20 апреля 2024, суббота, 6:08
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 9
0 +
real, 14:55, 2.12

молодцы парни!
нашли достойное место для приложения своих "мозгов"!

Ответить
0 +
Мозг, 15:27, 2.12

Показывали, огурцы собирает.

Ответить
0 +
Усаты, 17:05, 2.12

Дык что там изучаць? Вядома, вселенная возникла по указу номер 1 в 1994 году,а до этого был хаос!

Ответить
0 +
Кiрыл Яраш, 18:04, 2.12

Калi ўдакландiць, то гэтыя людзi працуюць у аддзеле фiзiкi высокiх энергiй Iнстытуту ядзерных праблем БДУ Мiхаiл Коржык ды Глеб Дробышаў (старонка ў iнтэрнэце ). Яны напрацягу некалькiх год яны распрацоўвалi новыя сцынцыляцыйныя дэтэктары на аснове вальфрамата свiнца (PbWO4). Цяпер крысталы, зробленыя з гэтага рэчыва, вырабляюць на расейскiм заводзе.

Ответить
0 +
Няхай жыве нацыянальны гонар частак высокае энэргii, 23:13, 2.12

Ну если даже в это вплели беларускую национальную гордость, то падения в черную дырку не избежать. Потом даже внутри черной дырки национальная гордость будет жить вечно.

Показывали, огурцы собирает.
----------------------------------------
О вреде огурцов тут говорить запрещено. Они на черную дырку похожи.

Ответить
0 +
nik_K, 1:42, 3.12

Если этим ученум, действительно, есть что предложить миру, им нужно всякими путями выбераться из совка. Иначе здесь они "погибнут".

А мир не очень-то и притязателен... Не так и трудно обрести своё место под солнцем...

Ответить
0 +
шклоўскій прызядзент-фізік, 4:10, 3.12

а мы ня хужа эціх праклятых эврапейцав!

мы свой чуда-калайдзер сделаем!

дзеньгі ужо выдзялілі на паследнім савешчаніі.

мінгавнаспалком будзет за эцім усем слядзіць, там есць абразованыя люді!

еслі дажа панадабітца мы і быстрэе іх пастроім - у метро прама калайдзер забацаем і тамжа яво і запустцім. наші люді крэпкія, могут і бяз метра абайтіся.

ім яно ня нада.ані мне так чэсна і сказалі кагда я абшалса с народам.

надо будзет і в землянкі уйдзем но буржуям пакажам што і мы некакіята там дзеравеншаны!

што і мы січас ужэ высокатцехналагічаская развіваюшчаяся страна!

са сваей сяліконавай далінай, умамі, мазгішчамі проста і с настаяшчая народная дземакратціяй!

не зра ж мы акадземію для нашай эліты саздавалі.

не проста так ведзь ее у маю чэстць назвалі.
пустць пасмеютць тціпер апазорытць батцьку то я ім пакажу!
незастаўляйце меня вас ператрахіватць!

і, апазіцыя, не спрашівайтце меня гдзе дзеньгі-все равно не скажу но меня энта ну очань нервіруетць! я начамі із-за вас тціпер не сплю. валнуюся очань.

Ответить
0 +
Vic, 10:06, 3.12

Они КОГДА-ТО БЫЛИ белорусскими учёными... Примерно тогда, когда на зарплату белорусского учёного можно было почти сдохнуть с голоду.

Ответить
0 +
12433, 13:55, 3.12

Вот оказывается откуда появилась сухая булочка в коллайдере.

Ответить