29 марта 2024, пятница, 17:19
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики

Абяцаная зямля

8

Мяркую, надыходзіць час выбірацца, час ісьці на свабоду.

Комментарии 8
+29 +
seal, 10:18, 26.05

Но как хочется жить в Свое стране.
Стать я хорошая.

Ответить
+54 +
nika, 10:31, 26.05

Все верно! И очень грустно, что по-прежнему многие так и не понимают что произошло 20 лет назад.

Ответить
+24 +
siargei minsk, 12:05, 26.05

Вельмi добрвая паралель памiж гэтымi гicторыямi.Cпадзяюсь што нам не прыйдзецца 40 год чакаць зямлi абяцанай i не два чалавекi(як Icус Навiн i Халеф) дачакаюцца гэтага.

Ответить
+21 +
шаноўнаму Змітру , 19:35, 26.05

Моцна пішаш! пішы часцей! заўсёды чакаю тваіх апавяданняў. У сягоняшнім цікавыя паралелі гісторыі і сучаснасці, пішу - гісторыі таму, што лічу апісанні біблейскія - апісаннем сапраўдных падзеяў, вось, і добра ў цябе падмечаныя прычынна-следчыя сувязі: ад выбару да расплаты. І праўда ж, людзі, амаль, ніколі не думаюць да чаго прывядуць іх паводзіны, іх справы і , сапраўды, нажаль, людзі выбіраюць матэрыяльнае перад духоўных каштоўнасцяў - наеўся і сумленне заснула і -"абы небыла вайны". адзін выбраў мяса і другі чалавек забыў на сумленне - так і атрымліваецца выбар ўсяго грамадства і ўсёй краіны. Атрымалася з тваіх разважанняў, што ўся наша краіна, за невялікім выключэннем, выбрала калбасу і лукашэнку ... Што ні праўда? Вось і цяпер жном, што сеялі - працуеш за кавалак хлеба і радуешся што працуеш
Дзякую і Хартыі, што шукаеце такіх сурёзных аўтараў, якія пішуць і тармошаць нашыя глузды, стымулююць мышленне і сумленне

Ответить
+5 +
Александр, 16:40, 27.05

Дмитрий , читаю Вас и слезы льются градом. Такова наверное судьба у народа !!!!

Ответить
+12 +
судьба?, 9:52, 28.05

судьба на выборы не ходит и на площадь не пойдёт.

Ответить
+18 +
leo44, 11:56, 28.05

Разумнiк наш любы ! Так спасцiг рэальнасць ,хоць зусiм малады ...Гонар за такога хлапца ,гонар !
Шкада,што моладзь наша абыякавая да усяго .На каго уплываць Змiцеру ???Адкуль браць паплечнiкау ?

Ответить
+15 +
kreol, 6:27, 29.05

молодец! ХРАНИ ТЕБЯ ГОСПОДИ!

Ответить