Так русские в Беларуси типа бондаревой да и приезжие из орды орки будут изрыгать из своих ордынских пастей различные возмущения в адрес Беларуси и беларусов, а коммунарку обвинят в национализме это 100%!
с шоколадом, а не непонятной мешанкой растительных масел.
___
Из 1 кг какао-бобов делают примерно 700 г шоколада.
Коммунарка делает 5 кг, и тоже называет ЭТО "шоколад".
У нашае мове Літоўскай ("б.л.р.") маема словы "ГАро'д, Гаро'днік, Гаро'дніца, Гаро'дніна"...
Але - ў нашай мове няма такога... "горАд, гАрАДСКі" - наркамаўк)!
Маема словы "Места, Мястэчка, Мескі, Мясцовы, Мяшканец, Мяшканцы,Мешкаць" з адпаведным расейскім ("московским") перакладам - "гОрОд, гОрОдОк, гОрОдской, местный, житель, жители, жить,
==
Згодзен з Вамi!
Але ужыванне роднай мовы на цукерках i накiрунак думак распрацоўшчыкаў падтрымлiваю!
с одной стороны как бы дзякуй, с другой - все ябацканутые фабрики/заводы не должны марать своими репрессивными лапищами родную мову. Пусть выпустят конфеты с надписью "мы участвовали в фальсификациях выборов", "мы уволили три сотни рабочих за протесты", "наш профсоюз за фашизм и войну".
"Родныя словы",яны заужды упрыгожвалi нашу беларускую мову i нас беларусау,упрыжаць i цукеркi.На жаль мы пазвычцы
рускай,забываем сваю беларускую мову.Сама назва фабрыкi "Камунарка" не адпавядае сучаснаму брэнду.
Так русские в Беларуси типа бондаревой да и приезжие из орды орки будут изрыгать из своих ордынских пастей различные возмущения в адрес Беларуси и беларусов, а коммунарку обвинят в национализме это 100%!
АдказацьГлавное, чтоб вкусные были, с шоколадом, а не непонятной мешанкой растительных масел. Тогда и покупать будут. А ради одной обёртки - вряд ли...
Адказацьс шоколадом, а не непонятной мешанкой растительных масел.
Адказаць___
Из 1 кг какао-бобов делают примерно 700 г шоколада.
Коммунарка делает 5 кг, и тоже называет ЭТО "шоколад".
"Дзень горАда", а мае быць - "Дзень Места"!
АдказацьУ нашае мове Літоўскай ("б.л.р.") маема словы "ГАро'д, Гаро'днік, Гаро'дніца, Гаро'дніна"...
Але - ў нашай мове няма такога... "горАд, гАрАДСКі" - наркамаўк)!
Маема словы "Места, Мястэчка, Мескі, Мясцовы, Мяшканец, Мяшканцы,Мешкаць" з адпаведным расейскім ("московским") перакладам - "гОрОд, гОрОдОк, гОрОдской, местный, житель, жители, жить,
СОЖ, 21:53, 12.09
Адказаць"Дзень горАда", а мае быць - "Дзень Места"!
ў нашай мове няма такога... "горАд
Адказаць___
Вы это скажите чиновнику, который жизнь положил, чтобы из "дзярэуни" перебраться в "горад".
с одной стороны как бы дзякуй, с другой - все ябацканутые фабрики/заводы не должны марать своими репрессивными лапищами родную мову. Пусть выпустят конфеты с надписью "мы участвовали в фальсификациях выборов", "мы уволили три сотни рабочих за протесты", "наш профсоюз за фашизм и войну".
АдказацьІдэя цікавая, але ціхамірнасць мяне прыгаломшыла. Нявязваюць нам ціхамірнасць і чаркаскваркасць з хатаскрайкасцю.
Адказаць"Родныя словы",яны заужды упрыгожвалi нашу беларускую мову i нас беларусау,упрыжаць i цукеркi.На жаль мы пазвычцы
Адказацьрускай,забываем сваю беларускую мову.Сама назва фабрыкi "Камунарка" не адпавядае сучаснаму брэнду.