18 красавiка 2024, Чацвер, 16:18
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 4
+17 +
Сащуньчик, 13:06, 21.01

Показательный пример как работает вертикаль и ее цели настоящие. Уничтожение страны по кусочкам. ФАП, столовая, школа. Там и гляди еще одним населенным пунктом на карте Белоруси станет меньше. Вот и думай теперь или вертикаль тебя или ты ее!

Адказаць
+17 +
МАРЫЛЯ, 13:31, 21.01

Тое, што невялічкую сельскую школу ліквідуюць, то ў гэтым логіка ёсць! Эканомія сродкаў! Так ужо паступілі з мноствам сельскіх школ у Беларусі. Гэта не сякрэт, што вёска ў краіне вымірае. Прычым хуткімі тэмпамі. Яшчэ крыху пакіруя Лукашэнка- і застанецца ў краіне толькі Александрыя! А тое, што ліквідуюць чарговае беларускамоўе, то здаецца і гэта лагічна! Пагдядзіце на грамату раённага начальніка настаўніку фізкультуры! Калі па логіцы, то чаму ў беларускамоўную школу не напісаць грамату на "запасной" дзяржаўнай мове- мове каранной нацыі. Але і ў гэтым ёсць свая логіка. Калі прэзідэнт Беларусі на ўсю краіну, а праз інтэрнэт- і на весь свет, кажа, "наша руская мова",то усе начальнікі "трымаюць вуха па ветру"! А такіх настаўнікаў, як гэты фізрук, у краіне, на жаль, вельмі і вельмі мала! Але затое вельмі і вельмі шмат тых, якія пагаджаюцца ўдзельнічаць у выбарчых злачынствах!

Адказаць
+16 +
Сашуньчик, 13:51, 21.01

По чьей вине исчезает населенный пункт,предприятие, страна. Разве вертикаль рентабелтна? Но уже четверть века процветает, по рожам из.телевизора видно.

Адказаць
+4 +
Сам, 20:14, 21.01

Не переживайте, скоро вся Беларусь будет говорить на своем, родном, белорусском языке. Это дело времени. Уже скоро. И каждый будет гордиться, что он живёт в Беларуси. Это будут хозяева страны, а не рабы. Надо просто прилагать усилия, чтобы менять жизнь вокруг себя и делать страну своим домом. Всем вместе и ежечастно. Все будет хорошо.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны