20 красавiка 2024, Субота, 1:59
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 4
+16 +
Engine-r, 13:13, 21.02

Турция - это Азия. Никакая не Европа.
Ни по истории, ни по ментальности людей, ни по государственному устройству. И, тем более, ни по её действиям.
Действия Турции во главе с её нынешним правителем Эрдоганом - один в один действия того самого Османского султаната, хорошо всем известного по истории. Подавляй всякое несогласие внутри, силой захватывай слабых соседей.
Османская империя распалась из-за бессилия подавлять все захваченные народы. Турция вынуждена будет признать Курдское государство, как бы долго ни утюжила танками территории курдов.

Адказаць
-4 +
Run, 17:04, 21.02

Турция в несколько раз демократичнее и образованее рашки и Беларуси это тебе говорит человек который там был и общался с турками.

Адказаць
+9 +
Курд, 14:20, 21.02

Как бы Эрдоган не напрягался но Турцию не примут при нём в ЕС. Многие были в Турции и на отдыхе в том числе ну скажите мне какая там ЕВРОПА.

Адказаць
+4 +
ЯЗЭП, 17:46, 21.02

Павінен адбыцца цуд, каб Еўрасаюз прыняў да сябе Эрдэгана! Турцыю без гэтага дыктатара, магчыма і можна было прыняць. А калі туды трапіць дыктатар- то гора ад яго не абярэшся! Дыктатары маюць сваю псіхалогію! Яны будуць вучыць увесь свет сваім паняццям. Лічаць яны сябе разумнейшымі за астатніх. Ды потым, пры дыктатурах не бывае дэмакратыі! А гэта, мне здаецца, супярэчыць уставу Еўрасаюза! Эрдэган жорстка расправіўся з дзесяткамі тысяч сваіх суайчыннікаў, якія не падтрымліваюць яго метады кіравання! Ён не прызнае відавочны гістарычны факт, калі асманская імперыя жыла па прынцыпам "біць слабейшых". У выніку яны выразалі тысячы армянаў! Такім жа чынам, як і яго папярэднік- асманскі султан, ён зараз дзейнічае супраць курдаў!

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны