28 сакавiка 2024, Чацвер, 20:09
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

Кадравая цвіль

7

Хэўра наменклатурных ветэранаў адчувае хуткі сыход?

Каментары 7
+16 +
Згоден!!!, 10:49, 27.09

"Адзінаўладдзе разбурае нармальны лад жыцця..." Так...

Адказаць
+14 +
ЯГОР, 11:51, 27.09

З аўтарам не паспрачаешся! Дарэчы і не толькі па гэтай тэме! Я адное хачу дадаць, гэта прозвішча чалавека з былога, ліслівага прыстасаванца, які хуценька можа пераапранацца, альбо перафарбоўвацца. Ён не адмаўляецца, а бярэцца за любы фронт работ, якім яму прапануюць кіраваць! Яму не ў цяжар не малы ўзрост, не аб'ём ведаў, не погляды яго падначаленых! Ён тыпічны савецкі кіраўнік, куды б "партыя" яго не паслала- ён адкажа "Ёсць"! І гэта, ўсім добра вядомы, 70-гадовы Мясніковіч!

Адказаць
-5 +
Анатолий, 12:10, 27.09

"Пасля краху СССР у суверэнных рэспубліках трэба было правесці люстрацыю"

А кто ее должен был проводить. Для этого в каждой республике нужно было делать революцию и отстранять от управления всех от сельсовета, до
верховного совета и всех исполкомов, менять суды и законы. А кто бы пришел к власти, написал и утвердил
эти законы, наверно самые громкие крикуны.

Адказаць
+4 +
ЯЗЭП, 12:49, 27.09

Дарэчы тактыку, якую праводзіць малады ўкраінскі прэзідэнт, мае рацыю! А гэта поўная замена на ўсіх пастах каманды былога прэзідэнта на новых, у большасці маладзейшых, прадстаўнікоў сваёй каманды! Ён няхоча адказваць за людзей Парашэнкі, каб застрахавацца ад іхняга былога! Хаця і адтуль хацелася б, каб ён захаваў міністра замежных спраў, які ўжо стаў моцным міністрам! Альбо праверанага "Майданам", мэра Кіева Клічко! Мо і іншых.

Адказаць
+9 +
Язэпу в дополнение, 14:26, 27.09

Да,в Украине есть чему поучиться, хотя и ошибки допускаются новой властью. Но, одна из самых успешных реформ - это местное самоуправление в виде громад. Реформа не завершена и многое ещё нужно сделать, но главное, что она буквально за год, начала показывать результат, большая часть заработанных громадой средств в ней остаётся и только небольшая часть отправляется на нужды всей страны. В громаде люди решают, что им надо прежде всего построить, купить или отремонтировать. Администрации, школы, амбулатории и пр.быстро приведены в порядок, закупается такое оборудование, какое в Беларуси только в Минске имеется и то в недостаточном количестве. Все прозрачно, видно куда пошла каждая копейка. Почему наше правительство не изучит и не воплотит эту реформу, а может ещё улучшит ее, ведь у нас как в болоте, нет развития, кроме инициатив талантливого народа. Параллельно нужно начать реформу системы образования, так как упало качество выпускаемых специалистов в разных сферах экономики.

Адказаць
+10 +
Міхась, 13:32, 27.09

С.Законнікаў піша без боязна і трапна.Чыноўнікі жыруюць не па складу свайго розуму і не за кошт дасягнутай працы ў прамысловасьці пад іх кіраўніцтвам,а з ліку вертыкальнай пасады,дзе дазволена рабіць усё то ,што робіца ў вышэйшых эшалонах улады.Ад сюль карупцыя,дазвол атрымліваць зямельныя надзелы пад будаўніцтва
катэджаў з велізарнымі плошчамі і г.д.Эдэскае жыццё і пакой чыноўнікаў падтрымліваюць такіе жэ чыноўніеі з мвд і кдб.А цвіль,гэта мы-"народец",атрымаўшы такую мянушку ад вышэйшага Нягодніка.

Адказаць
+4 +
,, 15:54, 27.09

не мешайте слепцам в их безумии. дайте им наполнить меру своей скорби.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны