29 March 2024, Friday, 10:37
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories
Comments 10
+18 +
как про раков, 13:44, 16.09

Появится...Но уже по 2 целковых,во всём мире ж дорожает!

Reply
-3 +
viva, 16:13, 16.09

Не гони! спецом зашел ф 3 ближайших магаза. Везде в наличии по 1-65 - 1.68, блок на фсякий случай прикупил.

Reply
+3 +
для, 19:34, 16.09

В прошлые и позапрошлые выходные в 2-х еврооптах
в Смолевичах не было сахара. И в целом ассортимент
стал беднее.

Reply
+42 +
Дмитр., 13:50, 16.09

Картина Репина- "Приплыли", кто стонал по СССР-скоро вы ощутите всю прелесть большевиза-комунизма!

Reply
+8 +
xilotin, 15:32, 16.09

из чего фашисты - Лукашисты будут гнать плодово - ягодное и продавать населению.

Reply
+10 +
Veteris, 17:16, 16.09

А вы лучше подумайте из чего население будет гнать, когда сахар исчезнет.

Reply
+1 +
Чел, 20:12, 16.09

Из томатной пасты.

Reply
+27 +
ц, 15:47, 16.09

собственного сырья Беларусь выращивает только для бесперебойной работы одного завода остальные три сидели на привозном сырье походу денюг нет даже сырец закупить

Reply
+8 +
Юзік Крулеўскі, 17:36, 16.09

Куды ні глянь, куды ні паедзь -- краіна адна суцэльная руіна. Вось нядаўна быў у кампаніі сваякоў з нагоды "абмыць" чырвоны дыплём гісторыка маей пляменніцы. Адзін з прысутных гасцей задае правакацыйнае пытанне: Яшчэ нядаўна (гадоў як 10-15 таму) у кожнай вёсцы, дзе раней быў панскі маёнтак -- існаваў бровар, дзе прадукавалі спірт. Паноў прагналі, але бровары працавалі і пры новай ўладзе і аж да нядаўняга часу. Цяпер няма ніводнага бровара! А што ж тады п'ём???
-- Так, сапраўды!-- згаджаюся я. -- Быў бровар у Азерцах (пад Глыбокім), быў бровар у Норыцы, быў у Лынтупах (усе Пастаўскі раён) -- цяпер руіны, а на дахах растуць бярозы і сосны! А як пілі, так і п'ём надалей. Не важна ці раз на год (на Новы год, ці дзень нараджэння) ці раз на месяц.
-- Тады, што мы п'ём калі бровараў няма?-- пытае госць. ... -- Наваролацкую нафту!!!
-- Цікавая тэма!-- кажу я. -- Колькі людзей памерла ад хіміі не дажыўшы да пенсіі! Колькі вёсак загінула, бо той бровар быў "горадаўтвараючым прадпрыемствам".

Reply
+4 +
Я, 19:36, 16.09

А наш сахарный с 10 сентября уже выпускает сахар полным ходом. Сама его варю.

Reply