18 красавiка 2024, Чацвер, 5:37
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 4
+41 +
стрел(ок)ец, 16:26, 17.09

Допустим, найдется человек и купит имение тысяч за 60.
Тысяч 200 надо вложить в капремонт. Я думаю ремонтировать надо все, от фундамента до стропил.
Итого 260 тыс. долларов.
А через год после окончания ремонта, придет продотряд в виде местных чинуш, и отберет это, уже отремонтированное, здание.
Причину, по которой отберут, чиновники всегда найдут.
Допустим, не использовались при ремонте аутентичные краски и строению нанесен непоправимый урон.
Ведь в стране, где царит беззаконие, возможны любые чудеса. И идет постоянный поиск, кто отнесет свои денежки и зароет их в поле чудес.
В стране дураков (сидящих у власти), кстати. Слов из песни не выбросить.

Адказаць
+31 +
беларус, 16:37, 17.09

Уже ученые.Знаем.Покупали.

Адказаць
+35 +
chinusha, 16:39, 17.09

Причину, по которой отберут, чиновники всегда найдут.
Даже искать не станут.... Сам рад будешь если на зону не посадят....

Адказаць
+20 +
Базыль з Вызны, 17:43, 17.09

Спачатку давядуць гістарычную каштоўнасць да абуха сваім бязглуздым кіраўніцтвам. Даю 100 адсоткаў( калі не так, няхай мясцовыя паправяць), што пасля прыходу саўковіі ў39 годдзе будынак у выдатным стане адабралі ў гаспадароў. Самае каштоўнае раскралі камісары. Далей скарэй за ўсё арганізавалі якую- небудзь камуну. Каля году добра пажылі, пакуль не паелі ўсе запасы ад старых гаспадароў: а ў маёнтку ж заставалася шмат кароў, авечак, свіней. Сажралі ўсё- і камуна развалілася. Пасля калгас “ стварылі”. Спачатку пад кантору калгасную, пасля пад склады ці жыллё для мясцовых басякоў ( гультаёў). Ніхто за будынкам не глядзеў. Дах гадамі працякаў, столь згніла, сцены ад сырасці наскрозь мокрыя, цэгла крышыцца. І вось цяпер, купляйце хто жадае! Адным словам: ідыёты самыя настаяшчыя. Гэта я пра райвыканкам.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны