24 апреля 2024, среда, 11:49
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 31
+57 +
Не правда ли, 9:52, 1.03

Божья роса

Ответить
+3 +
rup, 12:19, 1.03

Внезапная проверка боеготовности,которая была запланирована 3 года назад. Небось мама в детстве говорила, что врать - плохо...

Ответить
+75 +
бУй, 9:58, 1.03

Мерзкий Паразит Путин !

Ответить
-22 +
Алёна, 10:02, 1.03

Насколько путин контролирует ситуацию?

Ответить
+77 +
321_, 10:03, 1.03

На фото лицо лжеца, циника и подлеца.

Ответить
+57 +
олег, 10:17, 1.03

на фото лицо гэбнюка. и этим все сказано.

Ответить
+72 +
-, 10:09, 1.03

Каб ты здох батоксны хобіт! Усе беды, ксе пакуты ад цябе, паскуда фашыстоўская!

Ответить
+104 +
!, 10:15, 1.03

Путин действует в Украине как в других республиках бывшего СССР. Договаривается с какими-то элитами, сам их создает. сам держит их на крючке и шантажирует, а потом ложит яйца в разные корзины и при победе любого является победителем. Он предпочитает создавать диктатуры, чтобы не заморачиваться на усмирение каждого, кто приходит к власти через 5 лет. избранным своим народом, начинающим чувствовать свою силу и диктующим какие-то условия. В Украине Путин обломал зубы на Майдане. которым никто не руководит, с которым непонятно как договариваться, который непонятно как шантажировать. Там стоят бендеровцы, быдло и радикальные молодчики? Но погибли люди разных возрастов, разного социального статуса, которые жили в разных местах Украины и которых вроде бы ничего не связывает кроме Майдана. Майдан - это требование народа правового государства, соблюдения законности, законов одинаковых для всех, соответствующих морали украинского общества. Майдан будет контролировать, наказывать и наступать на жуликов, воров, бандитов, подлецов. подонков. Люди готовы отдавать свои жизни за это. Это нельзя задавить танками, нельзя забалтать пропагандой. Нельзя всех расстрелять, посадить в тюрьмы по ложным обвинениям или запрятать в психушку. Пришло другое время, пришло другое поколение, старшее поколение наелось вранья. обманов и оскорблений. Бандитский российский фашизм не пройдет

Ответить
+3 +
Очень интересная версия, 11:31, 1.03

А Олимпийские игры? Тоже все за Россию выступали?

Ответить
+17 +
Барбара, 10:21, 1.03

Ага! А потом Украина тоже учения проведет где-нибуть под Питером...

Ответить
+26 +
Stas, 10:25, 1.03

Именно для обработки общественного мнения в самой раше и был поставлен киселёв. Ибо то, что последние месяцы неслось со всех российских сми нельзя назвать другим словом, как подготовка общественного мнения россии к начала вооружённого конфликта, т.е. войны, как это было перед чеченской войной и войной с Грузией. Боюсь, что оккупацией только Крыма это не закончится.

Ответить
+103 +
alex1, 10:27, 1.03

Летят в самолёте Янукович, святой отец и первоклассник. Вдруг в самолёте, что-то случилось с мотором, и он стал падать. На борту всего два парашюта. Янукович говорит:
- Я, самый умный человек, я должен спастись, я нужен народу! Одевает парашют и прыгает к народу. Святой отец первокласснику:
- Я, старый, прожил свою жизнь, а тебе ещё жизнь познавать, бери парашют и прыгай.
- Прыгать будем вместе, парашютов два, самый умный, надел мой портфель!

Ответить
-33 +
ljg, 10:28, 1.03

А чем Европа лучше России? У нас очень короткая память.

Ответить
+4 +
Ага, 11:59, 1.03

Разуменьне свабоды “ваабшчэ”...

Як вядома, новая улада Ўкраіны ініцыявала адключэньне трансляцыі расейскіх каналаў на сваю тэрыторыю, але раптам паступіла інфармацыя, што зь Вярхоўнай Рады адкліканы законапраэкт аб забароне трансляцыі шэрагу расейскіх тэлеканалаў. Аб гэтым паведаміла украінская Тэлекамунікацыйная палата (ТПУ). Узьнікае пытаньне – што ж гэта такое здарылася?

Як адзначылі прадстаўнікі ТПУ дакумант выклікаў рэзкую крытыку з боку медыа супольніцтва, бо аказваюцца закранаюцца ... “права человека”, вось так і ня меньш. Але яшчэ больш дзіўна выглядае па гэтаму пытаньню пазіцыя “полезных идиотов” з боку АБСЭ, кіраўніцтва якога заклікала адмяніць ініцыятыву па адключэньню расейскіх тэлеканалаў. Так, кіраўнік камітэта АБСЭ па пытаньнях свабоды, вядомая Дуня Міятавіч (Dunja Mijatovic) заявіла, што прыняцьце такога рашэньня паставіць пад пагрозу ... плюралізм і свабоду СМІ, “грамадзяне павінны мець права на атрыманьне ўсёй даступнай інфармацыі незалежна ад яе крыніцы і без ўмяшальніцтва з боку ўладаў”. Заўважым, што прапанову адключыць расейскія тэлеканалы вылучылі дэпутаты УА “Свабода”. Патрапіць пад абмяжаваньне павінны былі СМІ краінаў, якія не ратыфікавалі Эўрапейскую канвенцыю аб транспамежным тэлебачаньні, сярод шэрагу такіх краінаў і Расея.

Падыход “полезных идиотов” – заходніх носьбітаў лева-ліберальных поглядаў на такія каштоўнасьці – свабода, дэмакратыя і правы чалавека – даўно вядомыя. Гэта, ў іх скрыўленым разуменьні, свабода, гэта права разбураць – дзяржаву, мараль, сям’ю, прапагандаваць свабоду вычварэнстваў і г.д.

Вядома, што Расея з кожным днём ўзмацняе наступ на заваёвы Украінскай Рэвалюцыі. Ужываецца вайсковая сіла, дыпляматыя і вядома пашыраюцца разбуральныя атакі расейскіх СМІ на ўкраінскую аўдыторыю. Згодна логіцы згаданых “полезных идиотов” нацыстоўская Нямеччына мела б поўныя правы на тое, каб ейныя СМІ распаўсюджваліся на тэрыторыі краінаў, супраць якіх яна вяла вайсковыя дзеяньні...

Неабходна ўлічваць, што на тэрыторыі Ўкраіны яшчэ не адбылася люстрацыя, шмат дзе ў дыпляматычных, сілавых, мясцовых (у тым ліку і ў структурах Тэлекамунікацыйнай палаты) знаходзяцца непрыяцелі вольнай Украіны... Але падобна, што лева-ліберальныя кіруючыя колы шэрагу эўрапейскіх міжнародных арганізацыяў не разумеюць нават гэтага. Менавіта таму кожнаму народу, які змагаецца за сваю волю, трэба глядзець найперш свой інтарэс і не азірацца на заходнеэўрапейскіх “полезных идиотов” якія апрача іншага, знаходзяцца ў там ліку і пад уплывам розных расейскіх структураў на Захадзе...
Бенедзікт / 28-02-2014

Ответить
+31 +
гном, 10:29, 1.03

Путин : " Господа, следите за моими руками....Следите за моими руками...А ручки -то вот они - чистые ! "
Как достала вся эта дипломатическая демагогия при полной ясности ситуации.

Ответить
+21 +
Свидригайло, 10:31, 1.03

Не зря Путя долгие годы в партийных школах изучал " основы марксизма - ленинизма", знает что каждая революция заканчивается экспроприацией.Испугался за ЧФ и свои базы на крымском полуострове.

Ответить
+35 +
Iri, 10:34, 1.03

Я выбачаюся, гаворка Пуцін- Кэмеран наогул пра расейскія наземныя вучэнні? Ці ВМФ РФ, які там арэндуе куток?
Чатыры месяца рахтаваліся. Угаворвалі украінскіх афіцэраў узняць трыкалоры над сваімі в/ч. Каля Балаклавы ракетны кацер паставілі, украінскія штабы Ураламі перагарадзілі, дзесяць верталётаў, восем самалётаў, 9 БТР, 34 Урала з байцамі. Гэта як мінімум.
Каб толькі там адныя марпехі былі... Ульянаўск, Тальяці і нават, кажуць, батальён "Усход". Гэта наогул нармальна? Сваіх жонак з дзецьмі ў першую чаргу з Крыма павывозілі, а астатнія? Не арыйскай крыві?..
Паразвесілі трыкалораў, Кабмін і Раду крымскія занялі з мяхамі зброі і сухім пайком на два месяцы. У адным гранату кінулі пры захопе, у другім - дымавую шашку.
Спікеру Канстанцінаву далі загад - ён незаконна паставіў нейкага Аксенава. Каго?! "Гоблін" - чысты бандыт, з крымінальным мінулым. Пратакол пра тое, як Аксёнаў выбіваў 3 тысячы даляраў з нейкага гаротніка, па Сеціве ходзіць. Ужо раскрыў рот, што сілавыя структуры павінны яму падпарадкавацца. Каму? Гэта не ягоная банда "Русское едінство", на міліцыю людзі падаткі плацяць.
І цвіком у курортны сезон назначаны спектакль плебісцыту на 25 траўня. Адно толькі добра - перыяд бязладдзя трохі скончыўся, міліцыя і іншыя назначаныя і пачнуць працаваць.
Прымайце спачуванні, дарагія крымчане, вытрымкі вам і мужнасці.

Ответить
+5 +
666, 10:53, 1.03

В президент России Путлер не запланировал российские военные учения в Аляске?

Ответить
-1 +
1955, 10:56, 1.03

Какие ешё нужны сигналы - российский флаг уже в Крыму!

Ответить
+5 +
Marcus Wolf, 11:00, 1.03

Кабаев вооще страх потерял!!!!

Ответить
+9 +
фан, 11:03, 1.03

Казань брал, Астрахань брал, Крым - возьму! Со средних веков Москва самый кровожадный захватчик. Куда там Лондону с далёкой Индией и Фолклендами. Москва как паук. Всё,что рядом, должно быть её собственностью. Просто жаль Крым. И Беларусь тоже жаль...

Ответить
+8 +
Крымчанин, 11:06, 1.03

Ну да типа сотни военных авто Урал без номеров или с замазанными грязью номерами или с российскими номерами (в Керчи), полные вооруженными до зубов военными. 10 российских вертолетов и 13 военных самолетов на территории Украины а не военных частей арендуемых Рф и 2 военных корабля Рф 'случайно поломавшихся' в местах дислокации укр. Военных кораблей , десятки БТР вСимферополе- это все 'военные учения'. В Крыму 90% населения категорически ПРОТИВ вторжения каких-либо иностранных солдафонов. Крым - неотьемлемая часть Украины. Слава Украине!

Ответить
+7 +
Русская военщина - ВОН ИЗ КРЫМА!!, 11:29, 1.03

Весь мир смотрит на этих лжецов и негодяев из кремля с отвращением. Верх цинизма- захват всех государственных учереждений ,связи , управлением авиацией. Блокирование пограничных застав, МВД Украины, мест дислокаций, установка блок постов по всему полуострову. И при этом заявлять, что руские не при чем. На кавказе осетины не рады что связались- теперь руских не выгнать из грузии. Понятна и цель интервенции - посадить сепаратистов , подконтрольных кремлю и не позволить Украине вступить в NATO.

Ответить
+6 +
Анатолій , 11:31, 1.03

Любой официальный ход Путина в этой шахматной партии уже обречён на проигрыш. Как видим он боится открыть рот и понимает что таймер включен на обратный счет. Растягивая время режим в Росии (с шаткой экономикой) стал заложником своих же политических схем и махинаций. Как задача усложнилась и видно по озабоченному и расстроенному ВВП.

Ответить
0 +
slava, 11:34, 1.03

Ну так совпало! Прикинь.

Ответить
0 +
трр, 11:41, 1.03

ага, тут и интернет случайно пропал, и аэропорт рейсы не принимает, и какой то вандал российский флаг поставил...

Ответить
+3 +
445, 11:49, 1.03

Мы Путя давно уже поняли, что ты дурочок..

Ответить
-1 +
Не, 14:06, 1.03

Ён злачынец.

Ответить
+1 +
Беларус, 12:00, 1.03

Мерско врать научился у Лукашенко.

Ответить
-2 +
Ага, 14:07, 1.03

Два аднолькавых боты. Адзін начальнік, другі халуй.

Ответить