Эрвейн Мукам: У Глівіцэ ўсе ўбачаць зусім іншы БАТЭ

12
Фота: PAP/EPA

Паўабаронца барысаўцаў - пра гульню з гульні з польскім «Пястам».

Паўабаронца барысаўскага БАТЭ Эрвейн Мукам пракаментаваў вынік хатняй гульні з «Пястам» (1:1), паведамляе pressball.by:

- Перш за ўсё хацеў бы падзякаваць заўзятарам! Для мяне гэта дэбют у еўракубках - і атмасфера на «Барысаў-Арэне» была проста шыкоўнай! Падтрымка надавала энэргіі, эмоцый - і дапамагала камандзе.

Праўда, першы тайм для нас атрымаўся няўдалым. Спатрэбіўся нейкі час, каб зразумець, як гуляюць госці. Усё ж відэапрагляд матчаў і жывое спаборніцтва - розныя рэчы. «Пяст» да перапынку дзейнічаў больш актыўна, меў моманты, адзін з якіх рэалізаваў.

Але, мяркую, мы здолелі пераналадіцца, пачалі больш ціснуць. У другой палове сустрэчы выглядалі ўжо лепей, зраўнялі лік, што дадало ўпэўненасці і сіл. А ў далейшым імкнуліся вырваць перамогу. Вядома, 1:1 не найлепшы варыянт. І мы засмучаныя. Але, не сумняваюся, у Глівіцэ ўсе ўбачаць зусім іншы БАТЭ - аддамо сябе на сто адсоткаў дзеля патрапляння ў наступны лігачэмпіёнская раўнд, - сказаў Мукам у інтэрв'ю клубнай прэс-службе.