29 March 2024, Friday, 10:30
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories
Comments 9
+19 +
бывший зек, 14:32, 27.05

раньше в СИЗО 1, когда сидишь зимой в ШИЗО в башне, по приказу "кума" баландеры выливали пару ведер воды на бетонный пол

Reply
+52 +
КАЗІМІР, 14:54, 27.05

Шкада сумленнага і добрага беларускага хлопца! Рабіў справядлівую справу адбіваў ад бандытаў у цывільным, якія хапалі мітынгуючых, каб зацягнуць у аўтобус! У іх на ілбах не было напісана хто яны! Як пазнаць пераапранутых міліцыянтаў, ці "амапаўцаў"! Што за дурацкі закон, ці інструкцыю склалі, па якой сілавікі могуць знаходзіцца на службе ў любой вопратцы! Так ім лягчэй займацца бандытызмам на працы. Яны могуць нават забіць чалавека... і крычы свішчы- шукай, і не знойдзеш! А калі б ён так паводзіў сябе ў форме, то там прасцей яго ідэнтыфікаваць!
Таму ўзнікае пытанне "ці закона гэтае перапрананне міліцыянтаў на службе і менавіта па разгонах мітынгаў і дэманстрацый! Вядома, што самі "разгоны"- гэта антыканстытуцыйна! Беларускі народ па канстытуцыі мае права выказваць свае думкі і меркаванні публічна ў тым ліку і на вулічных мітынгах! Але, каб абыйсці канстытуцыю "вумнікі" з МУС, з дапамогай кішэнных дэпутатаў навыпускалі новых законаў, якія супярэчаць канстытуцыі! І даюць волю с

Reply
+39 +
......., 15:33, 27.05

милиция, вы менты поганые, скажите об этом своим женам и родителям. вы не те за коих себя выдаете, нет у вас ни чести, ни совести, вы шакалье купленное шунявкой.

Reply
+32 +
Унит, 15:53, 27.05

По приказу" судья" Ф.Янюк зачитала "приговор" герою Святославу Барановичу.Вот таким как Ф.Янюк,как минимум,будет максимальная пенсия 70 руб.Трудовой стаж,в таких случаях, будет равен НУЛЮ.

Reply
+34 +
Resistance, 16:35, 27.05

Кому ещё непонятно что за режим - "Обыкновенный фашизм". Наказан карцером, как в концлагере за попытку сопротивления.
Родственникам нужно обращаться за помощью к правозащитникам и в судебные инстанции. Очень желательно в международные. Узнайте фамилии всех принимающих участие в этом деле. Найдите возможность сообщить им, что их ожидает справедливый суд при смене власти. Трымайся браты. Жыве Беларусь.

Reply
+21 +
Федя Полонес, 17:22, 27.05

Держись! Здоровья! Буде свята и на тваей вулице! Жыве Беларусь! Жыве!

Reply
+24 +
Солидарность, 17:28, 27.05

Давайте напишем Святославу Барановичу не здесь, в комментариях, где он не может прочитать, а по адресу тюрьмы, указанному в статье.
Вы не представляете, как для него важно слово поддержки.
И положите в конверт еще один конверт и лист бумаги, чтобы он мог ответить.

Reply
+7 +
сож, 20:30, 27.05

У Жодзіна - самая дзікая й жудасная турма у "Беларусі" - там турэмнпе пекла ў цэнтры Эўропы"...
У Жодзіна некалі... сядзеў, НІ ЗА ШТО, сын Веры Цэрлюкевіч (катавалі за маці - прафсаюзную актывістку Трактар.завода), а віртухаямі там - у асноўным, ардынцы й тутэйшыя адмарозкі...

Reply
+3 +
leo44, 21:34, 27.05

Праваабаронцы ёсць? Юрыдычная дапамога палiтвязням ёсць ? Бо што ж мы можам ,як дапамагчы праз iнтэрнэт няшчаснаму Чалавеку ?

Reply