29 сакавiка 2024, Пятніца, 16:03
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

Пра «свята» не для ўсіх

6

Што могуць зрабіць улады пад шумок правядзення гульняў.

Каментары 6
+52 +
eu rb , 18:15, 26.05

Кто думает,что"Голодные игры-2"(первые-Баку)пройдут незаметно для них-действительно глубоко ошибается!Сразу после"гульняу"пойдут вверх цены на все(главны спарцмэн всегда после зрелищ повышает цены на "хлеб"),да и две недели "вакханалии" врядли обрадуют самих жителей своей показухой и дешевым пиаром "страны для жизни"..Поскольку белорусы как никто знают-чьей жизни!..

Адказаць
+30 +
Адам, 18:37, 26.05

ужо зрабілі: нават тыя крохі, якія выдзяляліся на масавыя спартыўныя мерапрыемствы для аматараў, адабралі для гэтых гулек. Прыклад: легкаатлетычны прабег, які не адбыўся 25 мая г.г. у Бабруйску. Вось вам і "страна для жізні", і папулярызацыя здаровага ладу жыцця. Дарэчы, а "табакеркі" стаяць

Адказаць
+55 +
Дукат, 18:38, 26.05

Проводить Лукагульки в стране,где установлена тирания,где жизнь человека не ставится ни в грош,позор для Европы.

Адказаць
+19 +
Несцерка, 19:52, 26.05

І цяпер на ўсе абурэнні журналістаў і праваабаронцаў улады будуць адказваць: «Гэта часова. Толькі на момант правядзення гульняў. Вы ж самі ўсё разумееце».
------------------------------------------------------------------
Ды не. Гэта як раз некаторыя "журналiсты" i "праваабаронцы" будуць гэта адказваць. З тых, што працуюць пад каўпаком "у Мюллера". I якое гэта свята? Для каго? Гэтыя гульнi радасць группоўцы дыктарара, якы атрымае грашовыя i палiтычныя профiты. Для простага беларуса гэта павышэнне цэнаў i новыя падаткi. Бо акупаць гэтыя гульнi будзе трэба ўжо ў гэтым годзе.

Адказаць
+19 +
ІЛЛЯ, 19:57, 26.05

Дарэчы "пад шумок" не толькі ўлады могуць штосьці рабіць! Ёсь магчымасці і ў апазіцыі. Бо на вачах мноства замежных журналістаў і турыстаў дыктатар не павінен адчайвацца на пагалоўны "хапун"!

Адказаць
+40 +
Стары i нягеглы., 19:59, 26.05

Люди!
Не ходите и не смотрите эти "гульки".
Полный игнор всему, шшо сипатое творит!
Пусть оно потом всему миру популярно объясняет отсутствие зрителей и слушателей на "гульках".
И цывилизеры выключайте на время трансляции "гулек".
Вспомните слово "Солидарность".
В Польше это был щит, на который подняли Свободу.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны