19 April 2024, Friday, 17:22
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories
Comments 15
+89 +
Лука шос, 15:50, 5.03

Слава Богу стория повторяется!!!Братская Литва как и в далекие годы с беларусским народом!!!Дзякуй вам сябры!!!

Reply
+49 +
чёрт, 16:10, 5.03

Черти в аду ой как заждались самопровозглашённую крысу!

Reply
+14 +
Віт, 17:12, 5.03

Бяда ў тым, што лука - только адна з лялек на пуцінскай руцэ. І ўсе нацыянальна арыентаваныя лідары альбо ў турме, як Статкевіч і Севярынец, альбо адсунутыя як Саннікаў ад будзь-якога ўплыву на авечку ціханоўскую, з-за ейнага фсбэшнага атачэння, альбо як Зянон Станіслававіч выдатна разумеюць што адбываецца на самой справе, ведае як далёка беларусам яшчэ да самаўсведамлення сябе як сапраўднай нацыі, як зацягнула неба імперскімі расейскімі хмарамі над нашым беларускім краі і як марны спробы дакрычацца дя сляпых і глухіх.

Reply
+15 +
что это было?, 18:39, 5.03

Ты к чему вот это всё написал? Что в таком случае сидеть и слёзы лить? Ай, как всё плохо...

Народ и без лидеров справляется - сопротивление и борьба идут и только по нарастающей. А лидеры найдутся, не всё зависит только от них. Главное что мы боремся.

Жыве Беларусь!

Reply
+41 +
СПРАВЯДЛІВАСЦЬ, 15:52, 5.03

Габрыэлюс! Было б справядлівым калі б на той запыт беларускага МЗС вы адказалі сустрэчным запытам: завесці следства па шматлікіх злачынствах, у тым ліку і крымінальных з забойствамі людзей, на грамадзяніна Лукашэнка А.Р. Важным у гэтай сітуацыі з'яўляцца тое, што ўладу прэзідэнта той захапіў незаконна! Выбары былі сфальсіфікаваныя! А каб адцянуць увагу ад фальсіфікацый ён учыніў разбой і генацыд беларускага народа!

Reply
+33 +
Лука шос, 16:18, 5.03

А еще,Литва вправе потребовать выдачи всяких там усхопчиков убивавших литовцев в Вильнюсе в 1991 году,а потом оказавшихся,и до сих пор пребывающих в Беларуси.

Reply
+17 +
>>>ЛУКА ШОС, 17:01, 5.03

Давно требовали, неотдаёт.

Reply
+66 +
Лёха, 15:54, 5.03

Красивый ответ синелапой чепушиле.

Reply
+68 +
Кунцевич, 15:55, 5.03

Достойный ответ.

Reply
+21 +
Віт, 16:02, 5.03

Каб старая Еўропа была хоць бы на палову такой сама прынцыповай адносна абвяшчаемых ёй жа каштоўнасцяў, як тыя ж Польшча і Летува. Што да канкрэтна склаўшагася становішча, дык на нашых вачах адбываецца нейкі сюр: Летува не выдае расейскай акупацыйнай па-сутнасці ўладзе цалкам прарасейскіх жа тыпу апазыцыянераў.) Жыццё часам дэманструе даволі дзіўнае пачуццё гумару і даволі чорнае, прынамсі.

Reply
+35 +
BDFY, 16:03, 5.03

Весь в деда.
Молодец!

Reply
+27 +
Вася, 18:28, 5.03

Огромное спасибо литовским братьям!

Reply
+29 +
Сергей, 18:46, 5.03

Просто шикарный ответ. Молодцы

Reply
+16 +
Ян, 19:04, 5.03

Прожил а Вильнюсе несколько лет,учился в Вузе во времена совдепии, мне вельми спадобауся народ Литвы, кали я казау не знаемым людям, литовскую мову не ведая,- Я з Беларуси !
Они улыбались и завседы готовы были допомогчи.
Мне там было уютно и комфортно.
Ментально очень близкий к нам народ.
Прошли десятилетия, а Литва осталась моей второй Родиной.

Reply
+20 +
Андрей, 19:27, 5.03

Не понял, а на какой ответ рассчитывают самозванцы , захватившие власть насильственным путём? Подобные ответы должны звучать от всех нормальных стран на претензии нелегетимных.

Reply