29 марта 2024, пятница, 15:49
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 5
+19 +
helgi, 16:38, 18.12

Может быть я ошибаюсь, но работать сейчас с оппозиционной газетой это уже гражданский поступок! Браво Жора! Первый среди наставников сборных команд, который спокойно так отреагировал на словесный понос сумашедшего после игры с Испанцами! Да, говорит, мне сказали, что ЭТОТ чёй-то пляснул, но мы и тренеры и футболисты работаем, а не бред слушаем! Ну это я своими словами, но смысл передал точно!
Жора умный и смелый мужык! Уважаю!

Ответить
-3 +
футболер, 23:50, 18.12

Жора был отличным футболист, а тренер из него никакой. И попытка пропиариться через оппозиционую прессу лишь подтверждение этому.

Ответить
-2 +
Сашко, 17:30, 18.12

Да-а-а, Кондрат - мужык крэпкий! Когда-то в начале 80-х рассказывали, что ему в "Журавинке" засветили по голове барной табуреткой! Голова - цела, табуретку - на списание...

Ответить
+3 +
тута, 18:12, 18.12

да, помню 82,Киев - все за местное Динамо болели, а я один радовался как минчане Спартак на их поле в манеже накатывали

Ответить
+2 +
BRUNO, 22:30, 18.12

Па першае, Жора К. робіць сваю працу вельмі прафісійна і якасна. Алеж з навозу цукерка не хутка атрымаецца. І гэты нараджэнец  - беларускі футбол, нарадзіуся ў зусім не самым лепшым наваколлі  і зусім не ў добры час, што датычыцца адносін да яго з боку гэтага ж наваколля.  

Афіціыйная улада ніякай праграмы развіцця нацыянальнага футбола не мае, толькі б як чаго скрасці ад тагож футбола, з таго сціплага фінансавання, што ен мае… Другая рэч “кахей”. І той жа Геогргій К. аб гэтым адкрыта і крытычна распавядае у сваех прамовах і інтэрьвю.

І гэта па другое – Жора не баіцца высказваць гэтыя свае маркаванні аб становішчы ў футболе- насуперак афіцыезу, ен гаворыць крытычна і без капрамісаў. Калі хто адслежвае яго інтэрвью – ведаюць добра.

Натсупнае – Жора не ж…п…ліз, як DDR штанга, і парктычна не мае неабходнай падрымкі, нават ад афіцыйнай прэссы.  А лукабандзе ен не раз свае меркаванні вельмі красамоўна выказваў.
Фактычна база футбола у РБ на сам рэч атсутнічае. Дзе там дзіцячы футбол, дзе праца па селекцыіі, колькі стадыенаў сусветнага узроўню мае РБ??? Толькі “кахеныя” палацы для картафляных буртоў панастроілі…
Ведаю добра адносіны да футбола ў Нямеччыне – там амаль што кожны хутар мае нядрэнную паляну, бацькі фінанцуюць клюбы, спонсарства, гонар і заўзятасць кіруюць маладзенамі. Гуляюць у фуктбол амаль што ўсе немцы.

У Галяндыіі таксама – і есць культура як футобала так і грамадзянская. У Даніі у любым маленькім (20-30 тыс нас.) мястэчку – есць па 15-20 вельмі якасных пляцовак. А што робяць большасць беларусоў – ведем добра, чарка, шкварка і мая хата з …
У Даніі, на эўрапескім спаборніцтве 2010, былі бела чырвоныя сцягі, нашы маладзены здабылі бронзу!!!

Ні які Ганчарэнка, ці Хосеп Гвардиола, ці Мурынья не здольны штосці зрабіць у нашым футболе, тут трэба зменіць усю сітэму… Тольку радыкальная аперацыя – і потым доўгая штодзенная праца рэабілітацыі ад лукашызму!!!!
Георгію прывятанні і неабмежаваны RESPECT! ЯГО СЯБР ЮРАСЬ КУРНЕНІН МОГ БЫ ІМ САПРАЎДНА ГАНАРЫЦЦА!
А ГРАМАДЗКАЯ ПАЗІЦЫЯ ГЕОРГІЯ ДАПАМАГАЕ ФУТБОЛЬНАМУ АДРАДЖЭННЮ!!!

Ответить