25 красавiка 2024, Чацвер, 5:12

Неверагодны выпадак: кіроўца лядовага камбайна стаў ля брамы ў матчы НХЛ

3

Такое бывае раз у жыцці.

«Караліне» ў матчы з «Таронта» (6:3) давялося выкарыстоўваць брамніка на экстранныя выпадкі, паведамляе афіцыйны сайт НХЛ.

Па ходзе суботняй гульні «Харыкейнс» страцілі праз траўму двух галкіпераў - Джэймса Раймера і Пятра Мразека. За 8 хвілін 41 секунду да канца другога перыяду на лёдзе з'явіўся брамнік-аматар Дэвід Эйрс.

Эйрс - 42-гадовы кіроўца лёдазалівачнай машыны, які працуе на матчах «Таронта Марліс» у АХЛ. Раней ён ніколі не гуляў у НХЛ. Для таго, каб ён выйшаў на поле, прыйшлося нашываць яго прозвішча на «пусты» камплект формы.

У другім перыядзе брамнік прапусціў два з трох кідкоў, але ў трэцім ён адбіў усе сем, і ў выніку «Караліна» здабыла перамогу з лікам 6:3.

- Гэта было неверагодна. Вядома, гэта момант усяго майго жыцця. Я шмат разоў выходзіў на гэты лёд, але ў адсутнасць заўзятараў. Дадайце фанатаў - і гульня становіцца, вядома, зусім іншай, але такое бывае раз у жыцці, мне гэта падыдзе.

Я атрымаў серыю тэкставых паведамленняў, там гаварылася: «Давай сюды». І хтосьці зайшоў у пакой і сказаў нешта накшталт: «Гэй, табе трэба было б пераапрануцца, ты выходзіш». Я быў злёгку шакаваны, але гэта было мне ў радасць.

Хлопцы ў камандзе былі цудоўнымі. Момант, пасля якога я супакоіўся - калі адзін з хлопцаў, Эрык Хаўла, сказаў: «Проста весяліся. Калі раптам прапусціш дзясятак галоў, нас гэта не турбуе». Дзякуючы гэтаму я асвоіўся як трэба, гэта было цудоўна, - перадаў уражанні ад матчу Эйрс.