24 апреля 2024, среда, 16:10
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 13
+166 +
Михалыч, 18:00, 23.07

Прикорытные, привыкайте! Судить вас будут под этим символом и БЧБ флагом.

Ответить
+47 +
-Genja, 19:51, 23.07

Сябры, пiшыце каментары на беларускай мове. А калi вам самастойна цяжка ужываць мову, карыстайцеся перакладчыкам. А гэта вам прыклад:
Прыкарытныя, абвыкайце! Судзіць вас будуць пад гэтым сімвалам і БЧБ сцягам.

Ответить
+4 +
Михалыч, 1:03, 24.07

З задавальненнем! Але мой каментар быў адрасаваны ў першую чаргу гэтым самым прыкарытным . А яны ў беларускую мову не ўмеюць!

Ответить
+94 +
юзя, 19:18, 23.07

На маё пытанне ў цягніку да беларускага пагранца : "А чаму звяртаецеся не на мове?" ён раззлаваўся і адказаў : "Вы не можете меня заставить разговаривать на белорусском" - "Но ведь вы представитель Беларуси. Я белоруска, и хотела бы слышать белорусскую речь" У адказ: "Вы хотите спровоцировать наряд?"

Шчыра кажучы, напужалася, і замаўчала.

Спадзяюся, мала засталося да таго часу, калі без ведання мовы ня будуць на дзяржаўныя пасады прымаць

Ответить
+67 +
Сымон, 20:03, 23.07

Божа, i калi гэта тупасць скончыцца? Ужо i паштовак, i паперак баяцца! Мусiць хутка будуь баяцца сваей ценi.

Ответить
+4 +
партызан, 16:18, 24.07

Канешне, без ведання мовы ня будуць прымаць, бо будзе толькі БЕЛАРУСКАЯ МОВА ДЗЯРЖАЎНАЙ па новай Канстытуцыі РБ. Любая іншая мова як сродак зносін паміж сабою ці з гасьцямі.

Падробна пра моўную рэформу напісана ў праграме "Вольная Беларусь", яе лёхка знайсьці ў інэце.

Ответить
+74 +
911, 20:28, 23.07

На Пагоню приятнее смотреть чем на этот похоронный венок под которым лука Беларусь хоронит

Ответить
+32 +
Палыч , 21:00, 23.07

Ужо больш за год езджу з Пагоняй (налепка) на аўто. Пакуль пытанняў ня было. Мяжу праязджаў разоў 5. Колькасьць машын з Пагоняй расце відавочна! Ня трэба баяцца!

Ответить
+44 +
шок это по нашему, 21:22, 23.07

У меня на дипломе, выпуск 95 года, Погоня изображена!!!! Ниче?? ???

Ответить
+3 +
Эдвард, 0:15, 24.07

Присягу, служить Белорусскому народу, положив руку на Конституцию, под бело-красно-белым флагом и под гербом ПОГОНЯ, давал президент Республики Беларусь, А.Г.Лукашенко.
Как-то непонятно, чиновники, получающие зарплату от президента, специально ставят палки в колеса президентского Майбаха и ничего не бояться, или что-то поменялось в этом гадюшнике?

Ответить
+3 +
м1нчук, 6:21, 24.07

когда переходим границ-переходим на русский язык.и это при том ,что мы с первых куропатских митингов участвуем в протестах.просто смотрим на силовиков,как на оккупантов.

Ответить
+3 +
Скат, 11:06, 24.07

Мяне аднойчы на мытне пратрымалі некалькі гадин за стяжок. I здымалі ўвесь працэс на відэа.

Ответить
0 +
Алекс, 23:08, 25.07

Пагоня для беларусаў (літвінаў) - гэта святы ЗАКОН, які быў на нашых землях яшчэ з дахрысціянскіх часоў. Потым ён быў прапісаны ў прывілеі Ягайлы, сутнасць ЗАКОНА такая - кожная асоба мужчынскага полу на нашых землях, які мог трымаць у руках зброю меў святы абавязак пераследваць адступаючага ворага з нашай зямлі. Мала хто з тых хто носяць пагоны ведае іх гiсторыю, а гэта сімвал нашых продкаў, а менавіта калі ў баі рыцар разбіваў шчыт (а такіх было шмат) ўтваралася путаннiца хто ёсць хто, так вось было вынайдзена рабіць маленькі шчыток і мацаваць яго да даспехаў на плячы, ці не праўда падобныя словы пагоня і пагон?

Ответить