18 апреля 2024, четверг, 18:15
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 7
+57 +
антон, 10:12, 19.05

там демократия... там народ себе власть выбирает... каждый голос считается... фальсификации там не место... что тут? сотрапия.. диктат одного человека, случайно оказавшегося на пъедестале когда-то.. тут сразу вспоминается изречение великих.. НАРОД ЗАСЛУЖИВАЕТ ТОГО ПРАВИТЕЛЯ КОТОРОГО ИМЕЕТ... мы и только мы допустили, позволили иметь место всему этому безобразию, цинизму, идиотским экспериментам над людьми одного лица возомнившим себя вышебога.. немыслимо... но это факт...

Ответить
+12 +
Sergey, 13:00, 19.05

Согласен!!!!!!!!!!!!

Ответить
+32 +
федот, 10:29, 19.05

там другой менталитет. здесь - чкловско-жабинское воспитание

Ответить
+36 +
ясь, 10:29, 19.05

Сравнили вы Германию с этой дырой.

Ответить
+21 +
Язэп, 11:56, 19.05

Усё тут тлумачыцца вельмі проста. Беларусы апошнія, амаль 100 гадоў жывуць пры дыктатуры. Спачатку гэта была дыктатура пралетарыята. Як яе так смела і адкрыта тады называлі. Потым зноў жа тая ж дыктатура пачала называцца РСДП. А потым яе назвалі КПСС. А апошнія 23 гады беларусам ізноў "пашчасліла" жыць пры прэзідэнтскай дыктатуры. Калі не лічыць тыя паў- года ў ..18 годзе, А таксама 2 гады ў пачатку 90- ых, то беларусы дэмакратыі амаль не паспрабавалі. Таму іхні менталітэт і застаўся памяркоўным, пакорлівым і труслівым. Асабліва лёс пакараў беларусам прэзідэнтам. Які апынуўся самадзяржаўцам і пабудаваў у краіне манархію. Застаецца толькі сваім указам усталяваць працэдуру перадачы ўлады па
спадчыне. Таму большасць тых хто пражыў такое жыццё ўжо прывыклі да такога лёсу. А моладзі, якая паспела заглянуць за мяжу, альбо пасябравала з інтэрнэтам вельмі цяжка дамагчыся дэмакратычнага жыцця ў сваёй Айчыне. "Манарх" пабудаваў паліцэйскую дзяржаву, практычна ліквідаваў канстытуцыю.

Ответить
+32 +
ник, 12:11, 19.05

В Германии на митинге был только один пёс, а у нас на митинге псов больше, чем митингующих, а потом псы посрывались с цепей и начали затаскивать людей в псовы будки.

Ответить
+18 +
Живут как люди, 14:47, 19.05

Свободные люди. Хотят - собираются, хотят - расходятся. Хотят - митинг. Хотят - вино. Захотят - власть поменяют, проголосовав на следующих выборах за другого кандидата. Европа.

Ответить