25 красавiка 2024, Чацвер, 1:13
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 11
-59 +
Брехня, 14:11, 28.03

Не бывает вагонов на 100 мест, если это не электричка или дизель. В сидячем 62 места, в общем, который плацкарт - 81. В плацкарте 54, но для пассажиров часто только 52. А с остальным согласен. Просто нехрен преувеличивать.

Адказаць
+46 +
Дударев К.И. , 14:29, 28.03

Нужно пересчетать было. Ай яй. Человек не посчитал. Автобус рассчитан. Но едут все.

Адказаць
+26 +
Дударев К.И. , 14:25, 28.03

Как заставляют ходить в поликлинику. Не пришли. Мы запишем в карточку. Человек объясняет почему. Всё равно напишу в карточку. Нарушение. Пришла врач на дом. Человек боится заразиться, подвергнуть риску здоровье. Как это называется. Да. То что слышим. Нарушение. Маленький ребёнок. Человек под пиессиргом спецслужб. Как человека уничтожить. Любой повод нужен. В Беларуси жить не дают. Преступник Лукашенко А. Г.

Адказаць
+10 +
Я, 17:23, 28.03

В ПОЛИКЛИНИКАХ запретили делать мазки!!! У нас в Борисове - если эпидемиологи не увидят основания для взятого мазка - врач пишет объяснительную, повторно - лишается доплат, которые ему назначены в связи с интенсивностью по COVID-19.

Адказаць
+50 +
Ян, 14:26, 28.03

На Беларусь надвигается несчастье. Дай Бог, чтобы я ошибался. И главные виновники этого несчастья нонешние рукамиводители во главе с тнп. Но другого поведения, как забота о людях, мудрое руководство и др., к сожалению, от этих субъектов ждать не приходится. Люди, будьте внимательны к себе и близким! Берегите себя и родных!

Адказаць
+33 +
Штык, 14:40, 28.03

Со вчера анализ в поликлиниках просто вообще перестали делать.

Адказаць
+16 +
Дударев К.И. , 14:44, 28.03

На сколько выделили. Всё потратили. Идите со своим. Это как в автосервис.

Адказаць
+21 +
Дударев К.И. , 14:58, 28.03

Привыкли забирать. А здесь давать нужно. Помрёт ведь от жадности, ненависти и злобы. Выступление Вы видели.

Адказаць
+41 +
ZZ, 14:53, 28.03

А што ў нас не правалена?Якую вобласць дзейнасці не вазьмі,усё развалена.Хоць ёсць адно.Карупцыя,тут усё ў парадку.
Тут нават не трэба даследаванняў праводзіць.Лічба якія заразіліся расце па экспаненце ў краінах дзе прадпрымаюцца меры,уводзіцца карантын.
А тут нічога не ўводзілі і фантастычнай выявай практычна стаім на месцы.Такога не бывае,нават школьніку зразумела.Адзіная краіна,якая нічога не робіць.Нават Зімбабвэ зачыніла межы.
У Амерыцы,Еўропе гроша даюць на ежу,а тут наадварот спрабуюць абадраць.Подла!

Адказаць
+19 +
Nasty, 15:26, 28.03

Шанец на кансалiдацыю грамадства - покуль не правалены, яшчэ есць!
Якiм коштам - iншае пытанне

Адказаць
+19 +
Базыль з Вызны, 16:56, 28.03

Дазвольце і мне свае тры капейкі ўставіць. Больш за сорак гадоў таму давялося мне маладому папрацаваць дырэктарам школы. І ў тыя часы была дурасць , каб на вакацыях (канікулах) настаўнікі таўкліся ў школах. Я рабіў так : перад зімовымі ці восеньскімі з вясновымі (зразумела, вакацыямі) збіраліся настаўнікі на педсавет. Я клаў на стол паперку і прапаноўваў самім настаўнікам выбраць дзень, у які хтосьці з іх можа з 9 раніцы да 12 дня пасядзець у школе каля тэлефона. і усё! І сам з'язджаў да бацькоў на Міншчыну. За тры гады ніякіх эксцэсаў. Я ж разумеў, якому начальству прыйдзе у галаву швэндацца па пустых школах.А калі б хтосьці і прыпёрся, то я б пазней растлумачыў, што на той дзень, напрыклад, даў ўсім адгул. Меньш бойцеся, і пачніце больш паважаць сябе, настаўнікі!

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны