23 красавiка 2024, aўторак, 20:19
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 7
+33 +
Влад, 12:54, 8.08

Абсолютно согласен! Когда я в 2000 продавал всё перед отъездом и спрашивал знакомых бизнесменов как вы можете своими налогами поддерживать диктатуру, то в ответ слышал "не лезь в политику и всё хорошо будет". Мол жить можно, просто бизнес, ничего личного.

Адказаць
+19 +
💯, 13:46, 8.08

один к одному.меня спрашивали:а что собственно тебя не устраивает? <всеж> нормально

Адказаць
+24 +
Менск, 13:05, 8.08

Ірына заўсёды вызначалася смеласцю і дакладнасцю ў ацэнцы сітуацыі. Рэспект!

Адказаць
+7 +
Santur, 14:18, 8.08

В августе2020г. бортN1с самоизбранным пересидент МОГ ЕЩЕ,с какими то гарантиями,улететь с награбленными деньгами,куда нибудь и его никто не трогал бы.Лишь бы дал беларусам спокойно жить в нормальной стране.Смена власти прошла бы сравнительно спокойно,без мести,как в 92ом.Беларусы не мстительный народ.Но это не входило в планы путлера.Его бы планы на создания нового,,руSSкого мира,,рассыпались бы,как и его власть.Уроза распада диктатур пошла бы практически везде,и в России.
Так,что это не произошло из заМосквы,Однозначно.Путлер не дал самоизбранному этого сделать-гарантиями поддержки,том числе силовой.Теперь у луки нет возможности улететь и маневрировать,он-никто,инструмент путлера.
1.Путлер посадит бортЛуки,как самолет с Протасеней.Причины-лось много знает,рушит планы путлера,лука плацдарм для терораЕС и захватаУкраины.Даже замена на другого,лояльного ставленника-выглядит,как победа народа.2.Международный трибунал за геноцид народа и участие в войне.Так,что теперь-или режим,или народ.

Адказаць
+7 +
22, 14:41, 8.08

— Не. Калі я пабачыў, што Майдану ня будзе, што людзі не жадаюць ісьці на больш актыўныя дзеяньні, што яны пасьля шматсоттысячнага мітынгу 16-га разышліся па дамах — я зразумеў, што так, «мы паказалі, як нас шмат», але такую ўладу гэтым ня скінеш.
---‐--
Кожны раз было няпроста стварыць масу народа, якая станавілася непадуладнай сілавікам. З іншага боку, шматтысячны натоўп слаба кіраваны. Кіраўніцтва, і плана па зразумелых прычынах не было. Кожны, хто выходзіў у нядзелю, ішоў на рызыку, што бачна і па цяперашніх рэпрэсіях за справы двухгадовай даўніны. Улада рыхтавалася ўсе гады да самага жорсткага падаўленьня пратэсту. Даволі хутка мэтай выхадаў стала проста дэманстрацыя нязгоды. Надзея, што Лукашэнка і яго кліка зробяць правільныя высновы з незадаволенасці народа, павярнулася паляваннем на ведзьмаў і міжнародным тэрорам.

Адказаць
+2 +
Мы, 16:46, 8.08

Тоже так считаю!!!!!

Адказаць
+5 +
ЛІБЕРАТАР, 18:47, 8.08

Так, Ірына ўсё слушна і правільна кажа! Я дагэтуль не разумею, як людзі могуць спакойна планаваць адпачынкі на моры, наведваць канцэрты, карпаратывы... Ды проста як мы можам спакойна кожны дзень хадзіць на працу і пагружацца ў працоўную мітусьню калі ламаюць лёсы тысячам людзей? Вайна ва Ўкраіне некаторых таксама не моцна хвалюе. Ім важней праблемы са сваім аўта. Не разумею ўсяго гэтага і не жадаю разумець!

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны