай і абавязкова са сваімі бязбожнымі рускімі матамі! І ўсё гэта насаждалася, практычна, ва ўсіх, рэспубліках СССР! Асабліва любілі прыязжаць тыя засланцы ў Беларусь! Бо народ там сціплы, спакойны і паслухмяны! Ды і пад бокам у іхняй радзімы! Вынікі таго масавага дэсанта беларусы добра бачаць і зараз! Большасць адракліся ад сваёй роднай мовы ў карысць рускага языка! Рускі мат квітнея і заваёўвае галовы ўсё маладзейшага ўзросту! Бо нават настаўнікі пачатковай школы не выключаюць яго са свайго лексікона!

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны